Sports
Hokejs

Hārtlijs no izlases atskaita deviņus spēlētājus0

foto – Edijs Pālens/LETA

No Latvijas hokeja izlases, kas pašlaik gatavojas pasaules čempionātam, svētdien tika atskaitīti uzreiz deviņi hokejisti, vēsta Latvijas Hokeja federācija (LHF).

Šie deviņi atskaitītie ir vārtsargs Reinis Petkus, aizsargi Gvido Jansons, Roberts Mamčics un uzbrucēji Daniels Bērziņš, Emīls Ģēģeris, Bruno Zabis, Filips Buncis, Edgars Kulda un Rihards Melnalksnis.

Spēlētāji atskaitīti pēc piektdien un sestdien notikušajā pārbaudes spēlēm izbraukumā pret Norvēģijas valstsvienību, kur Latvija piedzīvoja zaudējumus ar 2:3 un 2:6.

Šonedēļ Latvijas valstsvienības galvenais treneris Bobs Hārtlijs jau minēja, ka pēc šiem pārbaudes mačiem izlases kandidātu sarakstā tiks veiktas pamatīgas izmaiņas, jo ar nākamo nedēļu treniņus plānots aizvadīt vienā grupā, nevis divās kā līdz šim.

Sagaidāms, ka ar jauno nedēļu treniņos pilnvērtīgi piedalīsies arī vairāki potenciālie komandas līderi.

Veselības problēmu dēļ izlasē šajā pavasarī nebūs iepriekšējo trīs gadu komandas kapteiņa Kaspara Daugaviņa, kuram veikta rokas operācija. Tāpat komandas sastāvā nebūs uzbrucēju Laura Dārziņa un Jāņa Sprukta, kā arī vārtsargu Jāņa Kalniņa un Ivara Punnenova, kuriem arī nepieciešams savest kārtībā veselību. Tāpat sagaidāms, ka pasaules čempionātā nevarēs palīdzēt aizsargs Artūrs Kulda, bet vēl nav skaidrības par vienīgo latvieti Nacionālajā hokeja līgā (NHL) Zemgu Girgensonu, kurš arī iedzīvojies veselības likstās.

Iepriekš arī bija skaidrs, ka uz izlasi netiks aicināts aizsargs Oskars Bārtulis.

Saistītie raksti

Kopā līdz pasaules čempionātam izlasei paredzētas deviņas pārbaudes spēles. Mājās pirmās spēles tiks aizvadītas 11.-12.aprīlī pret Somiju, tad 20.-21.aprīlī sekos divas cīņas viesos pret Slovākiju, kamēr 27.-28.aprīlī Rīgā viesosies Šveices izlase. Savukārt gatavošanās tiks noslēgta ar spēli 1.maijā Rīgā pret spēcīgo Kanādas izlasi.

Pasaules čempionāts 4.maijā sāksies Dānijas pilsētās Herningā un Kopenhāgenā. Latvijas izlase Herningā spēlēs vienā grupā ar Kanādu, Somiju, ASV, Vāciju, Norvēģiju, Dāniju un Dienvidkoreju. Četras labākās komandas tiks ceturtdaļfinālā.

LA.lv