Sports
Hokejs

Hārtlijs: Spēle ar Kanādu būs labs pārbaudījums 0

Foto – Juris Kalniņš

Latvijas hokeja izlasei februāra sākumā gaidāmais pārbaudes mačs pret Kanādas olimpisko izlasi būs liels izaicinājums, uzskata komandas galvenais treneris Bobs Hārtlijs.

Kanādas valstsvienībai pirms Phjončhanas olimpiskajām spēlēm Rīgā būs treniņnometne, bet ar Latviju tā pārbaudes maču aizvadīs 4.februārī. Tiesa, šoreiz kanādiešu rindās nebūs neviena Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlētāja, jo šī turnīra spēlētāji Olimpiādē nepiedalīsies.

“Kanāda ir valsts ar ļoti bagātu hokeja kultūru. Katru reizi, kad viņu hokejisti dodas laukumā, fani un arī paši spēlētāji ir saviļņoti. Latvijas faniem tas būs ļoti interesanti un mūsu hokejistiem – liels gods spēkoties ar Kanādu,” Latvijas Hokeja federācija (LHF) citē Hārtlija teikto.

“Vēl nesen Kanāda izcīnīja pārliecinošu uzvaru Špenglera kausā. Neskatoties uz to, ka olimpiskajās spēlēs nepiedalīsies NHL spēlētāji, ļoti daudzi augstas klases kanādiešu hokejisti spēlē arī Eiropā. Viņiem talantu pietiek visā pasaulē,” uzskata Hārtlijs. “Esmu pārliecināts, ka uz Rīgu brauks valstsvienība, kuru pārstāvēs lieliski hokejisti. Savukārt mēs šo maču izmantosim, lai gatavotos pasaules čempionātam Dānijā – mums tas būs labs pārbaudījums.

Latvijas izlases galvenais treneris arī uzsvēra, ka mači pret tādām izlasēm kā Kanāda ir ļoti vērtīgi, jo liek apzināties savas vājās un stiprās vietas.

“Domāju, gan mūsu pieredzējušajiem, gan jaunajiem spēlētājiem tas būs liels izaicinājums. Trenera lomā nekad neesmu aizvadījis spēles pret Kanādu – arī man tas būs interesanti. NHL strādāju līdzās šīs olimpiskās izlases galvenajam trenerim Villijam Dežardēnam, kā arī pazīstu gandrīz visus šīs izlases spēlētājus. Tomēr šobrīd esmu Latvijas izlases treneris un mans uzdevums ir sagatavot komandu, lai aizvadītu lielisku cīņu,” uzsvēra Hārtlijs.

Kanādas izlase iepriekš pārbaudes spēles Rīgā aizvadījusi 2003. un 2005.gadā. Pirmajā reizē Latvija piekāpās ar 1:3, bet otrajā duelī tika piedzīvota vēl viena neveiksme ar 3:5.

Biļetes uz spēli var iegādāties visās “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās un internetā (www.bilesuserviss.lv). Lētākā biļešu cena uz šo maču ir astoņi eiro.

Kamēr citas izlases piedalīsies olimpiskajās spēlēs, Latvijai februāra vidū ir ieplānots Eiropas Hokeja izaicinājuma (EIHC) turnīrā Dānijā.

LA.lv