Mobilā versija
+3.1°C
Agnese, Agnija, Agne
Piektdiena, 20. janvāris, 2017
11. novembris, 2015
Drukāt

Heopsa piramīdā atklāti anomāli silti akmeņi

Foto: BBC.co.ukFoto: BBC.co.uk

Starptautiska arhitektu un zinātnieku komanda, meklējot Gizas piramīdās slēptas telpas, ar termālo kameru palīdzību atklājusi ievērojamas “termālās anomālijas”, raksta BBC.

Eksperti izteikuši versiju, ka iespējamie iemesli ir tukšas telpas piramīdas iekšienē, iekšējas gaisa plūsmas vai arī atšķirīgu celtniecības materiālu izmantošana.

Heopsa, Hefrēna un Mikerīna piramīdas tika uzceltas Ceturtās dinastijas laikā, ap 2613.-2494. gadu p.m.ē.

Siltuma efekts novērots saullēktā un saulrietā, proti, piramīdām sasilstot un atdziestot. Īpaši spēcīgi siltuma efekts izpaužas Heopsa piramīdā – lielākajā no trim.

“Visi akmeņi piramīdas pamatos izskatās vienādi, un tad atnākam mēs un atklājam, ka to veidojumā ir atšķirības,” BBC citē Ēģiptes Senlietu ministru Mahmudu Aldamati.

Pārējās termālās anomālijas atklātas lielās piramīdas augšdaļā.

Šim fenomenam lielāku uzmanību plānots pievērst projektā “Operācija piramīdu skenēšana”, kas turpināsies visu nākamo gadu, vēsta BBC.

Pievienot komentāru

VIDEO: Itālijā pēc lavīnas atrod izdzīvojušosGlābēji Itālijā turpina meklēt apmēram 30 cilvēkus, kurus ceturtdien kalnu viesnīcā apraka lavīna. Itālijas ziņu aģentūra ANSA vēsta, ka glābēji lavīnas apraktajā
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+