×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
17. maijs, 2015
Drukāt

Helikopters no Latvijas iesaistās lidmašīnas “AN 2” meklēšanā virs Baltijas jūras

Foto-LETAFoto-LETA

Latvija iesaistījusies lidmašīnas “AN 2” meklēšanā ar diviem cilvēkiem uz klāja, kas 16.maijā pazuda virs Baltijas jūras, aģentūrai BNS apstiprināja Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas un glābšanas dienesta koordinācijas centra priekšnieka pienākumu izpildītājs Valdis Andersons.

“Ir pazudusi neliela lidmašīna ar diviem cilvēkiem uz borta, kas devās ceļā no Zviedrijas uz Lietuvu,” apstiprina Andersons.

Sestdien, meklēšanas operāciju uzsākot, tajā piedalījās Zviedrijas un Lietuvas pārstāvji, bet svētdien, ņemot vērā laikapstākļus un attīstot meklēšanas operāciju, veikti jauni aprēķini un lūgts iesaistīties arī Latvijas glābējiem. Pēdējie aprēķini par lidmašīnas iespējamo atrašanās vietu pārklāj Lietuvas, Zviedrijas un Latvijas atbildības zonas.

Glābšanas darbu koordinatori lūguši iesaistīt glābšanas helikopteru no Latvijas, jo aprēķini rāda, ka meklējamais objekts varētu atrasties Latvijas atbildības rajonos, un tas notikuma vietā var ierasties visātrāk. Pašlaik helikopters tiek sagatavots un izlidos tuvākajās minūtēs, pastāstīja Andersons.

Nacionālie Bruņotie spēki (NBS) savā “twitter” kontā informē, ka palīdzības pieprasījums saņemts plkst.10.12. Krasta apsardzes dienests deva rīkojumu Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteram doties uz meklēšanas un glābšanas rajonu Baltijas jūrā.

Latvijas bruņotie spēki turpinās atbalstīt Lietuvas vadīto meklēšanas un glābšanas operāciju pēc nepieciešamības un pieejamajiem resursiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+