Hamiltons apsteidz Fetelu un uzvar otrajā F-1 etapā pēc kārtas 0

Iepriekšējo divu Pirmās formulas (F-1) sezonu čempions brits Lūiss Hamiltons no “Mercedes” komandas svētdien spēja apsteigt “Ferrari” braucēju Sebastjanu Fetelu no Vācijas un bija labākais pasaules čempionāta sezonas septītajā posmā, kas risinājās Kanādā.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87

Pirms divām nedēļām Hamiltons Monako izcīnīja savu pirmo uzvaru šosezon, bet tagad viņš ticis pie otrā panākuma pēc kārtas.

Svētdienas sacīkstē lielisks starts padevās Fetelam, kurš apsteidza abus “Mercedes” pilotus un izvirzījās līderpozīcijā, bet aiz viņa muguras vācietis Niko Rosbergs cīņā ar komandas biedru Hamiltonu izbrauca no trases un pirmo apli noslēdza vien desmitajā pozīcijā. Turpinājumā Fetels ilgstoši saglabāja līderpozīciju, tomēr to zaudēja, jo “Ferrari” komandai bija divu boksa apmeklējumu stratēģija.

Tikmēr Hamiltons boksus apmeklēja tikai vienu reizi un spēja braukt pietiekami saudzīgi, lai ar vienām riepām veiktu noslēdzošos 45 no 70 apļiem.

Žila Vilnēva vārdā nosauktajā trasē Hamiltons uzvarēja jau piekto reizi, bet kopā karjerā tika pie 45.panākuma, kā arī kopvērtējumā samazināja līdera Rosberga pārsvaru līdz deviņiem punktiem.

Sacensībās trešo vietu izcīnīja “Williams” pilots Valteri Botass no Somijas, kuram sekoja gados jaunais “Red Bull” pilots Makss Verstapens no Nīderlandes un Rosbergs, kuram pēc tehniskām problēmām nācās boksus apmeklēt vienu papildus reizi.

Sesto vietu izcīnīja otrs “Ferrari” braucējs Kimi Reikenens no Somijas, septītais palika “Red Bull” komandas austrāliešu pilots Daniels Rikjardo, astotais bija vācietis Niko Hilkenbergs (“Force India”), bet desmitnieku noslēdza spānis Karloss Sainss no “Toro Rosso” un otrs “Force India” pilots Serhio Peress no Meksikas.

Nākamais posms risināsies jau pēc nedēļas, sportistiem pirmoreiz viesojoties Baku ielu trasē, kur tiks aizvadīts Eiropas “Grand Prix”.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc septiņiem posmiem līderis ar 116 punktiem joprojām ir Rosbergs, bet Hamiltons tagad guvis 107 punktus. Tikmēr uz trešo vietu ar 78 punktiem pakāpies Fetels, bet Rikjardo un Reikenens savākuši attiecīgi 72 un 69 punktus.

Konstruktora kausa līderpozīcijā ar 223 punktiem ir “Mercedes” komanda, tai ar 147 punktu seko “Ferrari”, bet “Red Bull” piloti savākuši 130 punktus.

Šosezon F-1 piloti sacentīsies 21 posmā, sezonai noslēdzoties 27.novembrī Abū Dabī.