×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
7. novembris, 2013
Drukāt

Harija Ozola jubilejas koncerts – “Dzīve sākas” (2)

Foto - Jānis DeinatsFoto - Jānis Deinats

VEF Kultūras pilī 10. novembrī Harijs Ozols aicina uz īpašo jubilejas koncertu “Dzīve sākas”, kurā kopā ar mākslinieku uzstāsies skatuves partneri, ar kuriem Harijs sadarbojies dažādos radošos projektos.

Harijs atklāj, ka koncerts būs tāds, kāds līdz šim vēl nekad nav bijis. “Uzstāsimies kopā ar Kristapa Krievkalna grupu, ar kuru jau daudzus gadus sadarbojamies. Viņš arī aranžējis mūsu dziesmas. Šajā koncertā piedalīsies mani skatuves partneri – 
Juris Hiršs, Jānis Paukštello, Edgars Pujacs, Didzis Rijnieks un, protams, Santa Zapacka. Koncertu vadīs mans teātra krusttēvs Zigurds Nei-manis,” atklāj Harijs.

Apaļās jubilejas ir kā atskaites punkti, lai atskatītos uz paveikto. Harijs šim koncertam devis zīmīgu nosaukumu “Dzīve sākas”. Vai ir kāds noteikts laiks, kad dzīvi varam sākt? Harijs filozofiski nosaka: “Būtībā dzīvi var sākt tad, kad gribam, lai tā sākas. Dzīvi varam sākt no jebkura brīža. Tie var būt 15, 30 vai 50 gadi. Es domāju, ka mēs paši dzīvi nenosakām. Mums jau viss ir priekšā uzrakstīts. Viss notiek tā, kā tam ir jānotiek. Mēs tikai varam savu ceļu nokaisīt ar stikliem vai noasfaltēt. Padarīt patīkamāku vai nepatīkamāku.”

Šogad iznācis arī Harija pirmais dzejoļu krājums ar tādu pašu nosaukumu “Dzīve sākas”, kurā ir gan viņa labi zināmo dziesmu teksti, gan jauni dzejoļi. Harijs atzīst, ka dziesmu teksti un dzejoļi ir divas dažādas lietas. “Dziesmu tekstam ir sava rakstīšanas specifika. Es pēc noteikumiem nerakstu. Pamatā man pirmais rodas teksts par kādu tēmu, pēc tam vairāk vai mazāk, bet dzejolis mūziku nodiktē. Svarīgākā ir doma. To es ielieku gan tekstā, gan melodijā,” teic Harijs. Runājot par radošumu, iedvesmām, Harijs tikai nosaka, ka tā ir tikai tāda koķetērija. “Cilvēkam, kurš rada, to radošo dzirksti dod augstāki spēki. Es vienkārši rakstu. Tas ir Dieva dots.”

Harijs nedomā apstāties un kopā ar Santu Zapacku veido jaunu programmu nākamajam gadam, kas tā arī sauksies “…par Sievieti!”. Aiznākamajā gadā būs jau 10 gadi, kopš Harijs ar Santu ir kopā uz skatuves. Arī tad taps īpaša jubilejas programma. Par savu skatuves partneri Harijs saka: “Duetu mākslīgi nevar uztaisīt. Duets – divi līdzvērtīgi partneri uz skatuves, kuri ir ne tikai vizuāli redzami, bet kuriem ir jārada dziļākas sajūtas. Kaut kam ir jānotiek, tad duets kļūst īsts.” Viņš arī neslēpj, ka ļoti būtiska loma ir dzīvē sastaptajiem cilvēkiem. “Ir cilvēki, kurus zinām, bet tā arī nemūžam nesatiekam, bet ir cilvēki, kurus satiekam un kuri mums ir jāsatiek. Tikai ir viens jautājums: vai mēs vienmēr spējam novērtēt tos cilvēkus, kurus liktenis mums sūta?”

Par popularitāti un dziesmu vērtēšanu Harijs nosaka: “Tā ir matu skaldīšana. Ir tikai divi kritēriji – skatītājs un laiks. Kritiķi var rakstīt, ko grib. Kas ir kas, to jau mēs redzēsim pēc gadiem.”

Koncerti 


10. XI 14.00 un 19.00 VEF Kultūras pils

Biļetes iespējams iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā: www.bilesuparadize.lv

Cena: Ls 6 – 15

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Malači Harij un Santa! Atbildēt

    Santa un Harij, vienmēr PRIEKS Jūs dzirdēt un redzēt uz skatuves Jūsu sirds-dziesmās …

Draugiem Facebook Twitter Google+