Sports
Citi sporta veidi

Handbola lielā iespēja0


Latvijas handbola izlase ir viena izcīnīta punkta attālumā no vēsturiska sasnieguma.
Latvijas handbola izlase ir viena izcīnīta punkta attālumā no vēsturiska sasnieguma.
Foto: Juris Kalniņš

Latvijas handbolisti šodien Valmierā pret Slovēnijas un svētdien Almērā pret Nīderlandes izlasi aizvadīs Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra izšķirošās spēles.

Latvijas izlasei līdz vēsturiskai iekļūšanai Eiropas čempionāta finālturnīrā atlicis pārkāpt suņa astei, taču nereti tieši tas ir visgrūtākais. Turnīra tabulā situācija vienkārša – mūsu trešdienas pretinieki slovēņi jau nodrošinājuši sev līdzdalību Eiropas čempionātā, bet Latvijas izlasei atlikušajās divās spēlēs nepieciešams izcīnīt vismaz vienu punktu.

Vai to iespējams paveikt pret grupas favorīti Slovēnijas izlasi? Ļoti iespējams, ka 2017. gada pasaules čempionāta bronzas medaļu ieguvēji slovēņi pēc garās sezonas dos atpūtu saviem līderiem, un tā Latvijas izlasei būs papildu iespēja visu atrisināt jau trešdienas vakarā Valmierā. Tāpat palīdzīgu roku ceturtdien var sniegt igauņi – ja viņiem izdodas atņemt kaut punktu Nīderlandes izlasei, tad mūsējie Eiropas čempionātā iekļūs pat pēc diviem zaudējumiem.

Tomēr Latvijas izlases vīri ar lieku matemātiku nenodarbojas un domā tikai par uzvarām.

“Esam labā situācijā, taču tā vēl neko negarantē. Domāju, ka nevienam papildu motivācija nav jāmeklē, tāpēc centīsimies sasniegt to, ko iepriekšējās paaudzes nav spējušas.

Visi jau pirms sezonas zināja, cik nozīmīga būs šī kvalifikācija. Protams, ir sakrājies nogurums, taču mēs īsti to neņemam galvā,” kaujinieciski noskaņots ir komandas kapteinis Ingars Dude, kurš sezonu aizvadījis Francijā.

Savainojuma dēļ viņš nevarēja palīdzēt iepriekšējās divās spēlēs pret igauņiem. Komandā atgriezušies arī Rihards Leja un Austris Tuminskis. Latvijas handbolam šī ir unikāla iespēja un tai piemērots komandas sastāvs. EHF Čempionu līgas uzvarētājs un viens no pasaulē labākajiem spēlētājiem savā pozīcijā Dainis Krištopāns, Aivis Jurdžs no Vācijas bundeslīgas un tajā agrāk spēlējušais Evars Klešniks, Māris Veršakovs, kurš pēc šīs sezonas pielicis punktu karjerai Vācijā, – tā ir vesela paaudze, kas šādā sastāvā turpmāk diez vai spēlēs kopā. Daļai šī varbūt ir pēdējā iespēja sasniegt ko lielu kopā ar izlasi – to sarunās neslēpa arī Evars Klešniks.

Saistītie raksti

“Esam labākajā sastāvā. Atliek vienīgi nospēlēt un paņemt to punktu. Ceram, ka to spēsim paveikt jau pret slovēņiem,” spriež izlases galvenais treneris Armands Uščins. Viņš tāpat kā visa handbola sabiedrība cer, ka iespējamā kvalificēšanās finālturnīram dos jaunu impulsu šī sporta veida attīstībai valstī.

Eiropas čempionāta finālturnīrs nākamgad no 10. līdz 26. janvārim notiks Austrijā, Norvēģijā un Zviedrijā. Tajā pirmo reizi piedalīsies 24 valstu komandas.

LA.lv