Sports
Hokejs

Hārtlijs atklāj, kāpēc neskatās Rīgas “Dinamo” spēles 16

foto: LETA

Latvijas hokeja izlasē šonedēļ gaidāmajam pārbaudes turnīram Francijā iekļauti astoņi Rīgas “Dinamo” spēlētāji, bet valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs atzina, ka KHL vāji spēlējošās vienības mačus neskatās.

Lai arī Rīgas “Dinamo” aizvada sliktāko sezonu savā vēsturē, tas joprojām paliek izlases bāzes klubs – vismaz uz novembra turnīru sastāvā iekļauti astoņi dinamieši. “Neesmu redzējis “Dinamo” spēles, jo Kanādā tas nav iespējams. Turklāt es strādāju radio un televīzijā kā eksperts, līdz ar to dienas ir piepildītas. Zinu tikai to, ka “Dinamo” rezultāti ir vāji, bet Ģirts pārņēmis komandas vadību un ceru, ka izdosies visu pavērst uz pozitīvo pusi. Sezona ir gara, pēdējās trīs spēles pirms pārtraukuma bija kvalitatīvas un jācer, ka tas dos pārliecību turpinājumam,” sacīja Bobs Hārtlijs, kuru galvenā trenera amatā vēlējās redzēt arī “Dinamo”, tomēr viņš no sadarbības atteicās.

Jāpiebilst, ka Rīgas “Dinamo” vārtsargam Jānim Kalniņam pēc lieliskā snieguma pēdējās nedēļās iedota atpūta un viņu izlasē aizstās 18 gadus vecais Niklāvs Rauza. Savukārt, uzbrucējam Emīlam Ģēģerim spēlēšanu izlasē var liegt muguras trauma.

Eiropas Izaicinājuma turnīru Francijas pilsētā Amjēnā Latvijas izlase uzsāks ceturtdien pret Baltkrieviju, dienu vēlāk sacentīsies ar Slovēniju, bet pēdējais mačs sestdien pret francūžiem. Boba Hārtlija rīcībā ne tuvu nebūs labākais sastāvs, no pavasara cīņām pasaules čempionātā ierindā ir astoņi hokejisti. “Šis turnīrs ir kā ieguldījums nākotnē. Gribam paskatīties uz vairākiem jaunajiem spēlētājiem, bet būs arī pieredzējušie, lai sniegums būtu stabilāks. Vēlos arvien labāk iepazīt Latvijas perspektīvos spēlētājus, no kuriem daudzi pēc diviem, trim gadiem noteikti spēlēs izlasē lielajos turnīros. Svarīgi jau šobrīd viņus iepazīt gan kā hokejistus, gan kā personības un to, kā viņi izskatās izlases līmenī,” sacīja kanādiešu speciālists, kurš vasarā pagarināja līgumu ar izlasi uz pieciem gadiem. Viņam tas esot bijis viegls lēmums, jo pasaules čempionātā guvis pozitīvu pieredzi un izveidojusies laba sadarbība ar LHF vadību.

Saistītie raksti
LA.lv

Par svarīgo