×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. augusts, 2015
Drukāt

Hermanis: Latvijā ir totāla jauno aktieru pārprodukcija (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Režisors Ģirts Ēcis (no kreisās) un Jaunā Rīgas teātra mākslinieciskais vadītājs Alvis Hermanis piedalās Jaunā Rīgas teātra 2015./2016.gada sezonai veltītā preses konferencē.

Latvijā ir totāla jauno aktieru pārprodukcija, pirmdien preses konferencē, kas sasaukta jaunās sezonas sākumā, sacīja Jaunā Rīgas teātra (JRT) mākslinieciskais vadītājs un režisors Alvis Hermanis, atbildot kritiķiem, ka teātris neuzņem trupā jaunos aktierus.

Hermanis norādīja, ka ne visi aktieri ir noslogoti jau tagad, tāpēc jaunus ņemt neesot jēgas.

“Nekādu jaunu aktieru mums joprojām nav. Daži kritiķi ceļ trobeli, ka Jaunais Rīgas teātris neņem jaunos aktierus. Ko es varu pateikt? Ziniet, mums jau ir tie jaunie aktieri, bet, piemēram, šosezon daudzi no viņiem sēž bez darba grimētavās. It kā mums nav liela tā trupa, bet, ja aktieris sēž grimētavā bez darba, ja viņi nav kārtīgi noslogoti, tad kāda jēga pieņemt vēl jaunus aktierus,” viņš atbildēja kritikai.

Viņš arī uzskata, ka vairāki desmiti cilvēku, kas tiek uzņemti aktieru kursā ik gadu, tiek gatavoti neeksistējošam tirgum.

“Latvijā šodien ir totāla pārprodukcija ar jaunajiem aktieriem. Tad, kad es mācījos, aktieru nodaļā pieņēma aktieru kursu reizi četros gados, kursā parasti bija 12 cilvēki. Saprotu, ka tagad katru gadu tiek pieņemti 30 cilvēki. Es saprotu, ka pasniedzēji grib pelnīt sev algas, bet tas nav godīgi pret tiem jaunajiem cilvēkiem, viņi tiek gatavoti neeksistējošam tirgum. Tiem cilvēkiem vienkārši nebūs pielietojuma,” pauda Hermanis.

Jau ziņots, ka JRT pirmdien informēja par jauno sezonu. Aizvadītajā 2014./2015.gada sezonā JRT nospēlēja 438 izrādes, ko kopumā noskatījušies 108 096 skatītāji, liecina teātra apkopotā statistika.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Iespējams, ka vairāk jāintegrējās rietumu pasaulē. Tur var ne tikai traukus mazgāt. Bet, ja izņēmot krievu tie aktieri neko vairs neprot parunāt un ja pasniedzēji saprot tikai padomju “teātri”, tad gan ir švaki. Krievos vietiņu piemeklēs, kaut kur pie Urāla, bet būs visu laiku jāatcerās izrādēs kaut ko piemitināt par fašismu un huntu Ukraina. Labi, ja vēl pieņems pareizticību. Sāeimā mums “totāli” tikai simts aktieru vietas, bišķi vēl ir politikā – pārejiem būs jāiet ogot pie zemniekiem. Aktieriem jau visur klājās grūti, neviens ar viņiem neauklējās! (Kā arī ar visiem pārejiem.)

Draugiem Facebook Twitter Google+