×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Hazans: Latvijas iedzīvotāju skaits patlaban ir aptuveni 1,975 miljoni (2)

LETA/AFPLETA/AFP

Latvijas iedzīvotāju skaits patlaban varētu būt aptuveni 1,975 miljoni, biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja Latvijas Universitātes Ekonomikas un vadības fakultātes profesors Mihails Hazans.

“Visticamāk, ka arī Centrālā statistikas pārvalde (CSP) šodien paziņos, ka esam mazāk par diviem miljoniem, taču viņu nosauktais skaitlis varētu būt nedaudz zem diviem miljoniem. Patiesībā esam par 25 000 jeb vienu pilsētu zem diviem miljoniem,” sacīja Hazans.

Viņš norādīja, ka šī atšķirība nosauktajos skaitļos varētu būt tāpēc, ka CSP jau kopš 2011.gada emigrācijas apjomu vērtē par 10 000 cilvēkiem gadā mazāku, nekā tas ir patiesībā.

“CSP par zemu vērtē aizbraukušo skaitu un par augstu vērtē iebraukušo skaitu,” norādīja Hazans.

Jau ziņots, ka CSP šodien rīkos preses konferenci, kurā iepazīstinās ar jaunākajiem datiem par Latvijas iedzīvotāju pašreizējo skaitu un tā izmaiņām 2013.gadā.

CSP arī informēs par iedzīvotāju starptautisko migrāciju – cik iedzīvotāju izbraukuši no valsts un cik tajā iebraukuši. Atklāsies intriga – esam vai neesam šobrīd zem “kritiskās” divu miljonu robežas.

Ar jaunāko statistiku par iedzīvotāju skaitu Latvijā un migrācijas tendencēm, tostarp iedzīvotāju skaita izmaiņām reģionos iepazīstinās CSP priekšniece Aija Žīgure un CSP Sociālās statistikas departamenta direktores vietniece Baiba Zukula.

Preses konference notiks plkst.13 Lāčplēša ielā 1 (ieeja no Krišjāņa Valdemāra ielas), 510.telpā (5.stāvs).

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

 1. Manas pārdomas par tautas skaitīšanu un patiesajiem rezultātiem ir sekojošas:
  Mans vecākais dēls jau četrus gadus dzīvo ārzemēs,bet arī viņš caur internetu reģistrējās kā Latvijas iedzīvotājs. Arī māsas vīrs ,kurš jau ilgāku laiku mīt Norvēģijā un tur strādā un maksā nodokļus, izdarīja to pašu. Arī vairāki mani draugi ,kuri ilgus gadus jau strādā Skotijā ,reģistrējās kā Latvijas iedzīvotāji!!!! Ar šo viņi parādīja ,ka joprojām uzskata sevi par Latvijas valstspiederīgajiem ,bet tas jau nenozīmē ,ka viņi mīt Latvijā!
  Un cik tādu ir vēl visā plašajā pasaulē ,kur mīt ap 200 000 vai pat vairāk latviešu ,kuri tikai deklaratīvi ir Latvijas iedzīvotāji ,bet patiesībā vienīgā saikne ar Latviju ir Latvijā izdotā pase un Latvijā mītošais radu pulciņš. Tautas skaitīšanas mērķis taču bija apzināt cik cilvēku un kādos apstākļos reāli mīt uz Latvijas zemes un nevis cik cilvēku plašajā pasaulē sevi uzskata par piederīgiem Latvijai! !!!!
  Līdz ar to visa šī lielā jezga ap tautas skaitīšanu ir viena liela fikcija( ja ne krāpšanās) , kura nekādā gadījumā neatspoguļo reālo populācijas stāvokli valstī!
  Un neesam mēs Latvijā 2 miljoni! Diemžēl vairs neesam!

 2. Lasot intervijas ar Hasanu, rodas iespaids, ka viņš ir Kremļa maigās varas realizētājs Latvijā emigrācijas un demogrāfijas jautājumos. Apšauba visus, arī CSP, tikai ne pats sevi, un tas norāda uz tendenciozitāti,
  manipulējot ar skaitliem.

Draugiem Facebook Twitter Google+