×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
14. augusts, 2013
Drukāt

Haralda Šlēgelmilha video padoms: Kā droši apdzīt uz ceļa

LETALETA

Apdrošināšanas sabiedrība “BTA Insurance Company” (BTA), veicot pērn un šogad saņemto atlīdzības pieteikumu par ceļu satiksmes negadījumiem analīzi, secinājusi, ka vissmagākās sekas rodas, tieši neuzmanīgi veicot apdzīšanas manevrus. Pērn BTA lielākā izmaksātā KASKO atlīdzība – 63 778 lati – veikta tieši pēc apdzīšanas negadījuma.

 

Kā biznesa portālam “Nozare.lv” skaidroja kompānijā, apkopojot 2013.gada sešos mēnešos saņemtos KASKO atlīdzību pieteikumus, BTA secinājusi, ka katrs piektais KASKO atlīdzību pieteikums bijis par ceļu satiksmes negadījumu, kurā notikusi transportlīdzekļu sadursme. Viens no biežākajiem sadursmes cēloņiem ir bijis tieši nepareiza vai pārgalvīga apdzīšanas manevra veikšana.

 

{source}

<iframe width=”640″ height=”360″ src=”//www.youtube.com/embed/ZpROuknzozo” frameborder=”0″ allowfullscreen></iframe>
{/source}

“BTA Insurance Company” apdrošināšanas atlīdzību departamenta direktore Iveta Rijniece skaidro, ka, ņemot vērā, ka šādos negadījumos smagi var ciest ne tikai transportlīdzeklis, bet arī cilvēki, apdrošināšanas atlīdzības par šādiem negadījumiem ir ļoti ievērojamas. OCTA gadījumā tās var būt arī izmaksas ilgtermiņā, ja tiek segti ārstēšanās izdevumi cietušajai personai vai izmaksāti uztura līdzekļi nelaimes gadījumā bojāgājušā cilvēka nepilngadīgiem bērniem.

Piemēram, ilgtermiņa OCTA atlīdzības izmaksa tiek veikta par kādu ceļu satiksmes negadījumu 2011.gada maijā Ādažu novadā, kad transportlīdzekļa “ToyotaLandCruiser” vadītājs, esot alkohola reibumā, veica apdzīšanas manevru, iebraucot pretējā braukšanas joslā un izraisot sadursmi ar pretim braucošo transportlīdzekli “Saab”. Negadījuma rezultātā “ToyotaLandCruiser” vadītājs gāja bojā, savukārt “Saab” vadītājs guva miesas bojājumus, kas izraisa ilgstošus veselības traucējumus. Šī negadījuma rezultātā tiek segti ne tikai cietušā transportlīdzekļa bojājumu novēršanas izdevumi, bet arī cietušās personas ārstēšanās izdevumi. Šobrīd jau kopumā ir izmaksāta atlīdzība gandrīz 5000 latu apmērā.”

Pērn BTA lielākā izmaksātā KASKO atlīdzība – 63 778 lati – veikta tieši par ceļu satiksmes negadījumu – transportlīdzekļu sadursmi, kas notikusi pēc apdzīšanas manevra veikšanas. Kāda vieglā automašīna, veicot pārgalvīgu apdzīšanas manevru, iebrauca pretējā braukšanas joslā, kur notika sadursme ar maršruta autobusu, un sadursmes rezultātā maršruta autobusam tika radīti ievērojami bojājumi, savukārt vieglās automašīnas vadītājs un pasažiere gāja bojā.

Lai veicinātu ceļu satiksmes negadījumu skaita samazināšos, izglītotu un apmācītu Latvijas autovadītājus par drošiem braukšanas principiem, BTA uzsāktās sadarbības ar “Drošas braukšanas poligonu 333” ietvaros ir izveidojusi pirmo videoinstrukciju, kurā tiek sniegti praktiski padomi, kas jāievēro uz ceļa, veicot apdzīšanas manevru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+