foto – FIGH

Handbola izlase paliek pēdējā Adrijas kausa izcīņā 0

Latvijas vīriešu handbola izlase Adrijas kausa izcīņā Kjeti (Itālija) ar izcīnītu vienu uzvaru palika pēdējā ceturtajā vietā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”

Latvijas izlasei šī kopā sanākšana sākotnēji bija iecerēta kā pamatsastāva pārbaude pirms Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra, tomēr savainojumu un atteikumu dēļ nācās iztikt bez vairākiem ierastajiem līderiem. Komandas trenerim Armandam Uščinam sastāvā bija jāiekļauj vairāki jaunie spēlētāji un šīs trīs spēles Kjeti daudziem kļuva par labu lielā handbola skolu. Trīs spēļu summā rezultatīvākais Latvijas izlases spēlētājs ar 18 gūtiem vārtiem bija Rīgas “Celtnieku” pārstāvošais Artūrs Lazdiņš.

Katrā spēlē veiksmīgi brīži mijās ar neizteiksmīgām epizodēm. Pret ukraiņiem pirmajās minūtēs mūsējie nokļuva zaudētājos ar 2:6, tad guva četrus vārtus pēc kārtas un pirmā puslaika vidū panāca arī +2 (9:7, 10:8). Turpināt neizdevās pašu kļūdu dēļ – ukraiņi pirmajā puslaikā panāca, bet otrajā aizmuka nenotveramā tālumā.

Pret Turcijas izlasi pirmajās deviņās minūtēs izdevās gūt tikai vienu vārtus, taču sekoja rezultatīvs turpinājums un uzvara ar 28:24.

Pēdējā spēlē pret mājiniekiem 10. minūtē bija cerīgais 7:8, tomēr turpinājumā izpaudās Itālijas izlases pārākums.
Katra no komandām izcīnīja vismaz pa vienai uzvarai, Latvijas izlase sliktākas vārtu attiecības dēļ palika ceturtajā vietā.

Rudenī Latvijas izlase sāks Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru, laika posmā no 24. līdz 28. oktobrim viesos spēlējot pret Slovēniju un savā laukumā pret Nīderlandi. Vēl mūsu grupā būs Igaunija. Finālturnīram kvalificēsies divas labākās komandas un trīs no astoņām trešo vietu ieguvējām. Latvijas izlases treneris Armands Uščins izlozi sauc par labvēlīgu un izvirzījis mērķi pirmo reizi kvalificēties kontinenta čempionāta finālturnīram.

ADRIJAS KAUSS KJETI (ITĀLIJA)
Latvija – Ukraina 22:29 (13:14)
. Lazdiņš, Borodovskis pa 4, Gorbunovs, Kurzemnieks, Kreicbergs, Pančenko, Piļipuks pa 2,, Politers, Ērmanis, Leja, Seņkāns pa 1.
Latvija – Turcija 28:24 (12:11). Piļipuks, Kurzemnieks pa 5, Lazdiņš, Dude, Kreicbergs pa 4, Gorbunovs 3, Ērmanis, Leja Seņkāns pa 1.
Latvija – Itālija 23:30 (12:19). Lazdiņš 10, Borodovskis, Kreicbergs pa 3, Piļipuks, Pančenko pa 2, Kurzemnieks, Seņkāns, Ērmanis pa 1.