Pasaulē
Eiropa

“Hezbollah”, “Hamas” un “Islāma džihāds” nosoda Parīzes teroraktus 16

Foto-LETA/AFP

Libānas šiītu bruņotais grupējums “Hezbollah”, palestīniešu islāmistu grupējums “Hamas” un palestīniešu kaujinieku grupējums “Islāma džihāds” sestdien, 14.novembrī, nosodījuši teroraktus Parīzē.

Grupējumu līderi nākuši klajā ar paziņojumiem, kuros nosoda uzbrukumus Francijas galvaspilsētā, kur naktī uz sestdienu tika nogalināti 129 cilvēki un vairāk nekā 300 ievainoti. Atbildību par šiem terora aktiem ir uzņēmies teroristiskais grupējums “Islāma valsts”.

Nosodot “aklu terorismu”, “Hezbollah” līderis Hasans Nasralla televīzijā pauda pārliecību, ka “Islāma valstij” nebūs ilgs mūžs, piebilstot, ka grupējums jau cietis zaudējumus Sīrijā un Irākā.

Nasralla atgādināja par Beirūtas dienviddaļā 12.novembrī notikušo teroraktu un uzsvēra, ka šādi uzbrukumi tikai vairos “Hezbollah” apņēmību cīnīties pret “Islāma valsti”.

Beirūtas priekšpilsēta, kurā sprādzienos tika nogalināti 43 cilvēki, uzskatāma par “Hezbollah” atbalsta bastionu.

Arī augsta ranga “Hamas” amatpersona Basems Naims paziņoja, ka “Hamas” stingri nosoda Parīzē notikušos uzbrukumus un izsaka līdzjūtību bojāgājušo tuviniekiem.

Paziņojumā teikts, ka “Hamas” vēl Francijai drošību.

Arī “Islāma džihāds” pārstāvis Nafezs Azams nosodīja Parīzes terora aktus un sacīja, ka islāms diez vai atļauj šāda veida slaktiņus.

LA.lv