Pasaulē
Baltija

Helikopters veic avārijas nolaišanos lauku viensētā 16

Foto: LETA/RIA Novosti

Kādā Lietuvas Pakruojas rajona lauku sētā otrdienas vakarā ieradušies neparasti ciemiņi – ceļā no Polijas uz Latviju tur spēcīgās snigšanas dēļ nācies veikt avārijas nolaišanos nelielam helikopteram, kurā lidojuši divi vīri – pilots, 44 gadus vecs Latvijas pilsonis, un pasažieris, 41 gadu vecs Vācijas pilsonis, vēsta Lietuvas mediji.

75 gadus vecā saimniece Jadviga nav varējusi noticēt savām acīm, kad pagalmā ar spēcīgu rūkoņu nolaidies mazs balts helikopters un no tā izkāpuši divi cilvēki, raksta portāls “Alfa.lt”.

Drīz vien atsteigušies arī Šauļu apriņķa policijas komisariāta darbinieki, kas no reģiona lidojumu vadības centra saņēmuši ziņu par nelielā lidaparāta nolaišanos Rozalimas pašvaldībā.

Secinot, ka nekādi likumdošanas akti nav pārkāpti un cilvēki nav cietuši, noskaidrojot ceļotāju identitāti un pārbaudot, vai viņi nav lietojuši alkoholu, policistiem nācies atzīt, ka ar to šis incidents beidzies.

Kamēr Jadviga ciemiņus un policistus cienājusi ar tēju, saimnieks Jurģis pēc garas darba dienas gulējis ciešā miegā. Saprasties ar angliski runājošajiem viesiem saimniecei pa tālruni palīdzējusi Jonišķos dzīvojošā meita.

Kā raksta portāls “Lrytas.lt”, abi vīri nolēmuši turpināt ceļu ar citu transportu – viņi izsaukuši taksi un devušies tālāk uz Rīgu, lūdzot viesmīlīgos saimniekus pieskatīt helikopteru, kamēr iestāsies lidošanai labvēlīgs laiks.

LA.lv