×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
16. janvāris, 2018
Drukāt

Hazans: nu jau emigrē ar domu palikt ārzemēs (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Kopš 2000.gada 100 tūkstoši cilvēku ar augstāko izglītību ir devušies prom no Latvijas, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” stāstīja migrācijas pētnieks Mihails Hazans, kura uzmanības lokā šoreiz bija profesionālā migrācija.

Hazans akcentēja, ka vecuma grupā līdz 65 gadiem aizbraukusi ir ceturtā daļa augstāko izglītību ieguvušo Latvijā. Vecuma grupā no 24 līdz 34 gadiem – trešā daļa.”Varat iedomāties, ka no trim cilvēkiem ar augstāko izglītību, viens dzīvo ārzemēs,” norādīja Hazans.

Vai cilvēki brauc ar domu atgriezties? “Pēckrīzes periodā gandrīz visi, lielākā daļa brauc ar domu palikt. To var redzēt ne tikai no atbildēm aptaujās, bet arī no tādiem indikatoriem – vai cilvēki dzīvo tur ar laulātajiem, nepilngadīgiem bērniem vai viņi ir palikuši Latvijā. Ar katru pavadīto gadu pieaug to cilvēku procents, kuriem otrā puse un bērni ir tur. Šobrīd cilvēkiem ar augstāko izglītību gandrīz divām trešdaļām tur ir arī otra puse vai nepilngadīgi bērni,” stāstīja pētnieks.

Pētījums par profesionālo migrāciju veikts visās Eiropas valstīs. Par Latviju secināts – speciālitātēs un nozares, kas cieš no “smadzeņu trūkuma”, notiek lielākā aizplūšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Kad pietrūkst argumentu, sākas apsaukāšanās vai lamāšanās. Redzams, ka pēc būtības neesi spējīgs atbildēt uz jautājumu, jo Kārlis izmanto CSP un PMLP datus par iedzīvotāju migrāciju Latvijā. Kur ir tavi
  gudrie pretargumenti? Tādu nav, jo rādās, ka pats esi n-reizes dumjāks!

 2. Hasans apgalvo, ka laikā no 2000.g. līdz 2010. g.no Latvijas aizbraukuši vismaz 200 tūkst. cilvēku! Ņemam CSP datus par cilvēku skaitu šajos gados un aprēķinām starpību: 2373 tūkst. – 2231 tūkst. = 142 tūkst. Atskaitām dabisko pieaugumu (ar mīnus zīmi): 142 tūkst. – 102 tūkst.= 40 tūkst. Tātad šo 10 gadu laikā no Latvijas ir aizbraukuši 40 tūkstoši cilvēku, jeb 5 REIZES MAZĀK, nekā stāsta šis “pētnieks”! Lūk, kā notiek MANIPULĀCIJAS par migrācijas tēmu un tas viss tiek pasniegts sabiedrībai caur TV kā demogrāfisks pētījums. Kur tad ir palikusi analītiskā žurnālistika, vai žurnālistiem ir vienalga, ko viņiem stāsta?

  • Pārņem ziņkāre – kāpēc gan visi, kam vārdā “kārlis” ir tik dumji? Vai prāta spējas izzūd dēļ vārda, vai vārdu vecāki ieliek, jo jau kā zīdaiņi ‘kārļi’ ir dumji?

 3. daudzi aizbrauc, bet lielie nacionalo naidu kurinataji, kremlu pakalpini turas ka pielimeti.

 4. Paldies Hazana kungam par izturību! Bet mazajā Latvijā,pat tevis minētajiem nepilnajiem 10% no aizbraucēju skaita,ir izšķiroša nozīme,ja jau mums trūkst pašlaik ne tikai ārstu un medmāsu vien! Jānis Stradiņš:”Latviju ir pametuši ap 1000 laba ranga zinātnieku.” Vai arī akadēmiķis Jānis Stradiņš,dižais ekspert,Kārli,izplata baumas? Vai tās ir tikai baumas,ka pat starp maniem daudzajiem paziņām nav gandrīz nevienas ģimenes,no kuras kāds nebūtu jau aizbraucis?!

 5. Kad vienreiz žurnālisti beigs intervēt politiskā pasūtījuma izpildītājus, kā Hasanus un viņiem līdzīgus “ekspertus”. Ar sacelto ažiotāžu ap emigrāciju viņi tikai maldina sabiedrību un uzkurina kaislības. Pēc PMLP datiem Latvijas valsts piederīgo skaits ārpus Latvijas 2017. gada bija 160801 cilvēks, no tiem 155965 bija pilsoņi un 4836 nepilsoņi, kas atrodas 21 pasaules valstī. Bet tas nebūt nenozīmē, ka viņi tur ir aizbraukuši uz palikšanu, jo ES ir noteikta brīva darbaspēka un arī studentu apmācības kustība. Cilvēki brauc un atgriežas, bet no tā nav jātaisa “lielā politika”. Latviešu īpatsvars šajā kustībā ir zem 10 %. Vajag vairāk lasīt statistiku un mazāk izplatīt baumas! Bet baumas apzināti izplata tie, kam Latvija ir kā dadzis acī.

 6. Es arī, kad 20++ gadu atpakaļ aizbraucu, aizbraucu 1 pats, jo bija cerība atgriezties.
  Arī atgriezos pēc gadiem četriem. Ar to pieredzi / +valodu gadus 10 te i putna piena netruka.
  Tagad tāpat problēmu pietiek, nekas jau nestāv uz vietas, bet vismaz esu te…

  Bet jābrauc IR – vismaz pasauli apskatīt!

 7. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  ========

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 8. CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze Atbildēt

  kas arī bija jāpierāda.

 9. Vampīrisms

Draugiem Facebook Twitter Google+