Kultūra
Teātris un kino

Hermaņa režisētās “Madama Butterfly” pirmizrādi “La Scala” rādīs arī Rīgā 16

Publicitātes foto

Trešdien, 7. decembrī, notiks Alvja Hermaņa režisētās operas “Madama Butterfly” pirmizrāde pasaulslavenajā opernamā “La Scala”, un to, vietējiem skatītājiem par prieku, tiešraidē varēs noskatīties arī Rīgā kinoteātrī “Splendid Palace”, LA.lv uzzināja kinoteātrī.

Alvim Hermanim ar “Madama Butterfly” jauniestudējumu uzticēts gods atklāt “La Scala” jauno sezonu.

Kā kinoteātrim atzina Radio 3 “Klasika” direktore Gunta Vaivode: “7. decembris itāļiem ir gandrīz kā 18. novembris latviešiem, vai vismaz Dziesmu svētki. Šajā dienā viņi ar īpašu lepnumu dzied savu himnu, jo operas dzimtenes slavenākajā teātrī „La Scala” sākas jaunā sezona. Šoreiz ar dievinātā verista Džākomo Pučīni operas „Madama Butterfly” pirmizrādi, kurai īpašu intrigu piešķir ne tikai latviešu klātbūtne radošajā grupā, bet arī operas pirmās, divcēlienu versijas rekonstrukcija. Cik var nojaust no dažām izrādes fotogrāfijām un Hermaņa pēdējā laika atklāsmēm, tad iestudējums varētu būt gana klasisks, tāpēc jo lielāka iespēja baudīt jutīgās melodijas, kolorīto orķestri un dzīvot līdzi vienai no muzikāli skaistākajām, bet cilvēciski nežēlīgākajām operas drāmām.”

Opera “Madama Butterfly” pirmo reizi dienasgaismu ieraudzīja 1904. gada februārī tieši La Scala opernamā, tā tika uzskatīta par kliedzoši inovatīvu, atsaucoties uz tā laika modernākajām Eiropas muzikālā teātra tendencēm. Vēlāk pārrakstīta tā piedzīvoja atkārtotu pirmizrādi Brešas Lielajā teātrī, gūstot milzu panākumus, kuri to pavadīja uz visiem laikiem, visā pasaulē.

Saistītie raksti

Kinoteātra Splendid Palace kuratore Daira Āboliņa ir ļoti priecīga par radušos iespēju Rīgas skatītājiem izrādīt pasaules līmeņa operas izrādi, turklāt vēl kādu – būt klāt Alvja Hermaņa viedotās izrādes pirmajā skatē vienā no presitžākajiem gada notikumiem operā.

“Opera uz lielā ekrāna, iespējams, ir labākais, ko mums radījušas jaunās tehnoloģijas. Tas garantē klātbūtnes efektu un iespēju šo mākslas darbu redzēt ne tikai kopplānā, kā no piektā balkona, bet arī tuvplānā, kā no pirmās rindas zālē, un tas ir kino pienesums operas baudītājiem. Pati sajūta, ka tu operas pirmizrādi skaties kopā ar publiku Eiropas vienā no spožākajiem opernamiem “La Scala”, ir kaut kas satraucošs. Mēs varam tikai iztēloties to pirmizrādes drudzi, kādu pārdzīvo “Madama Butterfly” jauniestudējuma režisors Alvis Hermanis un viņa radošā grupa, un justies lepni, ka tas ar mums visiem notiek,” pauda Āboliņa.

LA.lv