×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
28. janvāris, 2017
Drukāt

Uldis Šmits: Hibrīdkara pirmie mērķi (14)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Semjuela Hantingtona grāmatā “Civilizāciju sadursme” atrodama karte, kurā iezīmēta Rietumu civilizācijas austrumu robeža. Viens tās nogrieznis sakrīt ar Latvijas austrumu robežu. Civilizācijas nošķirošā līnija ir krietni senāka par 1918. gada 18. novembrī proklamēto un 1921. gada 26. janvārī de jure atzīto valsti. Juridiskā atzīšana apstiprināja Latvijas piederību mūsdienu Eiropas politiskajai telpai un kultūrtelpai. Bet noteicošā bija piederības apziņa, ko vēlāk 20. gadsimta realitāte un PSRS totalitārā režīma nelikumīgi ieraktie robežstabi nespēja iznīcināt. Sevis apzināšanās par Rietumu civilizācijas sastāvdaļu palīdzēja latviešiem atgūt valsti, kura starptautiski tiesiskajā izpratnē joprojām pastāvēja.

Nav nejaušība, ka cilvēku prāti, pagātnes uztvere, caur kuru tiek uztverta arī tagadne un starptautisko tiesību pamatprincipi, nu kļuvuši par hibrīdkara pirmajiem mērķiem. Jo tie ir galvenie šķēršļi Kremļa “krievu pasaules” koncepcijas ceļā. Baltijas valstis minētās koncepcijas iedarbību izjuta, vēl pirms tā bija formulēta un ieguvusi klaji agresīvas izpausmes. Apzīmējums “krievu pasaule” norāda uz etnisku pieeju (vai pat Ļeņina šaustīto lielkrievu šovinismu), lai gan tiek klāstīts, ka tas vairāk saistāms ar saknēm, kultūru un pašidentifikāciju. Taču šo jēdzienu tikpat labi mēdz attiecināt uz “krievu zemēm”. Kā Krimas pussala, kas konkrētajā gadījumā nozīmēja arī zaļo vīriņu un “referenduma” piesegā veiktu aneksiju. Ukrainai atņemtās pussalas vēsture ir arī viens no piemēriem vairākkārtējai atšķirīgu civilizāciju robežu varmācīgai pārbīdīšanai, pēdējo gadsimtu gaitā īstenotu masu deportāciju viļņiem un kolonizācijai. Tāpēc Putins var apgalvot, ka Krima ir “krievu zeme” un pasludināt to par “mūsu” pretēji Krimas tatāru gribai, kuri nespēja iespaidot savas izsenis apdzīvotās teritorijas likteni. Tas, iespējams, pārvērtīsies par ko līdzīgu agrākajam t. s. Baltijas jautājumam, kad Rietumu valdošās aprindas neatzina Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iekļaušanu Padomju Savienībā. Bet neko nedarīja, lai starptautiskā nozieguma sekas novērstu, un atkarībā no politiskās konjunktūras vējiem palaikam apsvēra “realitātes” akceptēšanu vai, gluži pretēji, nāca klajā ar okupācijas nosodījumu.

Baltijas valstis tomēr netika aizmirstas. Arī tāpēc, ka tās reiz bija panākušas juridisku atzīšanu: Igaunija un Latvija 1921. gada janvārī, Lietuva – nākamā gada novembrī. Tolaik Meierovica vadītajiem Latvijas diplomātiem droši vien nācās kuluāros sastapt Ukrainas pārstāvjus, kuri tāpat klauvēja pie Antantes Augstākās padomes lēmēju un Tautu Savienības durvīm. Vienotas valsts izveidošanu 1919. gada 22. janvārī proklamējušie Ukrainas politiķi ne mazāk par latviešiem vēlējās nacionālo neatkarību. Uz Austroungārijas impērijas un cara impērijas drupām dzimusī ideja toreiz neīstenojās, bet neizzuda – tagad Ukrainā 22. janvārī atzīmē Vienotības dienu. Tā ir arī atbilde uz propagandas tēzēm, ka ukraiņi nav “īsta” nācija, lai gan šī pati propaganda viņus bieži apsūdzējusi “nacionālismā”. 1990. gada 22. janvārī viņi sastājās ķēdē no Kijevas līdz Ļvovai, kas atgādināja Baltijas ceļu, bet 1991. gada decembra sākumā deviņdesmit procenti nobalsoja par neatkarību. Padarot neizbēgamu to, ko Putins vēlāk nosauca par 20. gadsimta lielāko ģeopolitisko katastrofu.

Mums PSRS sairums pavēra iespēja atjaunot vēsturisko taisnīgumu un valstis, ko baltieši bija aizstāvējuši kauju laukos un diplomātisko cīņu arēnās, izkarodami brīvības pirmās desmitgades. Padomju Ukraina šajā laikā piedzīvoja represijas, kolektivizāciju un golodomoru. Ilgāku atrautību no Eiropas, kas varbūt izskaidro apņēmību šo pagātnes netaisnību pārvarēt. Kaut Hantingtona kartē vilktā civilizācijas nošķirošā līnija Ukrainu dala, un ir kāds, kurš ļoti vēlas, lai tā tiktu sadalīta pavisam reāli. Bieži sākam apzināties, “kas mēs esam”, vien tad, kad izprotam, “pret ko mēs esam”. Atskārsme ir iestājusies.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 3. it ka tatari nav iekarojusi nevienu zemi,senak. Tataru etniska dzives vieta skaitas Tatarstana. Reiz latviesu senciem saucamiem baltiem ar piedereja pus Eirazijas kontinents..ja ticet vesturei. Bet ka vini,balti,to ieguva.. 🙂

 4. Ontūns M. pārāk daudz skatās Kremļa TV. 🙂

  • tu, totāli nozombētais deRmoliberastu trolli un biogaļas atkritumu samazga Atbildēt

   izēd ateju, kārtējo reizi. Kā jau ierasts, kopīgi ar saviem sīklopiņu sugas biedriem – pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem.

 5. Kad tauta sapratis, ka mums vel nav neatkaribas, ka joprojam esam kazokus, bet ne netikumus, parmetuso cekistu vara, kad sapratisim, ka ne ar cikstesanu var ko mainit, bet, ka Luters teicis – Nav tik slikts launums, ka neversanas pret to, kas ari ir istais iemesls ta varas iespejamibai.
  Mums visiem beidzot ir jaapjedz, ka kremlini seit var valdit un degradet so valsti un likumus tikai tapec, ka tos praktiski nav iespejams parvelet, jo tos sarga pasu saceretais antidemokratiskais, faktiski totalitarais velesanu likums, kur tautai atmesta velesanu skietamiba, jo nav citu iespeju, ka izvele par skietamo mazako launumu, nevis tautai labako.
  Nenomainamas sistemas gudriba slepjas pavisam vienkarsa apstakli – attiecigi samikseta velesanu likuma, kurs nevienam citam, ka partiju saimniekam, nelauj IZVIRZIT kandidatus, par kuriem tad tautai TIKS ATLAUTS!!! nobalsot.
  Un tapec partiju saimnieks nekad nevar zaudet, jo VISI ta izvirzitie bus vinam paklautie.
  Tapec mums ir jaapzinas, lai atgutu neatkaribu, ir visiem jabeidz sedet pa sturiem un kautreties, bet iet masveida politika un iestaties par tada totalitara velesanu likuma mainu.

 6. Gra-pists Sharikovichs Atbildēt

  Esmu dumjaks par zabaku un ar to lepojos, gribu lai visa pasaule butu cekas noziedznieku vergi, ka es pats, jo milu sukat savam saimniekam..

 7. Lūdzu, aizvāciet no latviskas vides kaut kādā nesaprotamā valodā rakstīto

 8. Paldies Uldim Šmitam par būtisko un labo rakstu! Strādāsim Latvijas brīvības labā!

 9. Šmitam niez nagi kļūt par “civilizāciju sadursmes” karognesēju?

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Un tagad mani 100 grēki Latvijai.

Tuvojoties Latvijas Republikas proklamēšanas simtajai gadadienai, arvien vairāk dažādu ļaužu, organizāciju velta kādu savu darbu, pasākumu vai lietu valsts simtgadei. Aglonā notiek Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svinības ar dažādiem pasākumiem, šodien notiek svētku galvenā mise.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+