×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
18. aprīlis, 2012
Drukāt

Hermanis beidzot piekritis saņemt Triju Zvaigžņu ordeni

hermanis_alvis12

Valsts prezidents Andris Bērziņš trešdien pasniedzis Triju Zvaigžņu ordeni režisoram Alvim Hermanim, kurš savulaik paziņoja, ka nevēlas saņemt ordeni no Valda Zatlera rokām, bet gaidīs, kad Latvijai būs prezidents.

Prezidenta Preses dienestā aģentūrai BNS pavēstīja, ka Hermanim ordenis pasniegts par nopelniem Latvijas kultūrā un profesionālā teātra mākslas attīstībā Latvijā.

Bērziņš pateicies par Hermaņa darbu teātra režijas mākslā un izteicis gandarījumu par režisora starptautiskajiem panākumiem.

“Jūsu vārds un ilggadējais radošais devums Latvijas un pasaules teātru režijas mākslā ir nozīmīga un paliekoša mūsdienu teātra vērtība, kas spilgti apliecinās katrā jūsu režisētajā izrādē, ko ar ovācijām novērtē ikviens patiess teātra cienītājs,” sacījis prezidents.

Prezidenta preses sekretāre Līga Krapāne aģentūrai BNS pastāstīja, ka prezidents jau pērn no Hermaņa saņēmis vēstuli, kurā viņš paudis, ka vēlas saņemt ordeni.

Hermanis aģentūrai BNS uzsvēra, ka nekad nav atteicies vai nepieņēmis šo ordeni.

“Pirms četriem gadiem mana nevēlēšanās to saņemt no toreizējā prezidenta rokām ir jāvērtē tābrīža politiskajā kontekstā, un tas bija veids, kā konkrētajā situācijā es paudu savu pilsoņa attieksmi nevis pret ordeni, bet jaunievēlēto prezidentu. Tiem, kas neizprot manu rīcību, iesaku painteresēties par nu jau bijušā Vācijas prezidenta Kristiana Vulfa demisijas apstākļiem šāgada februārī. Tas ir vēl viens pierādījums, ka pats toreiz rīkojos pēc labākajiem pilsoniskās sabiedrības standartiem. Latvijas sabiedrībai ir jāsaprot, ka demokrātijas augļus mēs sāksim baudīt tikai ar to brīdi, kad katrs Latvijas pilsonis izdarīs spiedienu uz saviem politiķiem sev pieejamos veidos katru dienu. Un nevis reizi četros gados,” paskaidroja Hermanis.

Viņš atzina, ka piešķirto ordeni trešdien ir saņēmis ar lepnumu, uztverot to “kā lielu godu man pašam un Jaunajam Rīgas teātrim”.

Jau ziņots, ka 2007.gada nogalē, kad prezidenta amatā tikko bija sācis strādāt Zatlers, plašu rezonansi guva Hermaņa publiskais paziņojums, ka viņš nevēlas saņemt viņam piešķirto Triju Zvaigžņu ordeni no Zatlera rokām.

Viņš atteikumu skaidroja ar to, ka ordeni viņš vēlas saņemt “tad, kad Latvijā būs prezidents, pašlaik tur ir tukša vieta”.

“Man nav nekas pret ordeni, bet ir daži cilvēki, kuriem es roku negribētu spiest. Labāk, lai ordeni man atsūta pa pastu uz mājām vai teātri,” viņš toreiz teica.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+