×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
18. jūlijs, 2018
Drukāt

“Hibrīdkara apstākļos” no integrācijas plāna izsvītro latvisko (84)

Foto: Timurs Subhankulovs/Latvijas AvîzeFoto: Timurs Subhankulovs/Latvijas Avîze

Dziesmu un deju svētku gājiens Rīgā, 01.07.2018.

Kultūras ministrijas izstrādātais informatīvais ziņojums “Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas īstenošanas plāns 2019. – 2020. gadam”, kas vakar bija iekļauts Ministru kabineta sēdes darba kārtībā, būtu pieņemts bez kādas aizķeršanās un diskusijām, ja vien tribīnē nekāptu personas, kas nepārstāv valdību un ierēdniecību, aicinot plānu neapstiprināt. Tomēr valdība šo dokumentu akceptēja, neraugoties uz to, ka tajā notikusi būtiska ideoloģisko nostādņu maiņa, atsakoties no latviskās kultūrtelpas, bet tās vietā piedāvājot nacionālo kultūrtelpu. Vārds “latvisks” vairs attiecas tikai uz diasporu.

Iepriekšējā plānā 2012. – 2018. gadam bija izvirzīts uzdevums: “Nostiprināt latvisko kultūrtelpu kā sabiedrību saliedējošu pamatu un veicināt piederību kultūrtelpai lokālajā, nacionālajā un Eiropas līmenī.” Taču laiki mainās, un, kā norādīja kultūras ministre Dace Melbārde (Nacionālā apvienība), mēs dzīvojam “hibrīdkara ap­stākļos” un sabiedrība ir jāsaliedē, tāpēc viens no pieminētā plāna uzdevumiem ir nacionālās kultūrtelpas stiprināšana – ne tikai latviešu, bet līdzās tai arī līvu un mazākumtautību kultūrtelpa.

“Sabiedrības integrācija ir kopīgo vērtību uzturēšana. Tas ir arī drošības jautājums. No nacionālās kultūrtelpas nevaram izdalīt latvisko kultūru. Es minēšu kaut vai vienu piemēru – tajā brīdī, kad pazīstamais operdziedātājs Antoņenko dzied uz Nacionālās operas skatuves, tad kādu kultūru viņš pārstāv: nacionālo, latvisko, pasaules kultūru?” vaicāja kultūras ministre.

Savukārt Latviešu identitātes atbalsta biedrības valdes priekšsēdētāja Ieva Bērziņa uzskata, ka atsacīšanās no latviskās kultūrtelpas kā Latvijas sabiedrības saliedējošā pamata ir pretrunā Latvijas valsts atjaunošanas idejai un kultūras ministres pārstāvētā politiskā spēka sauklim par latvisku Latviju. Bērziņa atgādināja, ka iepriekšējās sabiedrības integrācijas pamatnostādnēs 2012. – 2018. gadam ir sniegts latviskās kultūrtelpas skaidrojums, norādot, ka tā ir latviešu valoda, vide, materiālā un nemateriālā kultūra, sociālā atmiņa un dzīvesveids (tradīcijas, simboli, vēsturiskie notikumi, vēstures personāži, kopīgie priekšstati, svinamās dienas utt.). Nevalstiskās organizācijas vadītāja aicināja politiķus nemazināt latviskās kultūrtelpas nozīmīgumu.

Uz valdības sēdi bija ieradusies arī uzņēmēja Elīna Boguša, kura pēdējos divus gadus strādā Rīgā, bet pirms tam strādājusi ārpus galvaspilsētas un kādu laiku arī ārvalstīs.

“Esmu pārliecināta, ka ar mani šeit stāvētu vairāk latviešu, ja cilvēki pieļautu domu, ka ir iespējama tik liela nodevība no Latvijas valsts valdības. Cilvēkiem tas prātā nenāk! Viņi uzticas jums – latviešiem – valdības pārstāvjiem un pieņem kā pamatvērtību būt latvietim Latvijā un uzskata, ka paši latvieši to nekad neapdraudēs. Bet, izrādās, situācija ir pavisam citāda,” sacīja uzņēmēja un aicināja piecelties kājās tos ministrus, kuri ir izlasījuši apjomīgo Kultūras ministrijas ziņojumu.

Ministri dīvaini raudzījās uz uzņēmēju, kas uzdrošinās komandēt valdību, un palika savās vietās, bet Elīna Boguša turpināja: “Kultūras ministrijas darbinieki nesaprot, par ko satraukties. Kāda starpība, kas rakstīts dokumentā – galvenais ir tas, ko darām. Rodas jautājums: tad kādēļ nedrīkst atstāt latvisko kultūrtelpu? Cenšoties aizmālēt acis ar to, ka plāns ir uzlabots, viens ironisks, pat zemisks piemērs – atbalsta pasākumiem latgaliskās vides stiprināšanai – kopā 7000 eiro gadā. (..) Es saprotu, ka jūs esat tikai izpildītāji, bet vai arī esat nocirtuši savas saknes? Varbūt ­esat tapuši par ultramoderniem latviešiem bez cieņas un vērtībām?”

Vai latviskās kultūrtelpas izsvītrošanai no stratēģiski svarīga dokumenta piekrīt arī kultūras ministres partijas biedri Saeimā?

Nacionālās apvienības valdes priekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars sacīja, ka par šo jautājumu partijā ir diskutēts un ka nacionālais nebūt neesot kā alternatīva latviskajam. “Mēs vēlamies saliedēt sabiedrību ap latviskajām kultūras vērtībām, kas iekļaujas Latvijas kultūras vērtībās. Mūsu operdziedātāji, kas uzstājas uz pasaules operu skatuvēm un pārstāv Latvijas valsti, nav tikai latvieši,” sacīja Dzintars.

Bet partijas valdes pārstāvis Edvīns Šnore bija pārsteigts, ka Kultūras ministrija neesot ņēmusi vērā valdes nosūtīto vēstuli, kurā norādīts, ka valde nepiekrīt šādām izmaiņām un ir par latviskās kultūrtelpas saglabāšanu, kā tas bijis iepriekšējās pamatno­stādnēs. Šnore pastāstīja, ka šim jautājumam uzmanību ir pievērsusi frakcijas deputāte Inguna Rībena un ka valdē par to esot diskutēts, tāpēc Šnore bija pārsteigts, ka tā vietā, lai vēl vairāk stiprinātu tieši latvisko kultūrtelpu, parādījies jauns jēdziens – nacionālā kultūrtelpa.

Informatīvajā ziņojumā ir norādīts, ka valsts atbalsts mazākumtautību biedrībām ir ļāvis nozīmīgi uzlabot lojalitāti Latvijas valstij. Salīdzinājumā ar 2015. gadu ievērojami palielinājusies mazākumtautību pārstāvju, īpaši jauniešu, piederības sajūta Latvijai. Kopš tā laika esot būtiski samazinājies to cilvēku skaits, kas padomju laiku vērtē kā ļoti labu (16% šogad salīdzinājumā ar 29% 2015. gadā). Mainoties arī mazākumtautību pārstāvju svētku svinēšanas paradumi: 9. maija atzīmēšana sāk zaudēt savu lomu, savukārt palielinās 18. novembra un 4. maija atzīmētāju īpatsvars. Kā informēja kultūras ministres ārštata padomnieks sabiedrības integrācijas jautājumos Mārtiņš Kaprāns, šie dati iegūti Sociālās atmiņas pētniecības centra un pētījumu centra SKDS veiktajās iedzīvotāju aptaujās 2016. gadā.

Lai varētu īstenot KM izstrādāto plānu, sabiedrības integrācijai 2019. gadā nepieciešami 1,9 miljoni eiro, bet 2020. gadā – divi miljoni eiro, kas paredzēti nevalstiskajām organizācijām, pētījumiem, lai varētu veidot pierādījumos balstītu politiku, kā arī citām vajadzībām.

Pievienot komentāru

Komentāri (84)

 1. Kur tik pagriezies – visūr miljoni, miljardi, bet tautas kultūrvēsturi, kuru līdz šim bija izdevies saglābt – tagad ar gādīgo kultūrus ministri jāiznčina!! TOTĀLS VĀJPRĀTS !!! Diez vai viņa domā ar galvu, vai viņai diktē PAREIZIE, KURIEM NERŪP LATVIJA UN MŪSU LATVIEŠU SKANES! JO TĀTĀK, JO TRAKĀK

 2. Var rakstīt plānus, var apspriest plānus, bet kamēr valstij piederoša uzņēmuma Lattelecom piedāvātajā TV paketē 3/4 kanālu būs no trešās pasaules, tie paliks vien uz papīra (ja vien ar saglabāšanu netiek domāts postsovjetiskā mantojuma – par kultūru to negribas dēvēt, – uzturēšana).

 3. Viss teksts MURGS

 4. Raivis Dzintars pamazām sāk līdzināties Zatleram – cilvēkam ar neskaidru izskatu un identitāti.

 5. Par NA ir jābalso. Bet, visi kandidāti ir jāizvērtē. Nav ko žēlot. Neatbilst – svītrot ārā! Kurš ar svu paraugu ir pelnījis – liekam plusus.

 6. Ja tādas lietas tiktu darītas Saskaņas ministra vadībā tad nebūtu ko brīnīties. Ka ko tādu dara NA ministre to gan nevarēju iedomāties, bet laikam jau esmu bijis pārāk naivs.

 7. Blin. Kakije vi vsjo taki debili! Prosto uzas!

 8. Visi Latvijas pilsoņi ārzemēs ir ‘latvieši’, un tā ir pareizi. Neredzu problēmu, ja stiprina nacionālo kultūrtelpu, ko veido visi šeit dzīvojošie kulturālie cilvēki. Dalīšana – mūsējie, svešie – ir šaušana pašiem sev kājās. Abās. Nelolojiet ilūzijas, ka esat baigi ”tīrie” latvieši, mūsu zemes novietojums, kari, daudzās citas varas principā izslēdz kādu nejēdzīgu ”asiņu tīrību”.

 9. Ko gan var integrēt tauta, kas pati ir sašķelta?! Kamēr apsmejam latgaļus un ignorējam līvus, cittautieši tikai noskatās. Vēl 90tajos teicu, ka Latgalē cittautiešiem, kas runā latgaliski, jādod valodas apliecības. Tas nenotiek un viņi turpina brīnīties – kāpēc tik vienkāršs lojalitātes apliecinājums netiek ņemts vērā?! Paši sev sitam pa pirkstiem! 7000 eu latgaliskajam un 2 milj svešajiem?! Vai Kultūras ministrijā nav apmaldījušies 3 priedēs?

 10. Nošausminājos, ka KM tik LIELU NAUDAS summu bija atvēlējusi Latgales presei, radio, vides kopšanai, utt.NESAPROTU, pret KO tas viss tiek gatavots: vai TIEŠĀM Latgale NAV Latvijas valstij pievienojusies jau
  1921.gadā sava kongresa laikā???? KĀDA VALODA, RAKSTI citā izloksnē tiek pasludināti par problēmu TAGAD, ja LATVIJAI IR SAVA LATVIEŠU VALODA UN RAKSTI, ja Latgale ir LATVIJAS NOVADS, bet NE Vitebskas guberņas sastāvdaļa??? Būdama tās daļa, tad TIEŠĀM VAJADZĒJA CĪNĪTIES par savu VALODU UN RAKSTĪBU!? Grišānes kundzes prioritāte ir Latgale un arī KM dotā nauda!? NEVIENAM NO PĀRĒJIEM NOVADIEM TĀDI LĪDZEKĻI PAT SAPŅOS NAV RĀDĪJUŠIES UN NAV ARĪ PIEŠĶIRTI!!! PAT LĪVU TAUTAI NĒ!!? NU MAN IR SKAIDRS, KĀPĒC ministre MELBĀRDE TĀ GOZĒJĀS DZIESMU SVĒTKOS KOPĀ AR LATVIEŠU TAUTU LĪDZ RĪTAM …. Tātad, NODEVĪBA BIJA JAU GATAVA, TIKAI GAIDĪJA ĪSTO BRĪDI, LAI RASTU IEŽĒLINĀTĀJUS STARP SVĒTKU DALĪBNIEKIEM!, KURI VIŅU – NODEVĒJU IEVĒLĒS 13.SAEIMĀ!!!!!!!!??? TĀTAD – NA IR MŪSU TAUTAS PAZUDINĀTĀJA AR RAIVI DZINTARU PRIEKŠGALĀ !?! Manas domas un uzskati par NA pēc šī raksta IZLASĪŠANAS IZMAINĪJĀS KARDINĀLI!!! KRUSTS PĀRI, ILŪZIJU NAV! Piebiedrojos KM Melbārdes DEMISIJAS PRASĪTĀJU PULKAM!!! UN NEKAVĒJOTIES VIŅAI JĀDEMISIONĒ!!? N E K A V Ē J O T I E S!!! VĀJPRĀTS!!! JĀVĀC PARAKSTI, LAI ATSAUKTU ŠO LĒMUMU!?! TE NAV KO VĒL GAIDĪT! VALDĪBA TĀDA PATI NODEVĒJA! IR jāzina SAVAS NODEVĒJU BARS!!!!

 11. Ak jel. Nu vai tiešām citas bildes nav. Jau kurais raksts ar šo mūsu deju kolektīva bildi.

 12. H ha hā! :) Latvijas Avīze šo rakstu ir nobēdzinājusi! To varēja gaidīt. Atbildēt

  Hei, LA redaktor! Ko, vai olafs berķis piezvanīja? …ko ? tiešām… nu ja, tad jau var saprast, ka šī ziņa tika nobēdzināta, lai neredzētu. .. nu ko, tas, ka visi ozoli Latvijas Avīzē ir izravēri un aizstāti ar bezmugurkaulniekiem – tas ir sen zināms. Jācer, ka skaistā un stiprā liepa “Latvijas Avīzē” – Māra Libeka – netiks zāģēta, cirsta. Māra, izturību Tev, nodevēju vidū strādājot. (LA izliekas par nacionālu, tradīciju sargājošu plašsaziņu, bet ikdienā pārpublicē t.i. atgremo visas sava ideoloģiskā pretinieka – liberastu LETAS ziņas)

  • Ir jāzina savs ienaidnieks. Latviešu identitātei tas ir krievu/PSRS konservatīvā identitāte, ne demokrātiskās Eiropas vērtības. Ja mēs to nesapratīsim, tad pazudīsim. Ultrakonservatīvā domāšana ir raksturīga austrumu tautām (Krievijas un islāmu valstu) un tajā nav nekā latviska.

   • Lūdzu, neizrādiet savu stulbumu tautām! Atbildēt

    Atbilde uz Liberasts komentāru – Lūdzu, neizrādiet savu stulbumu tautām! Ko jūs zināt par metafilosofiju? ko jūs zināt par analītiskās un kontinentālās filosofijas nesavienojamību? ko jūs zināt par ideoloģijām, kuras ir uz šodienas politikas teorijas galda? KO? Ko jūs zināt kāpēc Latvijas (t.i. Eiropas) politikas/filosofijas nesader ne ar anglo-amerikanisko, ne ar krievisko politiku/filosofiju? ja nezināt tad, labāk ir paklusēt.

    • VISU zinu!

    • Ha ha! Te viens plānprātīnš trollis domā, ka pamētāsies ar lieliem vārdiem un izklausīsies gudrs! Te nav nekāds sakars ar apšabāmo jēdzienu “filozofijas filozofija” (metafilosofija), te ir runa par LV vērtību kopumu, kas šobrīd tiek stipri ietekmēts no Tavu Maskavas saimnieku puses!

 13. Melbārdei šis amats nav piemērots!

 14. Saki vēl, ka, dalot amatus, nevajag skatīties pēc deguniem, re, ka vajadzēja gan.

 15. Ministre, ņem savu slotas kātu un ātri, ātri pazūsi projām no Kultūras ministrijas! Pazūdi!

 16. Uzskaitīt Melbārdes pretlatviskos darbus komentārā nav iespējams,jo saraksts būs ļoti garš. Vienīgais ko var teikt, ja Nacionālā apvienība ar Dzintaru priekšgalā turpinās stutēt un bīdīt tādas personas kā Melbārde tad tā sevi aizlaidīs pa skuju taku. Vai varbūt Dzintars ir iecerējis pavairot savu elektorātu ar jaunpilsoņiem?

 17. Nu ko tagad zinu, ka par NA nevar balsot, jo nodod latviesu tautu.Latvija ir vienīga vieta, kur latviesiem ir latviska kulturvēsturisks telpa. Neesmu pret citam tautībam Latvija, vinas var kopt savu kulturu, bagatinot latviesu kultūru. Nu ko ministre ir nodevusi latviešu tautu
  Protams neviens neklausīsies tauta un nodevības vilciens ies prieksu.

 18. “Latvijas politika nav nekas cits kā pārnacionālo interešu apkalpošana, ” uzskata I.Kalniņš. (Diena)
  Kārtējās krīzes priekšvakarā LV politikāņi gatavi atmest ne tikai latvisko, bet visas ētikas un morāles normas? Metīsies vēža pozā – un aicinās pārējos?

 19. … Tik pat smirdoss splaviens seja latvietim, no NA, KM, ka tas partijas uzstadita prezidenta kandidata Preambula ieliktais princips, ka Latvijas teritorija tika pienemta ar principu … kur vairakums ir latviesi … bet tika ignoreta milziga teritoriala apjoma kura vesturiskos laikos un vel nesen DZIVOJA un tika IZDZITI vai ASIMILETI musu senci …

  … Vai velreiz atkartojas pasutits meginajums panakt ( ar latviesu vestures nezinisu un kulturas vertibu naivo parstavju, vai neizglitoto politikanu uzpirkto piekapsanos ) musu autohtonas tautas Dzives zinas, vertibu un tradiciju sistematiska iznicinasanu … sakot ar neadekvato ZZS prezidentu un MP ieliksanu pec aizkulises noligumiem … ?

  … Paldies Dievam, ka vismaz Dzintars, un parejie NA neministri, nav zaudejusi savu pratu, ticibu un skatu uz nakotni, un, nav iesaistiti sada nodeviba, vai mazakais, akla un pasvertibas izpluduma naivuma izpausme … !!!

  … Nelikumigs un preteji Satversmei izversts valsts kulturas attistibas modelis … Ministrei jaatkapjas !!!

  • Diemžēl tas kas nupat notika, notika ar Dzintara un vairākuma pārējo NA biedru svētību.

   • Paldies Dievam, tomēr ne visi.No rakstītā sapratu, ka pat valde ir bijusi pret. Vispār interesanti,kā Melbārde varēja ignorēt valdes lēmumu.

 20. Šis tikai apliecina, ka 1990.gadā Latvijas neatkarība netika atjaunota. Tautu sapludināšana turpinās. Patiesa integrācija būtu sākama ar latviskās pašapziņas stiprināšanu, nevis asimilēšanos nacionālajā dažādībā, kā to piedāvā Melbārde.

 21. Paldies Ievai Bērziņai un Elīnai Bogušai! Atbildēt

  Paldies Ievai Bērziņai un Elīnai Bogušai! Paldies jums par patiesību! …. Tikai kāpēc tik vēlu tiek teikta patiesība, tiek pateikts tautai? Vai Dziesmu svētku dēļ? Vai jūs, kuri zinājāt par topošo nodevību, saprotat, ka tieši Dziesmu un Deju svētku laiks bija tieši radīts , lai celtu trauksmi? Paldies jums, bet kāpēc jūs klusējāt?

  • Informāciju par šo NA nodevības aktu atļāvās publicēt tikai LA.lv. Citos mēdijos nekas par to netiek pieminēts.
   Ir gandrīz neiespējami par šādām lietām informēt plašāku sabiedrību. Lielajiem mēdijiem latviešu tautas izdzīvošanas problēmas, uz kurām uzmanību vērš vienkāršie tautas patrioti, galīgi neinteresē.

  • Ieva Bērziņa, Elīna Boguša Atbildēt

   Nav gluži tiesa, ka klusējām. Piedalījāmies šī dokumenta sabiedriskajā apspriešanā Rīgā, un iesniedzām priekšlikumus Kultūras ministrijā līdzko Plāns bija oficiāli publiskots 2018.gada 17.maijā. Diemžēl Kultūras ministrija pēc priekšlikumu saņemšanas par sabiedrību aizmirsa, vienojoties par dokumenta tālāko virzību vairs tikai ministriju līmenī. Tas ir ironiski, jo šī dokumenta viens no darbības pamatvirzieniem ir sabiedrības līdzdalības veicināšana un uzticības valsts pārvaldei vairošana. Pirmais cilvēks pie kā vērsāmies bija NA deputāte Ingūna Rībena. Viņas iestāšanās par latviskām vērtībām partijā tika bargi sodīta, un viņas vārdu rudenī Rīgas sarakstā neatradīsim, bet Dacei Melbārdei toties gan ir ticis pirmais numurs.

   • Paldies jums! Liels, liels paldies no visas sirds! Tek asaras. Tikko tik pacilāti dziesmusvētkojām… kamēr paklusām tikusi izbīdīta nebijuša mēroga tautas nodevība mūsu priekšstāvju rociņām. Ko lai nu iesāk?

   • Paldies par paskaidrojumu. ir jādomā ko darīt. Šo notikumu nedrīkst atstāt novārtā. Ir jāceļ trauksme.

   • Jautājums "Ieva Bērziņa, Elīna Boguša" Atbildēt

    Vai jūsu iesniegums Kultūras Ministrijai ir pieejams tīmeklī? Ļujiet lūdzu zināt! .. ja Kultūras Miniostrija nav atbildējusi, tad ir iemesls iesniegumam tiesā. Tiesvedība nebūs dārga. Lūdzu, iesniedziet pieprasījumu admin tiesā.

 22. Bravo…visiem, kuri par sho nobalsoja Triszvaigznju ordenjus…

 23. Un kas mainās no šīm pļāpām? Kāds integrators bišķi ieraus nāsī no tiem pāris ļimončikiem, cits atkal ne …

 24. Sanāk, ka vienīgais atbalsts latviskajam ir nieka 7000 eiro latgaliskās kultūrtelpas stiprināšanai ???

 25. Skumji ! Sanāk ka vienīgais atbalsts nieka 7000 eiro latgaliskās kultūrtelpas stiprināšanai ???

 26. Nožēlejoma valdība! Atceraties oktobrī!!!

 27. Par nāciju sauc tautu, kurai ir sava valsts. Valstsnācija veidojas tur, kur pamattauta tiek iznīcināta vai iedzīta rezervātos un valsts sabiedrība veidojas no dažādu tautību ieceļotājiem gadsimtu gaitā iegūstot vienotas tautas pazīmes (dzīvesveids, vienota valoda) kā tas ir, piemēram, ASV.
  Latvijā vēl pamattauta nav iznīcināta. Arī ieceļotāji šeit neveido nekādu sabiedrību ar vienotas tautas iezīmēm. Tad par kādu nacionālu kultūrtelpu šeit tiek runāts??? Kas ir tā tauta, kuri šodien Latviju uzskata par savu valsti un sevi dēvē par Latvijas nāciju? Krievi? Ebreji? Zviedri? Latgalieši tie nevar būt, jo latgaļu kultūra ir latviskās kultūras sastāvdaļa.

  • Latvijas valsts piederīgais Atbildēt

   Te Jūs iebraucāt pretējā grāvī. Kāda vaina Latviju būvēt uz vienotas tautas pazīmēm (dzīvesveids, vienota valoda) – un par pamatu tam visam ņemt latvisko? PSRS laikā bija pieņemts “pamattautām” iestāstīt, ka tās esot “aborigēni” un piedāvat pretī “internacionalismu”, kas bija veidots uz krievu identitātes pamata. Tagad pagriežam to visu otrādi un veidojam integrāciju uz latviskās identitātes pamata. No padomju metodēm var arī mācīties, daudzas metodes bija ļoti efektīvas, kā to liecina ši portāla komentāri….

 28. zvaniet un izsakiet savu sašutumu! Atbildēt

  zvaniet uz Ministru Kabinetu, Zvaniet uz Kultūras Ministriju un izsakiet savu sašutumu par šo dokumentu!

  Ministru Kabinets – 67082800, 67082900
  Kultūras ministrija – 67330200

 29. Protams, ministrei ir jāatkāpjas! Atbildēt

  Pēc šāda ministres spļāviena uz tautu, šai ministrei ir noteikti jāatkāpjas! Noteikti!

  • Tūlīt visi dejotāji un dziedātāji skries un balsos par Melbārdi Saeimā – viņai taču trīs tautastērpi, korī dziedājusi, Dziesmu svētkus saviem draugiem noorganizējusi. Kā par tik labu cilvēku nebalsot. Ja labi uzvedīsieties, viņa savējiem arī nākamgad naudu piešķirs.

 30. Nacionālā apvienība = Vienotība = Attīstībai/Par! = Progresīvie = Jaunā konservatīvā partija
  Visi ir viena liela liberastu banda!
  Tikai kamēr vieni neslēpj savu nodevīgo seju, citi runā vienu, bet dara to pašu – nodod savu tautu.

 31. Kultūras ministre Dace Melbārde ir jau vāirākkārtīgi pierādījusi, ka ir strikti pret latviešiem.
  Tieši viņa un KM arī izvērš hibrīdkaru pret tautu.

 32. Tā ir tā pati ministre, kas savulaik nedarīja neko, lai aizstāvētu no VID autoratlīdzību saņēmējus.

  Gudri viņi to izdarīja – pēc Dziesmu svētkiem. Citādi ar tomātiem to ministri nomētātu.

  Pretīgi.

 33. Ministrei ir jāatkāpjas! Atbildēt

  Ministrei ir jāatkāpjas! … Atbalstiet šo prasību!

 34. Es balsošu par NA kā līdz šim, bet svītrošu Melbārdes un Rasnača (ja kandidēs) vārdu.

  • par kuras nācijas apvienību. šī jau nu noteikti latviešu intereses nepārstāv! Bet balso vien, vismaz būs skaidrs, kam varam pateikties par valsts zaudēšanu- tikai mieru! Un tādu idiotu ir daudz….

  • Vienalga saraksta 1.numuru ievēlēs – svītro vai nesvītro.

 35. LATVIESHI IR VIENA STULBA TAUTA.

  • Krievi ir daudz stulbāki.

   • Nezinu, vai jādomā kategorijās stulbs/nestulbs. Ja jau kreivi būtu stulbi, viņi sen jau būtu atgriezušies savās muhosranskās. Bet ir pietiekami gudri, lai to nedarītu.
    Kā teica viens vēstures pētnieks, tā tauta, kura citai tautai uzspiež savas vērtības/nevērtības esot slima.
    Lielajiem viņas gānītājiem, iespējams, derētu vispirms noskaidrot vai jēdziens “latviskais” ir pretnostatīits jēdzienam “nacionāls”. Kreiviskais Latvijā jau ni noteikti nav nacionāls.

 36. Vai tad Latviija nav Eiropā? Latvija nav nacionāla valsts? Atbildēt

  Kā ministre prot tukšmuldēt! Lūk šis : “mēs dzīvojam “hibrīdkara ap­stākļos” un sabiedrība ir jāsaliedē. ” Ap ko tad jūs saliedēsiet ministre-nodevēja? Ap ko? kas būs tā ass, centrs – ap ko saliedēties? krievu valoda? krievu impēriskā kultūra? anglo- amerikāniskā kultūra un valoda? kas? Latvija ir Eiropa, tātad Nacionāla valsts, kurai ir sava kultūra un valoda. Politiķi apmaldījušies starp divām priedēm. Vai ir kāds, kurš varētu paskaidrot šai ministrei-nodevējai, ka nedrīkst jaukt kopā antropoloģijas nojēgumus (kultūra, etniskums) ar politiskās zinātnes nojēgumiem (nācija)! Sī ministre taču ir neizglītota! Kas vada mūsu valsti?

 37. Te ir redzams NA akūts kadru trūkums – par ministriem kļuvuši kādreizējie ierēdņi. Bet ierēdņi ir audzināti liberālisma garā. Melnbārde te ir spilgts piemērs – ja vajag, tad ārēji rādās kā nacionāliste, patiesībā – ej nu zini, drīzāk vecās Vienotības cilvēks, tiem arī gadās pa nacionālam štriham iezīmēt. Pat Dzintars ir sācis pieslīpēties, jūtama veco T-zemistu (verbālo nacionāļu), īpaši abu ministru ietekme. Vai tā nav?

 38. Vārds “latvisks” vairs attiecas tikai uz diasporu. Atbildēt

  Tas nozīmē, ka Latvieši dzīvo tikai ārpus Latvijas un Latvijā dzīvo tikai iedzīvotāji!??

  • Latvijā dzīvo 99% [pus]poļi…
   Neliela daļa no tiem ir patiesi lojāli latviskai Latvijai.
   Pārējie, labākajā gadījumā, tikai atklāti neņirgājas par latvisko, bet sirds dziļumos pieņem tikai slāvisko …
   Kāda te integrācija, ja integrējamo n-tās reizes vairāk par integrētājiem ?
   Latvieši, kā ASV indiāņi, ir geto [bez strikti nospraustām robežām]. Princips no tā nemainās.

 39. Pretīgi lasīt šo ziņu. Tādu nodevību es nevarēju iedomāties no Nacionālās Apvienības. Tas ir ārprāts. …. “Nu ar Dievu Tēmzemīte, nenākšu vairs šaipusē’ (es rakstu no svešuma) … Nacionālā Apvienība ir parādījusi savu īsto seju – neoliberālismsu. … nevienam nevar vairs ticēt … nevienam! … ja latvietība nav centrs saliedētībai, tad ko jūs – valdība tur veidojat? Kādu valsti jūs veidojat??? Ir notikusi krievu okupācijas mērķa nostiprināšana likumā. Tagad tiešām ir vienalga kur dzīvot – man vairs nav Latvijas.

  • Ja tu būtu tāda patriote par kādu tu uzdodies, tad tu nebūtu emigrējusi.

   • Atbilde uz 'nodevējai' komentāru Atbildēt

    Latviešiem ir jāiet pasulē. Noteikti! Ir jāiet pasaulē, ir jāredz lietas, lai pieredzi nestu atpakaļ. Noteikti! … Protams, diemžēl ir arī tādi tautieši kuriem dzimtene ir tur, kur ir lielāks desas gabals – tā ir pazaudēta tautas daļa, kurai var likt vienādības zīmi ar krievu civilokupantiem, ar anglo-amerikāņu individuālismu-alkatību.

    • Tu jau nu būsi tas soģis, kurš noteiks, kas kurš ir un ko kuram jādara…Šķiros pareizos no nepareizajiem. Bet vispār – dēļ pidrallas neviens atpakaļ negriezīsies un neintegrēsies. Vispirms nevis pidrallā jākopj, bet ekonomika. Pliku pakaļu laimē dējēji…Kurš nu augstāk uzleks?

     • SAVĀ valstī jebkurš titulnācijai piederošais IR soģis !!!
      Tieši tādi, kā tu, izrij ekonomiku, neko no sevis nepievienojot, vēl publiski nekaunīgi zombē, ka tieši tev ir viss jādod !
      ——–
      Viss tev “ir jādod!”, (jo “man jau nekā nav!”) – “trūcīgo” pabalsti, dzīvokļi par velti vai gandrīz par velti, komunālie par velti vai gandrīz par velti, elektrība par velti, ja vien tev nav tēraudkausēšanas elektriskā pečka dzīvoklī, transports pilsētās un starp pilsētām…
      Viss uz to, kuriem “kas pieder”, kabatas !

 40. “Un pret savas tautas dziesmu var tikai savējie…” /I.Ziedonis/
  “Pārnacionālo struktūru interešu” (I.Kalniņš) politikas īstenotāji turpina uzdarboties – tagad izmanto klasisko Overtona loga metodi. Un viss latviskais ar katru gadu kļūs aizvien nenozīmīgāks un nenozīmīgāks? Ejam pa Īrijas īru iemīdīto taciņu – atsakāmies no latviešu valodas?

 41. Piekrītu ministrijai. Ir 21.gadsimts.

 42. Latviešu problēma Atbildēt

  Latviešu problēma ir tā, ka viņi turpina radīt un pielūgt elkus. Mums taču ir bijis pasaules līmeņa dzejnieks, šobrīd ir pasaules līmeņa komponists, pasaules līmeņa rokgrupa u.t.t. Un tas nekas, ka lielajā pasaulē par viņu esamību pat nenojauš. Galvenais, ka mēs paši tā domājam un ar to lepojamies. Paradoksāli – mums ir tiešām pasaules līmeņa sportisti. Bet par tiem interese ir daudz mazāka. Masu mediji ļoti veiksmīgi ir pilnībā izkropļojuši latviešu vērtību sistēmu. Bet sākās viss ar Raini!

 43. Šī ziņa ir atombumb mūsu cerībai.... ārprāts! Atbildēt

  Pretīgi, pretīgi, pretīgi …. man vairāk nav savas valsts … nav vērts braukt atpakaļ, ir vienalga kurā valstī dzīvot! …. pretīgi .. pretīgi ..pretīgi

 44. Latvieši ir savstarpēji kašķīgi,skaudīgi un egoistiski individuālisti.Arī t.s. latviskās politiskās partijas,jeb savtīgās interešu grupas apkaro viena otru un katrā interešu grupas iekšienē notiek plēšanās savā starpā.
  Populārais teiciens ,kur 2 latvieši ,tur 3 politiskās partijas un latvietis latvietim ir saldais ēdiens ir no dzīves ņemts,tas atspoguļo realitāti.

  • Vate, nemuldi. Latvieši ir savstarpēji draudzīgi, izpalīdzīgi un sirsnīgi. Bet jūs vate, esat skaudīgi, melīgi, zaglīgi un stukači. Cilvēces atkritumu, nepierasti savas īpašības citiem.

 45. “Mainoties arī mazākumtautību pārstāvju svētku svinēšanas paradumi: 9. maija atzīmēšana sāk zaudēt savu lomu”. Tas ir tikai viens no apgalvojumiem, kuri izraisa šaubas. Turklāt šis darbības ap okupācijas pieminekli ir papildinātas ar vēl vienu karnevālam līdzīgu pasākumu.
  Rodas iespaids, ka tieši latvieši ir tie, kuriem jāintegrējas krievu kultūr(drīzāk – kultūras trūkuma ) vidē.
  Nevar integrēt tos, kuri to nevēlas darīt, lai cik humāniem saukļiem to pavadītu.
  Ir ļoti liels skaits okupantu, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo un viņu pēcteču vidū, kuri dzīvo kremļa radītajā info telpā, ar sajūsmu uztver ķengu rakstus par Latviju un latviešiem, turpina Latvijā uzvesties, tāpat kā to darījuši viņu vecāki kādā Kreivijas sādžā vai mazpilsētā ar visām no tā izrietošajām sekām.
  Tie, kuri jūtas Latvijai piederīgi, jau ir integrējušies un viņiem nav vajadzīgas nekādas īpašas programmas. Visu cieņu šiem ļaudīm.

 46. NA Melbārdes īstā seja: galvenais, lai viss smuki un mierīgi papīros; par to, kas notiek īstenībā, nospļauties, un tos, kuri negrib to slēpt, atlaist.

 47. Latvieši soli pa solim atdod Latviju……Izskatās, ka 90 gados viena lielkrieva teiktais, ka latvieši nespēj pārvaldīt savu Valsti jo esot par gļēvu un pakalpīgiem izrādās patiesība……

  • Latvieši to ļoti labi spēj un pierādīja to pirmas brīvvalsts laikā. To pierāda neskaitāmi fakti un statistikas, kas atspoguļoja solidaritāti un izaugumu. Tas, ka mums tagad valsts ir pilna ar neizglītotiem netolerantiem cilvēkiem – pie tā vainojama kaimiņos esošā varas kārā utainā tauta.

   • Tas, ka mums tagad valsts ir pilna ar neizglītotiem netolerantiem cilvēkiem – pie tā vainojama kaimiņos esošā varas kārā utainā tauta. Atbildēt

    Paši mēs ikdienā stāvam un krītam par latviešu valodu kultūru un dzīvesveidu? Vairākums? ja,tad kāpēc mēs esam ar šādām problēmām? ko?

Draugiem Facebook Twitter Google+