Dabā
Medības

Mednieks praktiskais. Spāņu medību kostīms – pārbaudīts Liepājas vējā un lietū0


Komplekts ir silts, kluss, vēja un mitruma izturīgs.
Komplekts ir silts, kluss, vēja un mitruma izturīgs.
Foto: Kate Šterna

HART ir Spānijā bāzēts ģimenes uzņēmums, kas ražo apģērbus, apavus un aksesuārus medniekiem un makšķerniekiem. Nekāda Made in China. Cenas ir zemākas nekā Härkila, bet kvalitāte tāda pati. Uzņēmuma pārstāvis Austrumeiropā Justins Kulbis uz jautājumu, kāpēc HART produkcija maksā mazāk nekā līdzīga līmeņa skandināvu ražojums, atbild, ka noteicošās ir izmaksas: darbaspēks un loģistika, kas Skandināvijas valstīs ir ievērojami dārgāki nekā Spānijā.

Reklāma ir laba lieta, taču mēs visi zinām, ka pārdevēja galvenais mērķis ir pārdot. Kā uzzināt, vai prece, ko slavē, patiešām ir laba? Izmēģināt. Jā, eksperimenti var izmaksāt dārgi, taču dažreiz lietas patiešām ir tik labas, kā par tām runā.Mēs arī runāsim.

Šoreiz par sieviešu ziemas apģērba komplektu aktīvām medībām HART Irati. Uzreiz vēlos nomierināt vīriešus medniekus, ir modelis arī jums. HART katalogā pagaidām ir tikai divi sievietes figūrai un vajadzībām pielāgoti modeļi.

HART Irati kostīms ir skaistā tumši olīvzaļā krāsā. Bikses un jaka šūti no Toplon auduma, paaugstinātas aktivitātes zonās, piemēram, piedurkņu apakšā un padusēs, bikšu staru savienojuma vietās, izmantojot īpaši izturīgo un mīksto micro Toplon.

Komplekts ir silts, kluss, vēja un mitruma izturīgs. Mitrumizturība 10 000 mm, mitruma izvade 10 000 g/m2. Bikšu staru apakšā ārpusē potīšu zonā un iekšpusē līdz celim, uz jostas un uz kabatām ir izmantots pret mehāniskajiem bojājumiem īpaši izturīgs audums. Irati biksēm ir astoņas kabatas. Visi kabatu rāvējslēdzēji ir ūdensnecaurlaidīgi. Gurnu kabatu galos ir uzšuves no stingrāka auduma, kas neļaus stūriem ieplīst, pat ja ir ieradums staigāt, rokas turot kabatās.

Bikšu vidusslāni veido īpaša PTFE Osmotech Plus membrāna, un jostu pastiprina stingra auduma lente ar iešūtu jēlgumijas joslu, kas neļaus termokreklam vai džemperim uzrauties un atkailināt muguru. Ja ir nepieciešams, bikses var papildināt ar bikšturiem. Turklāt spāņi ir paredzējuši izmantot klasiskā dizaina bikšturus, kas stiprinās ar pogām jostas zonā. Eleganti un ērti!

Interesanti, ka Irati kostīma šūšanai izmatotā virsslāņa auduma faktūra nerada praktiski nekādu troksni un to ir viegli notīrīt. Piemēram, māls vai dubļi pēc nožūšanas ir pilnībā noberžami ar drēbju birsti. Jakai ir ļoti daudz kabatu, ieskaitot GPS, rācijai vai telefonam paredzēto iekšējo, krūšu kabatas roku sildīšanai. Aizmugurē ir liela medījumam paredzēta kabata ar diviem rāvējslēdzējiem katrā sānā. Iekšpusē ir speciāla kabata dzinējmedību vestes glabāšanai. Padusēs ir garš ūdensnecaurlaidīgs rāvējslēdzējs, ko var attaisīt, lai nedaudz atvēsinātos. Manšetes ir aprīkotas ar velkro tipa līpslēdzēja aizdari. Jostasvietā un jakas apakšā ir savilcēji, kas nodrošinās papildu siltuma aizturi.

Irati kostīmā izmantots 3M™ Thinsulate siltinājuma KK tipa slānis un PTFE Osmotech Plus membrāna. Jakas pildījums nav īpaši apjomīgs, taču tas ļoti labi silda.

Medību kostīms " Hart Irati'

Ievēroju, ka, sēžot tornī, Irati labāk aiztur vēju un saglabā siltumu nekā Lietuvā ražotais izteikti biezais, siltais kostīms ar sintētisko pildījumu. Ko vēl lai saka? Nedaudz mulsina tas, ka jakai nav kapuces. Baltijas laika apstākļos prasās jaku ar kapuci, kas būtu savelkama ar gumijām, lai nodrošinātos pret vēju. Taisnās piegrieztnes bikses cieši pieguļ kājām un zābakiem. Tas ir labi, jo tā tās aiztur ūdeni un vēju, taču zābaku uzvilkšana ir apgrūtināta. Iespējams, rāvējslēdzējs bikšu staras sānā būtu labs risinājums. Irati kostīms ir pārbaudīts salā, lietū un Liepājai raksturīgajā vējā, un jāatzīst, ka tas ir silts, viegls, ērts un kluss.

HART Irati ziemas medību kostīms
Plusi
Vēja necaurlaidīgs
Izturīgs
Daudz ērtu kabatu

Mīnusi
Nav kapuces
Bikšu staras šauras un ir grūti uzvilkt augstos zābakus
Tikai aukstam laikam.

Vairāk lasiet žurnāla Medības aprīļa numurā

LA.lv