×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
4. aprīlis, 2012
Drukāt

Hatuļevs – traģiskā leģenda (1)

gramat_17

Sporta žurnālists Armands Puče arī šajā pavasarī iepriecinājis daudzos hokeja draugus. Viņa jaunā grāmata “Klients” stāsta par savulaik izcilo mūsu hokejistu Viktoru Hatuļevu.


 

Viktors Hatuļevs (1955 – 1994) kļuvis leģendārs vispirms ar to, ka bija pirmais ne vien Latvijā, bet arī hokeja lielvalstī PSRS, kura spožo talantu ievēroja un jauno spēlētāju draftā izvēlējās NHL komanda – Filadefijas “Flyers”. Tas notika 1975. gadā, tādēļ saprotams, ka NHL viņš nenonāca. Hatuļevs divas reizes kļuvis par pasaules junioru čempionu PSRS izlasē un gan uzbrucēja, gan aizsarga postenī aizvadījis 199 spēles Rīgas toreizējā komandā “Dinamo”, gūstot 33 vārtus. Hokeja ļaudīm viņš bija pazīstams arī kā Fikuss – gumijkoks. 1994. gada 7. oktobra rītā Viktoru Hatuļevu uz ielas Juglā atrada mirušu.

Grāmata ir viņa laikmeta liecība, tā atspoguļo talantīgā hokejista dzīvi no hokeja laukuma līdz psihoneiroloģiskajai slimnīcai, no cerības līdz cietuma kamerai. Autora spēju būt maksimāli, kaut arī skaudri objektīvam un patiesam apliecināja Viktora meitas Kristīnes Hatuļevas pateicības vārdi Armandam Pučem “Klienta” atvēršanas brīdī. “Hatuļevs joprojām ir viens no visvairāk vērtētajiem, aprunātajiem un apbrīnotajiem Latvijas sportistiem. Viņš bija izcils savā traģismā, lai gan daba nepārprotami bija domājusi un plānojusi citādi. Leģenda? Vai tā var teikt par cilvēku, kas patiesībā savu dzīvi nodzēra, kas pudelē atstāja arī savu ģimeni, meitu, tēva mājas, komandas biedrus – visus tos, kas viņam bija blakus un ticēja, ka viņš ir īpašs. Bija ar,” grāmatas ievadā raksta Puče. Turpmāko izlasīt ir vērts gan Viktora Hatuļeva laikabiedriem, gan Latvijas hokeja jaunajai paaudzei.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

Draugiem Facebook Twitter Google+