Sports
Hokejs

Hārtlijs par ģimenes veidošanu, galvassāpēm un bērzu sulām1

foto: LETA

Ļoti cienu Latvijas hokejistus, jo viņi ir brīnišķīgi cilvēki un trenējas ļoti cītīgi, gandarīts par gatavošanās procesu pasaules čempionātam ir Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

“Visas Eiropas izlases treniņu procesā pirms pasaules čempionāta ir vienādā situācijā, jo sastāvs nemitīgi mainās – spēlētāji klubos beidz sezonas un brauc uz izlasi, pastiprina to. Tā ir arī mums. Essu apmierināts ar to, ko esam paveikuši. Pirmajās pārbaudes spēlēs svarīgākais nebija uzvarēt, pārbaudījām spēlētājus dažādās situācijās, sastāvā bija daudz jauno hokejistu. Bijušas traumas un tur neko nevar izdarīt,” teica Bobs Hārtlijs, kurš otro gadu ir pie izlases stūres.

Latvijas izlase aizvadītajās sešās paŗbaudes spēlēs piedzīvojusi sešus zaudējumus un guvusi vien sešus vārtus. Hārtlijs par zemo rezultativitāti nevainoja hokejistus un viņš ir pārliecināts, ka turpinājumā sniegums uzlabosies. Šodien un rīt “Arēnā Rīga” kārtējie pārbaudes mači pret Šveici.

“Nezinām, vai rezultāts pasaules čempionātā būs labs vai slikts, taču esmu pārliecināts par 25 spēlētājiem, kas būs sastāvā, jo viņi ir lepni pārstāvēt valsti. Attieksme ir neticama. Trīs atlikušās pārbaudes spēles ir svarīgas, bet es jau tagad zinu, ka mums ir lieliski spēlētāji un lieliski cilvēki, un tāda kombinācija veido spēcīgas ģimenes. Tas ir svarīgākais faktors,” norādīja pieredzējušais kanādiešu speciālists.

Ceturtdien pirms spēles pret Šveici tiks iemūžināts Artūra Irbes 1. numurs. “Artūru atceros no NHL laikiem, lielisks vārtsargs. Zinu, ka arī spēles dienās viņš pirmais gāja uz ledus un pēdējais to pameta,” Irbes darba ētiku slavēja Hārtlijs, norādot, ka viņš bijis daudzu elks, kas ir ļoti svarīgi jaunās paaudzes audzināšanā.

Saistītie raksti

Šobrīd Latvijas izlases pamatvārtsargs ir Kristers Gudļevskis, bet nākamnedēļ komandai pievienosies arī Elvis Merzļikins. “Kurš būs pirmais numurs? Nevaru šobrīd to pateikt, bet tās ir patīkamas galvassāpes, kad ir divi tāda līmeņa vārtsargi kā Elvis un Kristers, esmu drošs par viņiem abiem,” teica Hārtlijs. Jāpiebilst, ka šodien Latvijā ieradīsies AHL debijas sezonu aizvadījušais Matīss Edmunds Kivlenieks.

Aprīli Latvijā dēvē par sulu mēnesi un Bobs Hārtlijs atzina, ka ir pagaršojis gan bērzu sulu, gan kļavu sīrupu un slavēja to garšu. Kā zināms, kļavu sīrups ir Kanādas firmas zīme.

Pasaules čempionāts Dānijā sāksies 4. maijā.

LA.lv