×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
31. oktobris, 2014
Drukāt

Herca Franka balvu saņem “Akmeņi manās kabatās”

Publicitātes  fotoPublicitātes foto

Gadu pirms 20. dzimšanas dienas Rīgas Starptautiskā filmu festivāla “2ANNAS” galvenās balvas mēro tālu ceļu projām no Latvijas pie to ieguvējiem, tomēr pirmo gadu festivāla atvērtajā pilnmetrāžas konkursā balva paliek Latvijā, pie Signes Baumanes animācijas filmas “Akmeņi manās kabatās” veidotājiem, portālam LA.lv pastāstīja festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Sabīne Zālīte.

Zālīte stāsta, ka šogad pirmo gadu festivālā tika ietverta pilnmetrāžas filmu sadaļa, kurā konkursa kārtībā tika saņemtas vairāk nekā 170 filmas. Lai gan cīņa bija sīva, galvenā balva – īpaši veidota balva Herca Franka piemiņai – palika mājās, un tā rotāsies uz Signes Baumanes komandas darba galda, animācijas filmai “Akmeņi manās kabatās” saņemot pirmo godalgoto vietu.

Festivāla žūrija atzīmē šīs filmas nozīmīgumu, rodot atjautīgu risinājumu, kā runāt par sociālām problēmām, kuras bieži paliek nepieminētas – depresija un pašnāvība – turklāt tik brīnišķīgā, emocionālā, siltā un pacilājošā veidā. Žūrija ir vienisprātis, ka šai filmai godam pienākas uzvarētājas tituls festivālā, kura vadmotīvs ir robežu pārkāpšana. Filmā izmantota unikāla dažādu animācijas žanru kombinācija – 3D papjēmašē stop-kustības efekti kopā ar ilustrācijām. Tā ir savdabīga arī kā animēta dokumentālā filma, un tās spēja būt dzīvi slavinošai, par spīti smagajam saturam, ir vienkārši neticama, atzīst žūrijas pārstāvji.

Starptautiskajā īsfilmu konkursā svarīgāko balvu – zelta Annu – ieguva spēlfilma no Vācijas “Sātaniskais biezoknis – viens” (The Satanical Thicket – One), kuras raksturojumā “2ANNAS” programmu direktore Anna Veilande – Kustikova ir lakoniska: “Tā ir filma, kas nemitīgi darbina skatītāja iztēli, tā iezīmējot psihes melnos nostūrus.”

Starptautiskajā Baltijas konkursā labākās Baltijas īsfilmas statusu un ģipša Annu ieguva lietuviešu režisora Karolis Kaupinis spēlfilma “Trokšņotājs” (The Noisemaker). Žūrija uzskata, ka šī filma veikli un ar humoru, izmantojot vienkāršu dokumentālā kino žanram raksturīgu filmēšanas tehniku, panākusi skatītāja pilnīgu iedziļināšanos mazajā provinces skolas visumā un līdzās jušanu filmas varoņiem, piešķirot dzīvību pavisam reālai dzīves situācijai ļoti skaistā un vieglā, bet tajā pašā laikā ietekmējošā veidā.

Baltijas īsfilmu skatē laurus plūkusi un ģipša Annu saņēmusi arī pašmāju režisoru brāļu Raita un Laura Ābeļu spēlfilma “Kastrāts Kuilis”, iegūstot labākās Baltijas spēlfilmas godalgu. Žūrijas pārstāvji, filmas iespaidoti, atzīst, ka šī ir filma, kas ir vienlaikus satraucoša un skaista, apvienojumā ar iespaidīgu režijas darbu un filmas vizuālā tēla izstrādi. Eksperti šo darbu raksturo kā paliekošu ceļojumu starp traumu, ekstāzes stāvokli, ekstrēmu iztēli un gleznainām ainavām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+