×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. aprīlis, 2016
Drukāt

Hektāriem vien izdeg Latvijas zeme (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Diennakts laikā valstī dzēsti kopumā 116 kūlas ugunsgrēki, kas ir divreiz vairāk nekā iepriekšējā diennaktī, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) apkopotā operatīvā informācija.

Iepriekšējā diennaktī tika reģistrēti 58 kūlas degšanas gadījumi, bet vēl dienu iepriekš – 76.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja VUGD pārstāve Viktorija Gribuste, aizvadītajā diennaktī lielākais kūlas ugunsgrēks bijis Lauces pagastā, kur pērnā zāle degusi deviņu hektāru platībā. Gulbenes novadā kūla degusi piecu hektāru platībā, bet Salaspils novadā deguši četri hektāri.

Tāpat VUGD dzēsuši ugunsgrēku Rīgā Baložu kūdras purvā, kur degusi kūla un meža zemsedze septiņu hektāru platībā.

Līdz ar to kopš šī gada sākuma valstī reģistrēti 1765 sausās zāles degšanas gadījumi. Pērn visa gada garumā Latvijā tika dzēsti 2786 kūlas ugunsgrēki, bet 2014.gadā – 4044.

Ugunsdzēsēji atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma. Tā apdraud cilvēku īpašumus, veselību un dzīvību. Kūlas dedzināšanas rezultātā izdeg lauki, nodeg ēkas un cieš vai pat iet bojā cilvēki. Kūlas dedzināšana nodara būtisku kaitējumu dabai un tās bioloģiskajai daudzveidībai.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa (LAPK) 179.panta 4.daļu par kūlas dedzināšanu piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 280 līdz 700 eiro apmērā. Savukārt atbilstoši LAPK 51.panta 2.daļai par zemes apsaimniekošanas pasākumu neizpildīšanu un zāles nepļaušanu, lai novērstu kūlas veidošanos, uzliek naudas sodu fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro, bet juridiskajām personām – no 700 līdz 2900 eiro.

Vienlaicīgi VUGD informē, ka atbilstoši ugunsdrošības noteikumiem zemes īpašniekiem jāveic nepieciešamie pasākumi, lai objekta teritorijā nenotiktu kūlas dedzināšana. Par šīs prasības pārkāpšanu VUGD atbilstoši LAPK 179.panta 1.daļai piemēro naudas sodu fiziskajām personām no 30 līdz 280 eiro apmērā, bet juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Gadsimtiem varēja mēslot
    augsni nodedzinot kūlu.
    —-
    Bet tad jau nevajadzēja
    lāpīt budžetu ar “soda naudām”…

Draugiem Facebook Twitter Google+