×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. oktobris, 2015
Drukāt

Herpetologs: Maz ticams, ka Kleopatra mira no kobras kodiena (2)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Mančestras muzeja herpetologs Endrū Grejs un Mančestras universitātes eģiptoloģe Džoisa Tildeslija publicējuši videosarunu, kurā apstrīd vēsturē iegājušo mītu par to, ka slaveno Ēģiptes valdnieci Kleopatru un viņas kalpones, Oktaviānam iekarojot nepakļāvīgo Romas provinci, nogalinājis indīgas čūskas kodiens.

Tildeslija atgādina, ka pēc tradīcijas tiek uzskatīts: Kleopatrai iekodusi rokā kobra, kas slēpusies grozā ar vīģēm, taču tas ir maz ticams. “Kobras ne tikai ir pārāk lielas, tās turklāt arī netērē savu indi: ir tikai aptuveni desmit procentu liela iespēja, ka kobra kodiena laikā izdalīs indi,” piekrīt Grejs, norādot, ka, protams, kobras kodiens var nogalināt cilvēku, taču tā nekādā gadījumā nebūs zibenīga nāve.

Tildeslija skaidro, ka populārais mīts, visticamāk, radies tādēļ, ka Kleopatra, gluži tāpat kā citi Ēģiptes faraoni un faraones, tika saistīti ar čūskām, kas reprezentēja aizsardzību. Turklāt Kleopatra pati sevi uztvēra kā dievietes Izīdas iemiesojumu, bet šī dieviete mēdz tikt attēlota kā čūska.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Nav pierādījumu, ka kādreiz maz tāda Kleopatra ir eksistējusi:)

  2. ņe poņal!

Draugiem Facebook Twitter Google+