Kultūra
Mūzika

Hansa Gabora Belvederes konkursā uzvarējis tenors no Korejas0

Publicitātes foto

Svētdien, 10. jūnijā, Dzintaru koncertzālē noslēdzās 37. Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkurss. 147 dalībnieku konkurencē pirmo vietu ieguva tenors Sungo Kims no Dienvidkorejas. Otro vietu – bass Georgioss Aleksandross Stavrakakis no Grieķijas, bet trešo vietu – tenors Pāvels Petrovs no Baltkrievijas, informē rīkotāji.

Bass Georgioss Aleksandross Stavrakakis saņēma arī skatītāju simpātijas balvu, bet starptautiskās mediju žūrijas balva tika piešķirta tenoram Borisam Stepanovam no Krievijas.

Pirmo reizi Starptautiskais Hansa Gabora Belvederes operdziedātāju konkurss norisinājās Dzintaru koncertzālē Latvijā, kurā piedalījās 147 dziedātāji no visas pasaules. 63 dziedātāji iekļuva pusfinālā, bet 16 solisti finālā – trīs soprāni, viens mecoalts, pieci tenori, pieci baritoni un divi basi – iegūstot iespēju parādīt savu talantu fināla koncertā, kas svētdienas vakarā tika translēts LR3 Klasika tiešraidē un straumēts interneta tiešraidē un kuru kopumā vēroja 10 000 cilvēku visā pasaulē.

Lai piedalītos 37. Starptautiskajā Hansa Gabora Belvederes jauno operdziedātāju konkursā, 1125 dziedātāji no 78 valstīm piedalījās reģionālās kvalifikācijas atlasēs 71 pilsētā visos kontinentos. Viena trešdaļa dalībnieku bija no Dienvidkorejas, Krievijas un Dienvidāfrikas, Amerikas Savienotajām Valstīm, Ķīnas un Vācijas.

“Konkursa līmenis šogad bija īpaši augsts,” norāda konkursa ģenerāldirektori Izabella Gabora un Holgers Bleks. “Žūrijai nebija viegli pieņemt lēmumu. Mēs izsakām vislielāko pateicību Dzintaru koncertzāles direktoram Guntaram Ķirsim un viņa komandai par izcilo organizēšanu un silto uzņemšanu Jūrmalā. Viņu paveiktais darbs bija ievērojams un gaisotne bija nepiespiesta.”

Fināla koncertā tika paziņotas arī Belvederes jauno operdziedātāju konkursa norises vietas nākamajiem trim gadiem. 2019. gadā tas norisināsies Karintijas Mūzikas festivāla ietvaros Austrijā, 2020. gadā – Madrides Karaliskajā teātrī un 2021. gadā – Veksfordas Operas festivālā Īrijā.

LA.lv