Laukos
Tehnika

Hanoveres izstādes jaunums – ‘Axion 900 Terratrac’ puskāpurķēžu traktors ar pilnu amortizāciju0

Publicitātes foto

Pēc izstādes “Agritechnica 2017” materiāliem sagatavojis Jānis Kažotnieks, mehanizācijas eksperts

Novembra vidū gaidāmajā izstādē “Agritechnica 2017” Hanoverē tiks demonstrēti vairāki industrijas jauninājumi, tostarp arī ‘Axion 900 Terratrac’ puskāpurķēžu traktors ar pilnu amortizāciju, kas jau nominēts izstādes sudraba medaļai.

Kāpurķēžu vai puskāpurķēžu traktorus straujai braukšanai pa ceļiem parasti neizmanto, jo šī gaitas iekārta nenodrošina traktoristam atbilstošu komforta līmeni. Tai pašā laikā, lai arī riteņtraktori transporta darbos ir daudz komfortablāki, to lieljaudas modeļi nespēj nodrošināt tādu pašu augsnes aizsardzību pret sablīvēšanos, kā tas ir gadījumā ar kāpurķēžu analogiem.

Puskāpurķēžu traktors Claas Axion 900 ir pirmais traktors, kam ir amortizēta gan priekšējā, gan aizmugurējā ass. Salīdzinājumā ar trijstūrveidā izvietoto puskāpurķēžu traktoriem tas nodrošina ievērojamu komforta uzlabojumu traktoristam. Claas Axion 900 puskāpurķēžu modeļiem ir arī lielāks ķēžu un augsnes saskares laukums, ja salīdzina ar trijstūrveida kāpurķēdēm, un tas nodrošina daudz lielāku stabilitāti gan lauka darbos, gan arī uz ceļa. Savukārt optimāla ķēdes pielāgošanās augsnes reljefam ir vitāli svarīga augsnes sablīvēšanas samazināšanai. Tas tiek panākts, izmantojot piekari ar 150 brīvkustības diapazonu vertikālajā plaknē, kā arī to, ka traktora masa tiek hidrauliski sadalīta uz visiem atbalstriteņiem.

Aizmugurējās ass piestiprināšanas šarnīrs ir pārvietots nedaudz uz priekšu, nodrošinot, ka mašīnas masa tiek vairāk novirzīta uz kāpurķēdēm, nevis priekšējiem riteņiem. Tas savukārt uzlabo ķēžu un augsnes saķeri, nodrošinot optimālu motora jaudas pārveidi kustībā, vienlaikus samazinot augsnes sablīvēšanās intensitāti.

Traktors pārvērš kustībā vairāk nekā 450 ZS sava motora jaudas, neradot draudus augsnes sablīvēšanai, kā arī nepārsniedzot transportam atļauto platuma gabarītu.


Vairāk lasiet žurnālā Agro Tops

LA.lv