Foto – AFP/LETA

“Heat” panāk septīto finālspēli Austrumu finālā 0

Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) sezonas vērtīgākais līgas spēlētājs Lebrons Džeimss guva 45 punktus, bet viņa pārstāvētā Maiami “Heat” komanda Austrumu konferences finālsērijās mačā viesos ar 98:79 (26:16, 29:26, 19:19, 24:18) uzvarēja Bostonas “Celtics” vienību.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Tādējādi pēc “Heat” komandas uzvaras sērijas sestajā mačā kopējais rezultāts kļuvis neizšķirts 3-3.

Džeimss, kurš mača gaitā tika arī pie 15 atlēkušajām bumbām, tādējādi palīdzēja komandai saglabāt izredzes uz čempionu titulu. Tieši ar šādu mērķi Džeimss 2010.gadā veica plaši aprunāto pāreju no Klīvlendas “Cavaliers” vienības, pievienojoties jau tā zvaigžņotajam “Heat” komandas sastāvam.

Kā pēc mača izteicās cits “Heat” līderis Dveins Veids, kurš guva 17 punktus, Džeimss esot nodemonstrējis savu labāko sniegumu kopš pārcelšanās uz Maiami.

Pirmajā puslaikā Džeimss guva 30 punktus, realizējot 12 no 14 metieniem no spēles, kas komandai puslaikā deva 13 punktu pārsvaru (55:42).

Lai arī otrajā puslaikā “Celtics” piekopa ļoti agresīvu spēles stilu, komanda nespēja uzbrukumā būt tikpat lietderīga, tādējādi teju neapdraudot “Heat” vienības pozīcijas.

Džeimsa rezultativitātes rekords izslēgšanas turnīra spēlē ir 49 punkti, kas sasnigts 2009.gadā.

Bostonas kluba rindās aizvadītajā cīņā rezultatīvākais ar 21 punktu bija Reidžons Rondo, kura kontā ar desmit rezultatīvas piespēles. Tikmēr Kevins Gārnets tika tikai pie 12 punktiem.

“Heat” komanda ir pagājušās sezonas līgas fināliste. Pērn vienība izšķirošajos mačos atzina Dalasas “Mavericks” pārākumu.

Sērijas uzvarētājs izšķirsies septītajā mačā, kas sestdien notiks Maiami.

Kā ziņots, Rietumu konferences finālsērijā Oklahomasitijas “Thunder” ar 4-2 uzvarēja Sanantonio “Spurs” vienību.

Iepriekšējo reizi šī komanda NBA finālsērijā spēlēja 1996.gadā, bet tad tā vēl atradās Sietlā un bija pazīstama ar nosaukumu “Supersonics”.