Mobilā versija
-3.6°C
Tenis, Dravis
Otrdiena, 17. janvāris, 2017
19. novembris, 2013
Drukāt

Hariju Spanovski aizsaulē pavadot
 (1)

Spanovskis_2

Pēc smagas slimības mūžībā aizgājis Dailes teātra aktieris Harijs Spanovskis. Dailes teātrī viņš strādājis kopš 1982., bet izrādēs piedalījies no 1974. gada.

Aktieris dzimis 1958. gada 28. februārī Rīgā. Mācījies Rīgas 50. vidusskolā, bet pēc tam iestājies Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē, paralēli mācoties Rīgas kinostudijas Tautas kinoaktieru studijā. Pēc otrā kursa no Juridiskās fakultātes aizgājis un iestājies Dailes teātra VII studijā, ko beidzis 1982. gadā, vienlaicīgi iegūstot Latvijas konservatorijas Teātra fakultātes augstāko izglītību specialitātē “Profesionāls teātra un kino aktieris”.

Skatītāju piemiņā Harijs Spanovskis palicis kā ar savām daudzajām teātra lomām, tā arī ar lomām Latvijā uzņemtajās kinolentēs. Ilgus gadus viņš bijis arī viens no Latvijas iemīļotākajiem dziedošajiem aktieriem, kurš Maestro Raimonda Paula koncertos uzstājies kopā ar savu kolēģi Jāni Paukštello.

Atvadīšanās no Harija Spanovska notiks ceturtdien, 21. novembrī. No plkst. 10 līdz 12 ‒ Dailes teātra Mazajā zālē, no plkst. 13 līdz 13.45 – Sv. Pāvila baznīcā un plkst. 14.30 – Raiņa kapos.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. pēdejais mokihānis Atbildēt

    labs un izcils aktieris,man loti patik viņa dziesmas,vissvairāk viņa sentimentālie gabali šūpļa dziesma mātei,un vecais pulkstenis!!lai vieglas smiltis..viņam piemita cilvēkiem neraksturiga ironiska dzirksts,un mākslinieka dvēsele!!

Bērnus mūsu vietā izklaidē amerikāņi. Saruna ar režisoru Ģirtu ŠoliĢirts Šolis uzskata, ka laba literatūra nenoveco, un arī mūsdienu bērniem piedāvā laika pārbaudi izturējušu klasiku. Tāpat viņš balti apskauž Latvijas Nacionālo teātri par izrādi "Šausmu autobuss", kurā netiek ielaisti vecāki, jo Leļļu teātri nereti gadās – vecāki uz izrādi atnāk ar domu, ka tikmēr, kamēr bērns skatās izrādi, pasērfos internetā.
Draugiem Facebook Twitter Google+