Mobilā versija
Brīdinājums 0.0°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
22. oktobris, 2015
Drukāt

Herpetologs: Maz ticams, ka Kleopatra mira no kobras kodiena (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Mančestras muzeja herpetologs Endrū Grejs un Mančestras universitātes eģiptoloģe Džoisa Tildeslija publicējuši videosarunu, kurā apstrīd vēsturē iegājušo mītu par to, ka slaveno Ēģiptes valdnieci Kleopatru un viņas kalpones, Oktaviānam iekarojot nepakļāvīgo Romas provinci, nogalinājis indīgas čūskas kodiens.

Tildeslija atgādina, ka pēc tradīcijas tiek uzskatīts: Kleopatrai iekodusi rokā kobra, kas slēpusies grozā ar vīģēm, taču tas ir maz ticams. “Kobras ne tikai ir pārāk lielas, tās turklāt arī netērē savu indi: ir tikai aptuveni desmit procentu liela iespēja, ka kobra kodiena laikā izdalīs indi,” piekrīt Grejs, norādot, ka, protams, kobras kodiens var nogalināt cilvēku, taču tā nekādā gadījumā nebūs zibenīga nāve.

Tildeslija skaidro, ka populārais mīts, visticamāk, radies tādēļ, ka Kleopatra, gluži tāpat kā citi Ēģiptes faraoni un faraones, tika saistīti ar čūskām, kas reprezentēja aizsardzību. Turklāt Kleopatra pati sevi uztvēra kā dievietes Izīdas iemiesojumu, bet šī dieviete mēdz tikt attēlota kā čūska.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ņe poņal!

Autobusa avārijā Itālijā 16 bojāgājušieAutobusam no Ungārijas, kurā atradās vidusskolēni, avarējot Itālijas ziemeļos netālu no Veronas, gājuši bojā 16 cilvēki un vēl 39 ir ievainoti, sestdien paziņoja Itālijas glābšanas dienesta pārstāvji.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+