×
Mobilā versija
Brīdinājums +28.3°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
4. janvāris, 2018
Drukāt

Haoss “Oligarhu lietas” izmeklēšanas sēdē (8)

Foto LETAFoto LETA

Saistībā ar “Oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdes norisi šodien raisījās nedaudz haotiska situācija.

Aktīvas diskusijas sākās jau kādu laiku pirms oficiālā sēdes sākuma laika, kad deputātam Artusam Kaimiņam (KPV LV) komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba (NSL) norādīja, ka komisijai nepiederoši deputāti nevar piedalīties slēgtas sēdes norisē. Tomēr Kaimiņš aicināja norādīt normu, kas to liedz, un deputāts sākotnēji bija klāt arī slēgtajā daļā.

Pēc apmēram pusstundas Kaimiņš atstāja komisijas telpas, informējot mediju pārstāvjus, ka komisijas deputāti esot nobalsojuši, ka viņš nevarot piedalīties komisijas sēdē.

Bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja vietniece, pašreizējā Rīgas domes deputāte Juta Strīķe (JKP), norādīja, ka komisijas pārstāvis ir aicinājis viņu parakstīt dokumentu par informācijas neizpaušanu. Ņemot vērā, ka dokumenta teksts vērtējams kā absurds un juridiski nekorekti sagatavots, viņa uzsvēra, ka to neparakstīs.

Strīķe arī izteica aicinājumu pārskatīt lēmumu par sanāksmes norisi slēgtā veidā, norādot, ka neplāno atklāt valsts noslēpumu saturošu informāciju un ka “oligarhu lietas” izbeigtā kriminālprocesa materiāli nesatur izmeklēšanas noslēpumu.

Sudraba un prokurors Māris Leja skaidroja, ka kriminālprocesa materiāli ir ierobežotas pieejamības informācija. Komisijas vadītāja norādīja, ka plāno izmantot šo informāciju komisijas sēdē un ka neviens no klātesošajiem nevēlas pārkāpt likumu, izpaužot attiecīgo informāciju publiski.

Komisijas vadītāja aicināja mediju pārstāvjus atstāt komisijas telpas, lai varētu sākt slēgto sēdi.

Drīz vien pēc slēgtās sēdes sākuma komisija sāka iztaujāt mazāku skaitu cilvēku un vēlāk pa vienam, tāpēc komisijas sēdi, visticamāk, uz laiku nācās atstāt ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram, bijušajam KNAB vadītājam Jaroslavam Streļčenokam, pašreizējai KNAB priekšnieka vietniecei Ilzei Jurčai un bijušajam Drošības policijas (DP) priekšnieka vietniekam, Pretterorisma centra vadītājam Jurim Leitietim.

Pašlaik šīm personām nākas stāvēt ārpus komisijas sēdes telpām vairāk nekā stundu. Vēlāk gaidītājiem pievienojās bijušais KNAB Operatīvo izstrāžu nodaļas priekšnieks Juris Jurašs.

Laikā, kad komisija turpināja uzklausīt Strīķi, deputāts Andrejs Judins (Par!/V) uz īsu laiku atstāja komisijas telpas, norādot, ka komisija reāli nestrādā, bet tur notiekošais vērtējams kā cirks.

Strīķe savas iztaujāšanas laikā izgāja pie žurnālistiem un pavēstīja, ka komisijas sēdē izsludināts pārtraukums, kura laikā deputāti plānojot tikt skaidrībā par vairākiem sēdes norises jautājumiem. Taču pēc pāris minūtēm bijusī KNAB vadītāja vietniece tika aicināta atgriezties un turpinājās viņas iztaujāšana.

Kā ziņots, parlamentārās izmeklēšanas komisija par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti tā dēvētajā oligarhu lietā tika izveidota 2017.gada jūlijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

  1. Sudraba sen zināja, ka oligarhu lietas izskatīšana kaut kādā komisijā ir NOVĒLOTS GĀJIENS! ĀKSTI!!! JA ģenerālprokuratūra TIEŠĀM BŪTU SADARBOJUSIES AR KNAB IZMEKLĒTĀJU DARBA REZULTĀTIEM – DOKUMENTIEM PAR ŠO LIETU, ja NEBŪTU KLAUSĪJUSIES OLIGARHU ”SOLĪJUMOS”, TAD VISS ŠIS CIRKS UN SLĒGTĀS SĒDES NEBŪTU! Viņi jau būtu savā vietā visi trīs, bet NU TIEŠĀM NEKAS VAIRS NEBŪS! VIŅI IR SVEIKĀ! BEZ TAM SUDRABA nav ieinteresēta lietas pozitīvām sekām, jo pati pieminēta sarunās!

  2. T.s.bāleliņu tauta visu to politstriptīzi redz un dzird.Pilnīgs vājprāts!Tas balagāns ar primadonu iz maisiem ir ties Rīdzenes rīkļurāvēju /”džentelmeņu” aizstāvju/advokātu kranču bars/ izņemot Judinu,Jansonu/.Tā ir pamatīga zagļu mafija,ura piewrāda,kā un ka var apzagt valsti un būt DROŠAM,ka par to itin nekas nedraud!!Te mēs skaidri redzam KAS ir KURŠ un no kā sastāv valsts izzadzēju un viņu stutētāju/aizstāvju banda.Kamēr pie varas būs ZZS ar Punduri visos caurumos,no valsts paliks vien čaula.Un ja vēl pēc vēlēšanām piezīdīsies okupantu bars no SC,tad arī čaulu aprīs.Iestāsies 1945 gada variants!!Rīgā jau tagad tas ir!Ko spēj latviskā opozīcija,kas arī pārstāv pamatnācijas daļu?Itin neko,jo okupanti visu sagrābuši saVĀS ĶETNĀS UN NE MŪŽAM to zelta bedri neatdos ar jebkādiem līdzekļiem.Ne tikai RD ir Ušaka un C o rokās,bet visas pelnošās komerciestādes utt.Sudraba Latvijai ir tas pats kas bija Ņemcovs Putinam.JA Kremlis līdzēja Trampam,tad pie mūsu t.s. latviskām” partiju kašķiem un koloborantukā Sudraba ,bariem nākošās vēlēšanas jau var paredzēt.Tikai tad gan latviešu skolas izzudīs,mums neprasot.Mūs gaida drausmīgi laiki,ja LATVIETIS neatjēgsies un ne3balsos par okupantu SC.Partijām jāapvienojas un jauniem jānāk politikā,āboltiņu,brigmaņu,lembju utt laiks BEIDZIES!Tālāk vairs nav kur,muldēšana vien nelīdzēs!Vai nr L.A.?

  3. Par katru komisijas sēdi , kura it kā notiek par “oligarhu lietu ” ir īsta komēdija , jo visiem ir skaidrs , ka nekas nebūs – vienīgi komisija saņem kārtīgu čunguru naudu , jo neviens netiks ne tiesāts ne sēdināts cietumā tas viss ir blebs — muļķo iedzīvotājus

  4. =Haoss “Oligarhu lietas” izmeklēšanas sēdē=
    Cik naivi un ko gribēja no sarunās apspriestās Kremļa premjera kandidātes? Lai apstiprina sarunās veikto vai lai tās pašrocīgi izgāž un ar 3 A kluso vadību pieskaitot šodienas KNAB un prokuratūru…

  5. Vai šādu komisiju vai komiteju eksistence ir lietderīga?

  6. kāpec slēgta sēde? visi ir lasijuši sarunas, visiem zināms kā lieta izgāzās kādus fušierus izmekletāji uztaisija. un brīdī kad nu tagad vainigajiem butu jāsāk skaidrot sava rīciba/motīvi pat noziedzigā darbiba kā jau noskaidrojies, tā pēkšņi slēgta sēde. kās par lietu? vai bail ka uzzinās atbildes uz šiem nepatikamajiem jautajumiem, vai kā reiz negrib lai publika uzzin ka šādi jautajumi nemaz netiks uzdoti ?

Draugiem Facebook Twitter Google+