×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. jūnijs, 2016
Drukāt

Heliports bagātniekiem un glābējiem (2)

Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

“Esmu ārkārtīgi priecīgs, ka Rīga pašā pilsētas centrā spēj izveidot sertificētu helikopteru nosēšanās vietu, par ko daudzas Eiropas pilsētas var tikai sapņot,” Rīgā pirmā sertificētā helikopteru nosēšanās laukuma jeb heliporta atklāšanā sacīja kompānijas “Bell Helicopters” pārstāvis Jakubs Hoda.

Atklāšanā bija apskatāmi arī trīs kompānijas helikopteri, ieskaitot modernāko divu dzinēju lidaparātu pasaulē “Bell 429”, kurā sabiedrībā zināmas personas un daži citi interesenti vakar Rīgu varēja apskatīt no putna lidojuma. Ikdienā helikopteri uzturēsies Jelgavā, bet uz Rīgu ceļu mēros pēc privātiem pasūtījumiem.

Rīgas vicemērs Andris Ameriks atklāšanā norādīja, ka heliports ir būtisks ostas infrastruktūras objekts, kas nodrošinās ne tikai privātpersonu netraucētu un ātru nokļūšanu pašā Rīgas sirdī, tūrisma iespējas, bet arī kalpos kā glābšanas platforma. SIA “Baltijas helikopters” īpašnieks Aldis Pauga norādīja, ka, viņaprāt, sertifikāta iegūšana ir viens no nozīmīgākajiem notikumiem gaisa satiksmes vēsturē. “Investīciju nav faktiski nekādu, jo helikopteri šeit nolaidās jau iepriekš. Tagad ir sakārtota dokumentācija, sakārtoti drošības jautājumi, lai mēs nokārtotu visas Eiropas Savienības prasības. Nolaisties var arī pļavā, bet sertificēta nolaišanās zona ir pavisam cita lieta, kas paver plašas attīstības iespējas. Paldies “Rīgas pasažieru termināļa” īpašniekiem, kuriem bija vēlme šo projektu attīstīt un novest līdz galam,” priecīgs bija A. Pauga.

Rīgas vicemērs pasākumā gan sacīja, ka lidošana ar helikopteru nav lēts prieks, ko izbaudījis pirms pāris gadiem, kad ziemā ar divvietīgo helikopteru lidojis līdz ledlauzim Rīgas līcī. Tomēr lielie izdevumi diez vai aizbiedēs potenciālos interesentus, redzot, kādas sabiedrībā labi zināmas personas apmeklēja pasākuma atklāšanu. Piemēram, bijušās “Parex bankas” īpašnieks Valērijs Kargins un vairāki ārvalstu investori no Āzijas un Rietumeiropas.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. domaju ,ka vispār daugavu noasfaltēt ,ta lai visas lidenes var atseties airodromā “”daugaviņa””

  2. karr izlūko mukšanas ceļu ?

Draugiem Facebook Twitter Google+