×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
13. maijs, 2012
Drukāt

Higiēna frizētavā

frizieris

“Kāpēc frizieris lieto ķemmi un šķēres, ko pirms tam izmantojis, griežot matus citam klientam? Vai tad šie darbarīki pēc katras apkalpošanas nav speciāli jāapstrādā – jādezinficē? Nekur Gulbenē tā nedara. Kam vispār frizētavu darbība ir jākontrolē?
” Anna Gulbenē

 

Ministru kabineta 2009. gada 27. janvārī izdotajos noteikumos Nr. 71 par higiēnas prasībām frizētavās norādīts, ka katrā pakalpojumu sniedzēja darba vietā jābūt vismaz diviem piederumu komplektiem, kuros ir ķemmes, sukas, grieznes, skuvekļi un matu ruļļi, kā arī tīri dvieļi un salvetes pietiekamā daudzumā.

Pēc katra klienta apkalpošanas izmantotie darba piederumi jātīra, jāmazgā un jādezinficē atbilstoši dezinfekcijas līdzekļa lietošanas instrukcijai un šim nolūkam paredzētā iezīmētā traukā.Instrumentus, kas var radīt ādas bojājumus (manikīra, pedikīra piederumus), sterilizē, ievērojot iekārtas instrukcijā noteikto sterilizācijas režīmu. Nogrieztie mati ir nekavējoties jāsavāc atsevišķā vienreiz lietojamā atkritumu maisā. Arī izmantotie dvieļi jāsavāc un jāglabā atsevišķā maisā vai aizvākojamā tvertnē. Tīro veļu jāglabā atsevišķi īpaši šim nolūkam paredzētā vietā.

 

Pēc katra klienta apkalpošanas izmantotie darba piederumi jātīra, jāmazgā un jādezinficē atbilstoši dezinfekcijas līdzekļa lietošanas instrukcijai un šim nolūkam paredzētā iezīmētā traukā.

 

Klientus ar redzamām ādas, matu vai nagu slimību pazīmēm aizliegts apkalpot, ja tam nav ārsta izziņas, kas apliecina, ka slimība nav lipīga. Friziera pakalpojumus arī aizliegts sniegt klientiem, kuriem ir galvas utu apsēstība. Šo noteikumu izpildi kontrolē Veselības inspekcija.

Aptaujātie nozares speciālisti pastāstīja – ja frizētavās klientiem redzamā vietā nestāv trauks ar dezinficējošu šķīdumu un tajā iemērktām šķērēm un ķemmēm, kā tas bija padomju gados, tas nenozīmējot, ka darba piederumus vairs nedezinficē. To darot telpās, kur drīkst uzturēties tikai darbinieki, nevis apkalpošanas zālē. Tā kā frizierei jābūt diviem darba piederumu komplektiem, ar vienu strādā, kamēr otrs dezinficējas. Diemžēl ne visi frizētavu darbinieki ievērojot sanitārijas un higiēnas normas, esot arī nolaidīga attieksme pret pienākumiem. Ja friziere, apgriezusi matus vienam klientam, nedezifincē šķēres un ķemmi, bet ar tiem pašiem instrumentiem ķeras pie nākamā klienta, tas ir klajš frieziera darba noteikumu pārkāpums.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+