×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. augusts, 2015
Drukāt

“Helsinki-86” izveidotājam Grantiņam uzrāda apsūdzību par nacionālā naida kurināšanu (17)

Foto: blog.artursprieditis.lvFoto: blog.artursprieditis.lv

Linards Grantiņš.

Prokuratūra vakar, 24. augustā, uzrādījusi apsūdzību “Helsinki-86” izveidotājam Linardam Grantiņam par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, aģentūrai LETA apliecināja prokuratūrā.

Drošības policija (DP) aģentūrai LETA iepriekš norādīja, ka tā uzskata, ka 2012.gadā sāktā kriminālprocesa gaitā ir iegūti pietiekami daudz pierādījumu, lai rosinātu sākt kriminālvajāšanu pret Grantiņu aizdomās par noziedzīga nodarījuma veikšanu, kas atbilst gan Krimināllikuma 78.panta otrās daļas – par nacionālā, etniskā un rasu naida izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu, gan Krimināllikuma 81.panta – par aicinājumu vardarbīgi gāzt Satversmē nostiprināto valsts varu vai vardarbīgi grozīt valsts iekārtu – pārkāpumiem.

Šā iemesla dēļ DP nolēma nodot kriminālprocesa materiālus Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret Grantiņu, aģentūra LETA noskaidroja DP.

Jau ziņots, ka 24.jūlijā Grantiņš tika aizturēts, pamatojoties uz tiesas lēmumu piemērot viņam drošības līdzekli – apcietinājumu. Šo drošības līdzekli tiesa viņam piemēroja jau 2014.gadā pēc DP lūguma saistībā ar 2012.gada 10.aprīlī sākto kriminālprocesu pēc Krimināllikuma panta par darbībām, kas apzināti vērstas uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu, izmantojot automatizētu datu apstrādes sistēmu.

Savukārt vakar Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa nolēma pret drošības naudu no apcietinājuma atbrīvot Grantiņu. Kā liecina tiesas lēmums, Grantiņam tika noteikta drošības nauda 5000 eiro apmērā. Tāpat lēmumā noteikts, ka ir jāturpina piemērot drošības līdzeklis – apcietinājums -, nosakot, ka tas tiks atcelts, ja līdz 24.septembrim tiks veikta drošības naudas samaksa. Lēmums nav pārsūdzams.

Jau ziņots, ka Grantiņa aizstāvji uzskata, ka DP pret klientu pielietojusi pārmērīgu spēku. Apcietinājuma atcelšana nepieciešama, jo aizturēšanas laikā iegūtā rokas trauma ir ļoti nopietna – no elkoņa kaula atdalījies gabals. Šādu traumu nav iespējams sadziedēt bez operācijas. Rīgas Centrālcietumā operāciju nav iespējams veikt. Tāpat Grantiņam iepriekš ir diagnosticēta izkaisītā skleroze, kuras izplatības ierobežošanai ir nepieciešami medikamenti, kuru cietumā nav. Tikmēr DP aģentūrai LETA skaidroja, ka par noziegumu veikšanu aizdomās turēto personu aizturēšana tiek īstenota stingrā saskaņā ar likumā noteikto kārtību. Aizturēšanas laikā Grantiņš izrādīja pretošanos un uzbruka DP amatpersonām, tāpēc amatpersonas bija spiestas piemērot samērīgu spēku. Tā rezultātā Grantiņš guva rokas traumu. Tomēr, lai detalizēti noskaidrotu notikušā apstākļus, DP veic dienesta pārbaudi.

Vācijā dzīvojošais Grantiņš ir izveidojis mājaslapu “www.tautastribunals.eu”. Viņš iepriekš sevi bija pasludinājis par Latvijas Republikas tautas tribunāla (LRTT) priekšsēdētāju un regulāri lamājis un kritizējis Latvijas politiķus un citas amatpersonas. Iepriekš Grantiņš paziņojis, ka piespriež augstāko soda mēru dažādām Latvijas amatpersonām un politiķiem.

Šogad jūnijā tīmekļa vietnē ievietotajā paziņojumā Grantiņš raksta, ka esot ieradies savā tēvzemē, neskatoties uz draudiem, kuri nāk no valdošās kliķes. “Tā cenšas mani izdabūt no manas pagaidu mītnes zemes, lai tiesātu mani par Atmodas laika noziegumiem. 4.maija kliķei taču, tāpat kā Putinam, ļoti sāp PSRS sabrukums. Arestējiet un tiesājiet mani! Vēlu panākumus jums, nožēlojamie tautas nodevēji! Nepalaidiet garām šo izdevību! Ja neizdarīsiet to ar mani, tad es to izdarīšu ar jums. Es jūs aizvilkšu uz karātavām pēc visiem likumiem ar ANO mandātu kabatā! Un ne tikai vienus, bet kopā ar visām ģimenēm, kuras līdz ar jums ir rijušas un rij tautai nozagto!” rakstījis Grantiņš.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. Valdis Freimantāls Atbildēt

  Komunistu iznīcinātā Rīgas Latviešu Biedrība 1940.gadā un 1993.gada 18.februāra naktī apsūdz pastāvošās Latvijas varas struktūras pretlatviskā un prettiesiskā darbībā!

  Grantiņš pamatoti ar literāriem soda mēriem piesaistījis starptautisku uzmanību komunistu un čekistu pretlatviskajiem noziegumiem.

  Latvijas valsts prokuratūra līdz šim ir apzināti piesegusi noziedzniekus.

  Paldies Grantiņam par patiesības paušanu.

  Likumīgi atjaunotās Rīgas Latviešu Biedrības brutālā iznīcināšana 1993. gada 18.februāra naktī ir komunistu un čekistu 4.maija varas turētāju – komunistu nomenklatūras kriminālnoziegums.

  Paldies Tautas Tribunāla publikācijām internetā – vienīgajai, efektīvai latviešu ģimeņu tiesību aizstāvības formai pasaulē!

  • KAIMIŅŠ CĪNĀS PAR ĢIMEŅU DROŠĪBU - TAS IR LIELISKI! Atbildēt

   Pats populārākais deputāts sagāzīs komunistu un čekistu neierobežotās patvaļas kāršu namu – melu un pretlatviskās histērijas varas celtni.

   Grantiņš ir atbrīvots.

   Komunistu mafijai nopietnas problēmas.

 2. Dombura dokumentālajā filmā “4. maija republika” viss ir pateikts. Tāpēc nav jāskaidro: ja negribat nepatikšanas, necīnieties pret pastāvošo varu no latviskām pozīcijām. Kas attiecas uz Lindermani, Girsu, Osipovu, Gapoņenko, Ždanoku, tad šie cilvēki ir ļoti izdevīgi valdošajai elitei. Tāpēc pret viņiem neviens nevērsīsies tik nopietni. Viņi ir arī gudrāki šajā ziņā. Katrās vēlēšanās var pabaidīt ar viņu nākšanu pie varas, ja nebalsosiet par mums. Un tauta balso, bet Grantiņa lamāšanās ir veca cilvēka izmisums un bezspēcība, redzot, ka latviskas Latvijas ideja sen jau ir norakta. Reāli jau tā arī nemaz vairs nav iespējama. Pat tad, ja 90. gados būtu uzvarējušas Pilsoņu kongresa idejas, tas beigtos ar neparedzamu nākotni. Tagad mēs vismaz esam zināmā mērā aizsargāti no agresīvā kaimiņa.

  • grantiņisti joprojām spītējas Atbildēt

   Tādiem no-meļiem ir jāskaidro – ja sāksi uzbrukt sabiedrībai, sekos atbildes reakcija. Tas pirmkārt. Otrkārt, kāds sakars ”latviskām pozīcijām” ar kāršanas draudiem veselām ģimenēm? Tādas ”pozīcijas” var salīdzināt ar nacismu un staļinismu, bet ne ar latviskumu.

   Ak tā, tagad terora draudus var attaisnot ar ”veca cilvēka bezspēcību”? Kurš likums to saka?

  • grantiņisti paši ir agresīvi Atbildēt

   bet pats Grantiņš ar saviem draudiem un murgiem par neeksistējošu ”ANO mandātu pakārt veselas ģimenes” sāk līdzināties Vladimiram Žirinovskim.

  • fakti pret grantiņistu meliem Atbildēt

   Latvijā ir atjaunots latviešu kā valsts valodas statuss un latviešu īpatsvars ir pieaudzis no apmēram 50 procentiem līdz apmēram 60. Starp citu, grantiņisti, arī pirms kara Latvija nebija simtprocentīgi latviska, latviešu bija ”tikai” 75 procenti.

  • Pat tad, ja 90. gados būtu uzvarējušas Pilsoņu kongresa idejas, tas beigtos ar neparedzamu nākotni. Tagad mēs vismaz esam zināmā mērā aizsargāti no agresīvā kaimiņa.
   ————————————————-
   Nepiekrītu. Igaunijā (50:50) uzvarēja Pilsoņu Kongress. Viņi nez kāpēc ir daudz labāk aizsargāti no agresīvā kaimiņa un ar neparedzamu nākotni? Pie mums – viss labais, kas sasniegts, IR no Pilsoņu Kongresa, viss draņķīgais – NAV no Pilsoņu Kongresa, bet PK apkarotājiem. Skat. pilsonis ..

 3. Grantiņš drošības naudu ir iemaksajis un viņam ir pilnas tiesības šajā valstī,kur nelikumīgi tika apcietinats un tika apdraudeta dzīvība,neatgriezties,vienlaicīgi informejot pasaules sabiedrību par notikušo.

  • grantiņistu izmisīgie meli Atbildēt

   Ja draudētājs Grantiņš izdomās bēguļot no tiesas, viņu var apcietināt Vācijas policija. Labs rītiņš, grantiņisti.

   Apcietināšanu neviens nav atzinis par nelikumīgu un ko tādu draudētājs un naida kurināšanā apsūdzētais Grantiņš varētu pateikt sabiedrībai?

   • Nav jau runa par Grantiņu. Viņa vietā varēja būt jebkurš cits. Runa ir par Drošības policijas politiskiem uzskatiem. Tā ir pa pilnam sevi apliecinājusi kā politiski angažētu iestādi, kura diemžēl cīnās pret Latvijas neatkarības cīnītājiem.

    • sarežģīti ir melot, ja esi grantiņists Atbildēt

     Pirmkārt, Latvija jau ir neatkarīga un par šo neatkarību nav jācīnās. Otrkārt, kādā veidā mētāšanās ar draudiem veicina valsts neatkarību?
     Treškārt, policijai nav politisku uzskatu. Policija seko likuma ievērošanai.

     • nez vai “likuma ievērošana “neattiecas ne uz Lindermani,ne uz Girsu,ne uz Osipovu,ne Gapoņenko,ne Ždanoku?Uz viņu un viņiem līdzīgo “likumu ievērošanu”attiecībā uz naida kurinšanu policija absolūti nereaģē.Un pat pēc brēcošiem izgājieniem visu atrod “likuma robežās”.Vai nav jocīgi tie likumi?

     • grantiņisti bezjēdzīgi spītējas

      Tiešām, jocīgi likumi, kas jāievēro pat Grantiņam, bet Grantiņš bija iedomājies, ka ir pāri likumam!

     • grantiņisti tēlo pilnīgus nejēgas

      Kā tur lindermaniešiem veicās ar mēģinājumu līst militārajā bāzē?

     • nemaz nav sarežģīti un to pats pierādiet.Kur tad tā Latvijas neatkarība būtu satopama? Vai politiskajā dzīvē ko vada Maskavas vadlīnijām paklautā valdība, vai ekonomiskā, kuru Maskavas varasvīri rausta kā patīk? Vai enerģētiskā kura pilnībā atrodas Maskavas rokās?Vai izglītība un māksla, ko nosaka krievu okupantu pēcteču pretlatviskā darbošanās? Vai valsts aizsardzība un kārtības uzturēšana, kur valda krieviska gaisotne un ar latviešu patriotiem izrēķinās pēc saviem uzskatiem? Kur tad ir tā neatkarība?

   • varētu tikai tāds,kā jūs,komentētāj.Grantiņš lieliski zināja,ka tiks aizturēts,tālab arī ieradās Latvijā,iepriekš par to paziņojot publiski.Vācijā viņu neaizturēs.Arī no tiesas Grantiņš nebaidās.Nevajag citus mērot ar savu nožēlojamo mērauklu.

    • grantiņisti izmisīgi melo Atbildēt

     Tā kā es neesmu pārkāpis likumu, nožēlojamais meli un spītniek, tad man nav vajadzības bēguļot.

     Pēc notikuša fakta visi ir Nostradami, nožēlojamais meli un spītniek. Ja Grantiņš nebaidītos no tiesas, tad nebēguļotu, un es neredzu pamatojumu, kāpēc lai Vācijas policija nesadarbotos ar Latviju. Nevajag izmisīgi bļaut vienalga ko, ja nav ko teikt, nožēlojamais meli un spītniek.

Draugiem Facebook Twitter Google+