Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends
Trešdiena, 18. oktobris, 2017
5. janvāris, 2016
Drukāt

Hermanis sašutis, ka tiek noklusēti imigrantu uzbrukumi Vācijā (6)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Alvis Hermanis

Režisors Alvis Hermanis sociālajā vietnē “Facebook” paudis sašutumu par situāciju Vācijā un arī Latvijā, kur esot vērojama nevēlēšanās atspoguļot informāciju “par Vecgada vakarā Vācijas pilsētā Ķelnē notikušajiem imigrantu masveida seksuālajiem uzbrukumiem”.

Hermanis uzskata, ka četras dienas vācu prese centusies šos gadījumus noklusēt. “Tikai pēc tam, kad internets “uzvārījās”, visas lielās avīzes beidzot šodien publicē informāciju, ka Jaungada naktī Ķelnes centrā sapulcējušos 1000 jaunu vīriešu (tikko ieradušies bēgļi) bars uzbrukuši un seksuāli izmantojuši garāmejošās vācu sievietes (80 personas). Viņas neviens neaizstāvēja,” raksta režisors.

Režisors uzsver, ka tādi vācu mediji kā “Zeit”, “Die Welt”, “Spiegel” vēstot, ka Jaungada naktī “pa visu Vāciju” esot notikušas “vislielākās masveida izvarošanas kopš 1945.gada”. “Mediji, kā zināms, gaidīja Vecgada vakarā teroristu sprādzienus. Bet tikai tagad saprata, ka terorisms no bēgļu puses var tikt realizēts arī šādi. Visi, kas apšauba vai slēpj šos draudus, ir līdzdalībnieki. Tā nu tas sanāk,” pauž Hermanis.

Hermanis ir pārliecināts, ka vācu prese neatklāj visu patiesību, tādēļ viņš informāciju smēlies sociālajos tīklos, jo “Vācijas propagandas mašīna šobrīd ir panākusi to pašu, ko Krievija: cilvēki dalās ar informāciju tikai internetā”.

Sociālajā vietnē “Facebook” diskusijā ar Hermani iesaistījies rakstnieks Vladis Spāre. “Nez kāpēc neviens komentētājs nebrīnās, ka kaut kas tāds notiek. Laikam jau zemapziņā visiem, pat karstākajiem velkamisitiem, bija skaidrs, ar ko tas viss draud. Morāle: bez nopietnām pārbaudēm uzņemt bēgļu ordas ir tas pats, kas sēņot ar aizvērtām acīm un pēc tam brīnīties, ka saime noindējusies,” raksta Spāre.

Tāpat vārdu apmaiņa notikusi starp režisoru un publicistu Ilmāru Šlāpinu, kurš atzīmējis, ka apgalvojumi par masveida izvarošanām esot pārspīlējumi.

LETA jau vēstīja, ka Ķelnes mērs un policija šodien rīko krīzes sarunas, kā reaģēt uz masveida seksuālajiem uzbrukumiem pie pilsētas galvenās dzelzceļa stacijas un katedrāles Vecgada vakarā, kas šokējis Vācijas varasiestādes un sabiedrību.

Pašvaldības vadītāja Henriete Rekere tiksies ar vietējo un federālo policiju, lai apspriestu masveida uzbrukumus.

Policija saņēmusi 60 sūdzības par seksuāliem uzbrukumiem un vienu izvarošanas gadījumu.

Pēc upuru teiktā, uzbrucēji bijuši no aptuveni 1000 vīriešu grupas, kas atradušies pie galvenās dzelzceļa stacijas un izskatījušies “arābu vai Ziemeļāfrikas izcelsmes”, paziņoja policijas priekšnieks Volfgangs Albers.

Kā ziņoja upuri, vīrieši darbojušies līdz pieciem cilvēkiem lielās grupās, lai ielenktu sievietes, viņām seksuāli uzbruktu un aplaupītu.

Policija sagaida, ka tuvākajās dienās pieteiksies vēl vairāk upuru.

Piektdien uz vietas tika arestēti pieci vīrieši, un turpinās izmeklēšana.

Kā pavēstīja mēra preses pārstāvis, pilsētas vadība nepieļaus “nelikumības zonu” rašanos, kur nav pietiekamas policijas klātbūtnes.

Policija un politiķi brīdinājuši, ka ziņas par noziegumiem varētu izmantot labējā spārna populisti, lai uzkurinātu pret imigrantiem naidīgu noskaņojumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Kam tāda .. policija vajadzīga kas , sagaida, ka tuvākajās dienās pieteiksies vēl vairāk upuru.

 2. Mūsu varturi gan tādi kā mēli norijuši, klusums dziļš un bezgalīgs. Ka tik kas nenotiek!

 3. Migrantiem vieta butu Artikaa nevis Eiropaa.Neliesi dara visu kas ienaak prataa bet taapat vini tiek laizti Eiropaa. nesaprotu kapeec. Un tas ir tik saakums ko vini dara. Tas pats buus visur kur vini ieradisies.Un veel trakaak.

 4. Nu jauniešus jau no bērnudārza apzombē un audzina par pašnāvniekiem un savas tautas izbeidzējiem, par to, ka viņi grib sevī ieintergrēt paši savu nāvi- it nemaz nav jabrīnās. Animācijā un filmās vairs nav viens 25 kadrs, bet 6, 7 viens zem otra- aizvien dziļākai iezombēšanai zemapziņā. Bet ja veči , kuriem tīrākas smadzenes , atbalsta šo baltās rases noslaucīšanu no Zemeslodes, tad tur vainīgs tikai un vienīgi gļēvums un alkatība.

 5. Šodien palasīju vācu presi. Itkā jau saka ,ka briesmīgi,bet traki nesot ,jo imigranti esot jāaudzina Eiropas kultūrai.

  • atbilde ieprieksejam
   ….ka nav tik briesmigi, jo imigranti esot jaaudzina Eiropas kulturai?
   Nu tad tik audzini, ja vel busi dzivs!

Roberts Zīle: Nedrīkstam palikt vienaldzīgi (13)Katalonijas centieni iegūt neatkarību no Spānijas izraisījuši pretrunīgu reakciju Eiropā: vieni atbalsta kataloņu tiesības uz pašnoteikšanos, bet citi uzskata, ka Katalonijas atšķelšanās radīs bīstamu precedentu un uzkurinās separātisma tendences.
Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms aiziešanas atslēdziet elektrību koģenerācijas stacijām!

Ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, kurš pagājšnedēļ paziņoja, ka pametīs darbu valdībā, lai  vadītu “Vienotības” Saeimas frakciju, pēc šīs svētdienas TV3 raidījuma “Nekā Personīga” jāķeras pie vēl kāda grūta darba.

TV raidījumā izskanēja bažas, ka vairāki uzņēmumi varētu būt krāpušies ar atļaujām elektroenerģijas ražošanai obligātajā iepirkumā. Raidījums atklājis vairākus uzņēmumus, kuri nav laikā pabeiguši projektus, bet licences saglabājuši, AS “Sadales tīkls” testā padodot jaudu no pārvietojama ģeneratora. Ja šie uzņēmumi sāks darbu un izmantos iespēju elektrību tirgot par paaugstināto cenu, patērētājiem tas izmaksās līdz 100 miljoniem eiro obligātā iepirkuma komponentes (OIK) maksājumos nākamajos 10 gados. Ministrs uzdevis Ekonomikas ministrijas kontroles grupai ar ekspertiem nekavējoties veikt pārbaudes. Tāpat pārbaudi uzdots veikt SIA “Rīgas enerģija” apjomīgajā koģenerācijas stacijā Vestienas ielā 2, Rīgā. Šis uzņēmums saistīts ar uzņēmēju Māri Martinsonu. “Nekā Personīga” esot zināms, ka šī stacija nav nodota ekspluatācijā, un ir aizdomas, ka pārbaudes tests varētu nebūt noticis godīgi.

Arī Ministru prezidents Māris Kučinskis uzdevis ministram sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nekavējoties veikt pārbaudes. Līdz šā gada 30. oktobrim jāziņo par plānoto rīcību un nepieciešamajām izmaiņām normatīvajos aktos.

Vai piekrītat apgalvojumam, ka vīriešiem pēc 40 gadiem jālieto steroīdi?
Monika Zīle: Garā mēle un īsās rokas (3)Kuplo ģimeņu ieguvums no demogrāfijas veicināšanai piešķirtajiem miljoniem pagaidām neskaidrs
Laima Geikina: Vai mēs vēlamies pārmaiņas izglītībā? (15)"Kurš no jums ir bez grēka, lai pirmais met akmeni uz viņu!" (Jņ 8:7)
Draugiem Facebook Twitter Google+