EPA/LETA

Hamiltons izcīna uzvaru F-1 Ungārijas “Grand Prix” izcīņā 0

Lielbritānijas autosportists Lūiss Hamiltobs svētdien Hungaoringas trasē netālu no Budapeštas izcīnīja uzvaru Pirmās formulas (F-1) Ungārijas “Grand Prix” izcīņā.

Notriektā tautumeita 6

“Mercedes” komandas pilots, kurš sestdien uzvarēja arī kvalifikācijas sacensībās, tika pie pirmās uzvaras šajā sezonā, bet Hungaoringas trasē svinēja ceturto uzvaru karjerā, kurā pēc svētdienas sacensībām viņš ir uzvarējis 22 F-1 posmos. Hamiltons atradās vadībā no starta līdz finišam, izņemot īsus brīžus pēc trīsreizējas boksu apmeklēšanas.

Otro vietu, atpaliekot par 11 sekundēm, ieguva “Lotus” komandas somu pilots Kimi Raikonens, bet trešais palika vācietis Sebastjans Fetels no “Red Bull” komandas, kurš saglabā līderpozīcijas kopvērtējumā. Fetels pēdējos apļos nesekmīgi centās apsteigt Raikonenu, taču soms pozīciju nosargāja.

Aiz labāko trijnieka palika otrs “Red Bull” pilots Marks Vebers no Austrālijas, “Ferrari” komandas spāņu pilots Fernando Alonso un otrs “Lotus” pilots Romēns Grosžans no Francijas.

Pie punktiem tika arī brits Džensons Batons (“McLaren”), brazīlis Felipe Masa (“Ferrari”), meksikānis Serhio Peress (“McLaren”) un venecuēlietis Pators Maldonado (“Williams”), kurš savai komandai izcīnīja pirmo punktu sezonā.

F-1 pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc desmit posmiem Fetelam ir 172 punkti. Viņam seko Raikonens ar 134, Alonso ar 133 un Hamiltons ar 124 punktiem. L”idz sezonas beigām vēl planoti deviņi posmi. Nākamais risināsies 25. augustā Spā trasē, kur notiks Beļģijas “Grand Prix” izcīņa.