Sports
Hokejs

Hārtlijs pateicas Daugavpilij: Mēs te jutāmies lieliski 16

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc pārbaudes spēlēm Daugavpilī pret Baltkrieviju (1:0 un 0:3) pateicās par lielisko atmosfēru līdzjutējiem, kas radīja īstus hokeja svētkus, kā arī atzīmēja lietas, pie kurām jāturpina aktīvi strādāt treniņos.

“Labi sākām spēli, bet viņi iemeta pāris vārtus un tas mums aizsita elpu uz visu pirmo periodu. Man patika, ka otrajā un trešajā periodā spēlējām intensīvi, tomēr nevarējām gūt vārtus,” pēc zaudējuma sacīja Bobs Hārtlijs. Viņa vadībā Latvijas izlase četrās pārbaudes spēlēs guvusi tikai divus vārtus. “Jāmācās vārtu priekšā radīt lielāku burzmu, jo spēlētājiem patīk būt pie vārtiem, nevis to priekšā. Jāstrādā pie mentalitātes – metiens un cīņa vārtu priekšā. Ar federāciju par to runāju jau sākumā – pēdējos divos pasaules čempionātos iemesti 12 un 13 vārti, septiņās spēlēs. Ar to nav pietiekami, tas rada papildus spiedienu uz spēli aizsardzībā un vārtsargiem,” norādīja Hārtlijs.

“Viens no mūsu mērķiem ir radīt iespējas metieniem, radīt vārtu gūšanas momentus. Šodien mēs to darījām, tomēr vārtu priekšā vajadzēja būt aktīvākiem. Baltkrievijas komanda neļāva mums izvērsties, arī viņu vārtsargs reizēm vajadzīgajos brīžos nospēlēja lieliski,” piebilda kanādiešu speciālists.

Viņš norādīja, ka Latvijas izlase pasaules rangā atrodas 12. vietā rangā, kas nozīmē, ka bieži par uzvarām nevar priecāties: “Mums ir jāuzvar, mēs gribam uzvarēt. Jo vairāk uzvari, jo vairāk gribi šo sajūtu izbaudīt atkal un atkal. Mums ir jāveidot uzvarētāju atmosfēra.”

Saistītie raksti

Hārtlijs pauda apmierinātību ar spēlēm Daugavpilī: “Tās bija divas labas spēles, mums ir jauns materiāls, lai analizētu spēli, spēlētājus, process turpinās. Daugavpilī ir lieliska arēna, ledus ir ļoti labs un fani – izcili. Mēs spēlējām šeit, lai popularizētu hokeju un abas komandas bija līmenī, tāpat kā fani. Paldies, Daugavpils.”

“Pēcspēles metienos dodam iespēju dažādiem spēlētājiem. Vitālijs Pavlovs met, jo sezonas laikā 53 mačos neguva vārtus, gribu, lai viņš sajūt vārtu garšu. Kirilam Galoham šī ir dzimtā pilsēta, viņš abas spēles sāka pirmajā pieciniekā un arī meta bullīšus, tā ir cieņas izrādīšana pret viņu, ģimeni un draugiem,” atzina Bobs Hārtlijs.

Latvijas valstsvienībai piektdien un sestdien nākamās divas pārbaudes spēles – izbraukumā pret Zviedrijas izlasi. Bet pasaules čempionātā starts 6. maijā pret Dāniju.

 

LA.lv