AFP/LETA

Hamiltons izcīna uzvaru F-1 sezonas pirmā posma kvalifikācijas sacensībās 0

Trīskārtējais pasaules čempions brits Lūiss Hamiltons no “Mercedes” komandas sestdien Melburnā izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) 2017.gada sezonas pirmā posma – Austrālijas “Grand Prix” izcīņas – kvalifikācijas sacensībās.

Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

Hamiltons Melburnā kvalifikācijā uzvarēja ceturto gadu pēc kārtas, izcīnot 62.”pole position” karjerā, kā arī sesto reizi bija ātrākais tieši Austrālijas “Grand Prix” kvalifikācijā, atkārtojot leģendārā Airtona Sennas rekordu.
Britu autosportists trases apli veica minūtē un 22,188 sekundēs, savukārt 0,268 sekundes lēnāks bija vācietis Sebastjans Fetels ar “Ferrari”, bet trešo vietu ieņēma Hamiltona jaunais komandas biedrs Valteri Botass no Somijas, kurš “Mercedes” komandā stājies karjeru noslēgušā pērnā gada pasaules čempiona Niko Rosberga vietā. Botass četrkārtējam pasaules čempionam Fetelam zaudēja tikai 25 sekundes tūkstošdaļas.

“Līdz šim šī bijusi fantastiska nedēļas nogale. Es ļoti lepojos ar savu komandu. Arī Valteri Botass paveica lielisku darbu, tāpēc svētdien būs ļoti sīvas sacensības,” pēc kvalifikācijas sacīja Hamiltons, kurš bija ātrākais arī pirmajos divos brīvajos treniņbraucienos, kamēr trešajā labāko apļa laiku uzrādīja Fetels.
Līderu sasniegtie rezultāti apliecināja, ka šosezon formulas būs ātrākas, jo Hamiltons trases apli veica par 1,7 sekundēm ātrāk nekā pērn.

Ceturto labāko rezultātu kvalifikācijā uzrādīja un no otrās starta rindas sacensības svētdien sāks pieredzējušais soms Kimi Reikenens ar “Ferrari”, kamēr piektais palika “Red Bull” komandas nīderlandiešu pilots Makss Verstapens, bet sestais bija “Haas” vienības braucējs Romēns Grožāns no Francijas.
Septīto vietu ieņēma pieredzējušais brazīlietis Felipe Masa ar “Williams” formulu, aiz viņa bija abi “Toro Rosso” piloti Karloss Sainss juniors no Spānijas un Daniils Kvjats no Krievijas, bet labāko desmitnieku, kurš piedalījās izšķirošajā trešajā kvalifikācijas sesijā, noslēdza austrālietis Daniels Rikjardo ar “Red Bull”, kurš gan pēdējā sesijā piedzīvoja avāriju, tāpēc sacensības sāks no desmitās pozīcijas. Pats pilots negadījumā nekādas traumas gan neguva, taču pēc avārijas kvalifikācijas izšķirošā sesija uz kādu laiku tika pārtraukta.

Austrālijas “Grand Prix” izcīņas sacensības svētdien sāksies plkst.8 pēc Latvijas laika.

Šis gads būs pirmā pilnā sezona, kad F-1 čempionāts atradīsies ASV mediju uzņēmuma “Liberty” paspārnē. Čempionāta iegādes process tika uzsākts pērnā gada septembra sākumā, bet noslēgts janvāra beigās. Par jauno seriāla vadītāju kļuva Čeiss Kerijs, kurš amatā nomainīja sacensību ilggadējo vadītāju Bērniju Eklstounu.