×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. novembris, 2014
Drukāt

Hermanis: Kremlī labā roka nezina, ko dara kreisā (10)

Foto - AFP&Jānis DeinatsFoto - AFP&Jānis Deinats

Trešdienas vakarā Krievijas prezidents Vladimirs Putins apmeklējis rakstnieka, scenārista, kinorežisora un aktiera Vasīlija Šukšina piemiņas vakaru, kura laikā demonstrēts arī latviešu režisora Alvja Hermaņa iestudētās izrādes “Šukšina stāsti” fragments un Putins par to Hermani paslavējis, vēsta Kremļa oficiālā tīmekļa vietne.

Savukārt izrādes “Šukšina stāsti režisors” Alvis Hermanis šodien izplatīja preses paziņojumu, kritizējot Krievijas Federācijas prezidenta izteikumus un nostāju. Publicējam pilnu režisora paziņojuma tekstu.

“4. novembrī Putins Maskavā ne tikai apmeklēja manis iestudēto izrādi “Šukšina stāsti”, bet uzreiz pēc izrādes necienīgi uzvedās publiskā vietā (skat. internetā): uzkāpa uz skatuves un teica propagandisku runu, kurā centās padarīt par savas ideoloģijas sabiedroto arī autoru Vasiliju Šukšinu, kurš jau sen vairs nav starp dzīvajiem un kuram ir liegta iespēja pretoties šai manipulācijai.

Labi zinādams Šukšina biogrāfiju un viņa daiļradi, gribu stipri apšaubīt, ka rakstnieks kļūtu par Putina sabiedroto, ja būtu nodzīvojis līdz šodienas notikumiem.

Sāksim ar to, ka viņa tēvu 1933. gadā apcietināja un pēc tam nošāva čekisti. Viņa literārajos darbos starp rindām ir nojaušama diezgan negatīva attieksme pret padomju varu (cik to ļauj tālaika cenzūras ierobežojumi).

Šukšins iemiesoja krievu cilvēka vislabākās īpašības – sirds gudrību, emocionālu viedumu un humora izjūtu. Nekad neticēšu, ka viņš atbalstītu un pievienotos tai sovjetiskajai lumpeņu psihodēlijai, kas šodien dominē Krievijas sabiedrībā un kuru Putins mēģina iepakot kā krieviskā garīguma atdzimšanu.

Pēdējā laikā Putina ideologi regulāri savās publikācijās cenšas par saviem sabiedrotajiem padarīt arī sen nomirušus krievu kultūras klasiķus – sākot no Puškina un beidzot ar Visocki. Šī ir nekrietna taktika, un tikpat vīrieša necienīgi (kā krievi teiktu – не по-мужски) arī izrīkojās Putins attiecībā pret Šukšinu 4. novembra vakarā.

Neviens pasaulē nenoliedz, ka Krievijas kultūrai ir diža vēsture, bet tiem sen nomirušajiem cilvēkiem nav nekāda sakara ar Putina antikrievisko ideoloģiju.

Tas, ka Krievijas prezidents apmeklē teātra izrādi, kuras režisors tieši mēnesi pirms tam ir iekļauts šīs valsts melnajā sarakstā, protams, pierāda tikai to, ka Kremlī šobrīd labā roka nezina ko dara kreisā. Tas liecina par nesakarīgu uzvedību, kas ir bīstama tieši tāpēc, ka vairs nav loģiska. Kā sabojājusies rotaļlieta, kuras kustības vairs nav aprēķināmas.”

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Es neticu savām acīm:
  – cilvēki, kas māk rakstīt latviski iestājas par šo dzīvnieku – putleru, kaut kas absurds un truls.

 2. Hermanis laikam iedomājās ka Putins tur ieradās speciāli noskatīties viņa režisēto šedevru, bet kļūdies hermanīt, viņš tevi tur pat nepamanīja. Tādēļ nokāp no koka un sāc dzīvot savu ierasto dzīvi.

 3. Hermaņa k-gs, kāpēc Jūs esat tik kautrīgs(!!!), ka neminat , kāpēc Krievijas prezidents V.Putins bija ieradies uz IZCILĀ Krievijas rakstnieka, scenārista, aktiera Vasīlija Šukšina PIEMIŅAS vakaru? Izliekaties taču par V.Šukšina aizstāvi pret briesmīgo Putinu! Neticēsit! ŠOGAD V.Šukšinam apritēja 85.dzimšanas diena un 40 gadi(2.oktobrī) kopš viņš ir mūžībā! Lūk, tāpēc Krievijas prezidents ieradās teātrī uz piemiņas pasākumu! Ne jau LV režisora Hermaņa dēļ!
  Jebkurš var apskatīties VIDEO, kur Krievijas prezidents saka(nelasot no lapas) īsu bet patriotisku runu par “mūsu krieviju”un “vienkāršo krievu cilvēku” , kurus attaino V.Šukšins – kaut vai paša uzrakstītā romānā un vēlāk filmā “Sarkanais irbenājs” . V.Putins pateica “paldies” izrādes “Šukšina stāsti’ aktieriem, režisoram(nenosaucot uzvārdā). Zālē skanēja applausi un pat smiekli, kad V.Putins teica, ka žēl, ka reti iznākot atnākt uz teātri, bet būšot jālabo šo kļūdu … Neizskatījās, ka pārpildītā zālē esošie skatītāji būtu pārbijusies no sava prezidenta…
  V.Šukšina piemiņas vakarā bija ne tikai FRAGMENTS no A.Hermaņa iestudētās “Šukšina stāsti”, bet arī daudz kas cits …
  Ar savu rakstīto vēlos teikt, ka šoreiz “uzbrauciens” Krievijas prezidentam ir …NEVIETĀ!

 4. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Protams, ka ”viss”

 5. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

  Cienījamais Hermanis ir trāpīgs kā vienmēr. Putina propagandas katliņš jau sen vārās pāri malām, bet tas nav vis. Vēl jau viņš savām lakstīgalām diktē jaunu Krievijas/pasaules vēsturi un tur lielākā dižvīra bēda ir Pirmais pasaules karš. Vīriņš nekādi nespēj izrunāt vārdus: “Krievija šo karu zaudēja visās frontēs.” Arī impēriju.
  Nesaprotu, kurš rakstījis iepriekšējos komentārus? Pirmais komentārs ir tipiskais krievu- sam durak!, bet pārējie ir no ”biedriem”, kas ēd no VVP rokas.
  Tādi, lūk, pīrāgi!

 6. Tev,Hermani,lielumamānija sakāpusi galvā.

 7. Labi, ka Hermanis zin ko dara vinas abas rokas, Putins pats atbild par savam rokam un diezgan labi to dara.

 8. saki ko gribi,bet tas Putins ir gudrs un cienījams cilvēks.

 9. “Tas, ka Krievijas prezidents apmeklē teātra izrādi, kuras režisors tieši mēnesi pirms tam ir iekļauts šīs valsts melnajā sarakstā, protams, pierāda tikai to, ka Kremlī šobrīd labā roka nezina ko dara kreisā. ”
  Kas tad īsti būtu bijis hermaņprāt pareizi? Labā roka zinātu, ko kreisā dara, un tad Krievijas prezidents uz to pasākumu (pats savā valstī, starp citu) neietu? Vai varbūt – nevis uzslavētu Hermani par iestudētās izrādes fragmentu (tā NEBIJA teātra izrāde, tas bija Šuksinam veltīts pasakums), bet kāptu uz skatuves un teiktu (vai saviem preses sekretāriem nodiktētu tekstu) – “es gribēju paslavēt hermani, bet, tā kā viņs iekļauts melnajā sdarakstā, tad jāteic, ka izrāde ir slikta, Hermanis m*ļķis un visss ir slikti”? Vai tā?
  Nav man īpasu ilūziju par Krievijas vadītājiem, bet viens nu gan- pieeja ir profesionāla. Tas, ka Krievijas prezidents nav “parūpējies” , lai no pasakuma izsvītro fragmentu ar malnajā sarakstā iekļauta autora režiju, liecina par to, ka V.P. ir “nodalījis” mākslu no politikas, un, lai cik populistiski, bet krievu cilvēkiem tas patiks, tas liecinās par kultūru, demokrātisku pieeju, un neviens nevarēs apvainot kādā vajāšanā, aizliegšanā.

 10. varetu padomāt ka musu politiķi zin. vienotibā 3 politiķi vienlaikus medijiem pauž 3 dažādus” partijas viedokļus” kas savstarpeji izslēdz viens otru

Draugiem Facebook Twitter Google+