×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
27. februāris, 2013
Drukāt

Heigels apstiprināts ASV aizsardzības ministra amatā

Foto - AFPFoto - AFP

ASV Senāts apstiprinājis bijušo republikāņu senatoru Čaku Heigelu aizsardzības ministra amatam.

Senatori apstiprināja Heigela kandidatūru, balsojot ar 58 balsīm par un 41 pret. Plānots, ka šodien 66 gadus vecais Vjetnamas kara veterāns nodos amata zvērestu un uzstāsies ar runu Pentagonā. Līdz šim Heigela apstiprināšanu aizkavēja republikāņi, kurus neapmierināja Heigela nostāja Irānas, kodolieroču un Izraēlas jautājumā un kuri vēlējās iegūt plašāku informāciju par kandidāta finanšu stāvokli.

ASV prezidents Baraks Obama Senāta balsojumu novērtēja atzinīgi, norādot, ka ir ticis pie tāda “aizsardzības ministra, kāds mūsu valstij nepieciešams, un līdera, kādu mūsu karavīri ir pelnījuši”. “Es paļaušos uz Čaka spriedumiem un padomiem laikā, kad mēs beidzam karu Afganistānā, vedam savus karavīrus mājās, saglabājam gatavību stāties pretī šī laika draudiem un uzturam mūsu armiju par labākajiem kaujas spēkiem pasaulē,” norādīja Obama. Heigels atzīmēja, ka jūtas pagodināts par Senāta apstiprinājumu un sacīja, ka vēlas atstāt aiz muguras aso politisko cīņu Kapitolija kalnā. “Es cieši sadarbošos ar Kongresu, lai gādātu, ka mēs saglabājam spēcīgāko armiju pasaulē un turpinām pasargāt šo dižo nāciju,” paziņoja Heigels.

Otrdien Senātā notika balsojuma arī par finanšu ministra amata kandidāta apstiprināšanu. Šajā amatā, kā jau gaidīts, tika apstiprināts līdzšinējais Obamas administrācijas vadītājs Džeks Lū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+