Apbrīno

Harija Zariņa roķīgā ballīte “Tu un es” 16

Publicitātes foto

15. septembrī ar koncertu Nīgrandē Latvijas roka leģenda – ģitārists, komponists un daudzu hitu autors Harijs Zariņš – sāks savu 60 gadu jubilejas tūri “Tu un es”. Slavenais ģitārists ir leģendārās grupas “Opus pro” dibinātājs un blices “Colt” mūziķis.

Koncertos skanēs gan Harija Zariņa, gan Rolanda Majora dziesmas visdažādākajos salikumos – nebijušos un interesantos duetos un trio, taču pagaidām netiek atklāts, kuri dziedātāji tajos apvienosies, jo, kā saka jubilārs – nav interesanti uzreiz atklāt visas kārtis. Skanēs tās dziesmas, kurām Harijs ir mūzikas un vārdu autors: “Tu un es”, “Rozā lietus”, “Pēdējā pietura”, “Šonakt” un daudzas citas, bet būs arī dziesmu pirmatskaņojumi, kas radīti speciāli šai koncerttūrei. “Mūsu iepriekšējā koncerttūre “Mīlas rokbalādes” pārliecināja par to, ka cilvēkiem patīk rokbalādes, ko izpilda dažādi dziedātāji. Savukārt šajā tūrē neskanēs tikai rokbalādes vien, bet arī šis tas “roķīgāks”, būs pārsteigumi un īpašie viesi,” stāsta H. Zariņš un atklāj: “Šoreiz došu vārdu arī Rolanda rakstītajām dziesmām, jo pēdējā laikā pats vairāk esmu pievērsies tieši dziesmu tekstu sacerēšanai.”

Koncerttūrē jubilārs dosies kopā ar draugiem. “Lai gan cipars 60 diez kā man nepatīk, tomēr jubilejas ir jāsvin, un to nolēmu darīt. Koncertos piedalīsies mani mīļākie dziedātāji un domubiedri: Alex, Aija Andrejeva, Dināra Rudāne, Antra Stafecka un Buks (Jānis Buķelis) un, protams, grupa “Colt”. Turklāt pie viena svinēsim arī dziedātāja Ata Ieviņa 30 gadu jubileju, un man šķiet, ka šis gadskaitlis izskatās daudz labāk par manējo,” smaidot teic H. Zariņš.

Dziedātāja Aija Andrejeva nekad nav slēpusi, ka jubilārs viņai ir īpašs cilvēks. “Harijs Zariņš ir manas sirds Goda pilsonis, viņš ir Mūziķis ar lielo burtu, kurš visu savu dzīvi ir uzticīgi kalpojis rokmūzikai, netērējoties sīkumos. Es esmu uzaugusi ar viņu un viņa mūziku. Par to esmu ārkārtīgi pateicīga, jo tas ir veidojis mani kā personību gan dzīvē, gan mūzikā. Un, visbeidzot, Harijs ir labs cilvēks, kuru ļoti mīlu,” teic Aija.

Savukārt dziedātājs un grupas “Colt” solists Atis Ieviņš par gaidāmo koncerttūri un jubilāru teic: “Rokmūzika vieno! Tā vienmēr bijis un būs. Tā vieno dažādas paaudzes, atšķirīgus viedokļus, valodas, tautas… Tā spēj apvienot mīlu un šķiršanās sāpes, dusmas un prieku vienā liriskā roka skaņdarbā, kas neatstāj vienaldzīgu. Harijs Zariņš ir roka meistars, kurš ar saviem roka hitiem un mīlas balādēm priecē klausītājus jau gadiem! Ģitārists, komponists autors un – vienkārši erudīts cilvēks. Aicinu visus, kas ir mīlējuši, visus, kas ir trakojuši un dejojuši, vienoties kopīgā ballītē koncertos visā Latvijā, atzīmējot šā leģendārā mūziķa, mana drauga Harija Zariņa, 60. dzīves jubileju! Pie reizes pacelsim kādu glāzi arī par manu trīsdesmito gadskārtu! Tiekamies!”

15. IX 19.00 Nīgrandes pagasta Kalnu kultūras namā

16. IX 19.00 Latgales vēstniecībā “GORS”, Rēzeknē

6. X 19.00 Alūksnes Kultūras centrs

7. X 18.00 Jelgavas kultūras nams

13. X 19.00 Valmieras Kultūras centrs

14. X 18.00 Tukuma Kultūras centrs

19. X 19.00 Smiltenes Kultūras centrs

20. X 19.00 Kuldīgas Kultūras centrs

21. X 18.00 Krustpils kultūras centrs

27. X 19.00 Ādažu Kultūras centrs

28. X 18.00 Liepājas olimpiskais centrs, Rožu zālē

4. XI 18.00 Rojas Kultūras centrs

10. XI 19.00 Rīgas Kongresu namā

25. XI 18.00 Ogres Kultūras centrs

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Cena: 8 – 18 EUR

LA.lv