Hamiltons triumfē F-1 sezonas pirmajā posmā 0

Lielbritānijas pilots Lūiss Hamiltons no “Mercedes” komandas svētdien izcīnīja uzvaru pirmajā Pirmās formulas (F-1) pasaules čempionāta sezonas posmā – Asutrālijas “Grand Prix” -, tādejādi ar uzvaru sākot aizstāvēt savu pērn izcīnīto čempiona titulu.
Kopumā šajās sacensībās finišēja tikai 11 formulas, bet uz starta kopumā devās 15 piloti. Neilgi pirms posma kļuva zināms, ka tajā nevarēs piedalīties “Williams” braucējs soms Valteri Botass, kurš sestdien aizvadītajās kvalifikācijas sacensībās iedzīvojās muguras savainojumā.
Jau pašā sacensību sākumā trasē devās drošības mašīna, jo otrajā līkumā avāriju piedzīvoja “Lotus” braucējs Pastors Maldonado no Venecuēlas.
Tikmēr jau no paša sacīkstes sākuma vadību noturēja abi “Mercedes” braucēji Hamiltons un vācietis Niko Rosbergs, bet ar katru apli arvien pārliecinošāks izskatījās “Ferrari” braucējs soms Kimi Raikonens, taču viņš 41.aplī piedzīvoja izstāšanos, kad pēc ne pārāk veiksmīga boksu apmeklējuma vēlāk vienkārši apstājās trases malā.
Šajā posmā Nīderlandes pilots Makss Verstapens kļuva par visu laiku jaunāko braucēju, kurš piedalījies F-1 sacensībās. Tiesa, 17 gadus vecais “Toro Rosso” komandas pilots nespēja sasniegt finišu, jo piedzīvoja izstāšanos, kurš 34.aplī piedzīvoja tehniskas problēmas.
Sacīkstes noslēgumā intrigu centās atjaunot otrajā vietā esošais Rosbergs, jo, dodoties pēdējā aplī, starp abiem bija tikai 1,9 sekundes. Tiesa, viņam britu noķert neizdevās.
Trešajā vietā tikmēr finišēja “Ferrari” pilots vācietis Sebastjans Fetels, kurš no abiem līderiem atpalika vairāk nekā 34 sekundes, bet ceturtais bija brazīlietis Felipe Masa (“Williams”). Augstajā piektajā pozīcijā tikmēr ierindojās brazīliešu debitants Felipe Nasrs no “Sauber”, kuram sekoja “Red Bull” pirmais pilots austrālietis Daniels Rikjardo.
Septītais bija vācietis Niko Hilkenbergs (“Force India”), bet uzreiz aiz viņa – zviedrs Markuss Ēriksons no “Sauber”. Pirmo desmitnieku tikmēr noslēdza spānis Karloss Sainss (“Toro Rosso”) un meksikānis Serhio Peress (“Force India”).
Kā vienīgais pie punktiem no finišējušajiem pilotiem šajās sacensībās netika brits Džensons Batons no “McLaren”, ierindojoties 11.vietā.
Sezonas otrais F-1 posms 29.martā notiks Malaizijā.
Šosezon F-1 piloti sacentīsies 20 posmu garumā.