×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
3. septembris, 2012
Drukāt

Higiēnas prasības

Foto - LETAFoto - LETA

Vēlos īrēt telpas un uzsākt pārtikas produktu ražošanu un tirgošanu. Mana iecere ir veikals, kafejnīca un konditoreja. Taču nav skaidrs, cik telpām jābūt, kādam jābūt to iekārtojumam. Kafejnīcas kulinārijas produkciju pārdotu apēšanai uz vietas, kā arī līdzņemšanai. Maizes un konditorejas izstrādājumus dotu arī veikaliem realizācijai.

 

Vai to ražošanai drīkst izmantot kafejnīcas telpas, jo kafejnīcas darba laiks – dienā, konditorejas – naktī, lai svaigi ceptu produkciju no rīta var piegādāt veikaliem. Plānots strādāt arī ar jēlu gaļu, svaigiem piena produktiem, majonēzi. 
Velta Liepājā

 

Pārtikas un veterinārā dienesta Pārtikas izplatīšanas uzraudzības daļas vecākā eksperte Ilga Zepa uzsver, ka svarīgi, lai pārtikas uzņēmuma būves un tehnoloģiskās iekārtas būtu projektētas, izvietotas un iekārtotas atbilstoši Būvniecības likuma prasībām un tā, lai uzņēmums spētu ievērot normatīvajos aktos noteiktās higiēnas prasības.

Pārtikas apriti reglamentējošajos normatīvajos aktos nav noteiktas konkrētas prasības telpu lielumam vai skaitam. Tomēr ir norādīts, ka telpu izvietojumam, projektam, konstrukcijai, atrašanās vietai un lielumam ir jābūt tādam, lai nodrošinātu, ka visu darbības notiek higiēniski. Tāpēc nepieciešama arī telpu atbil­stoša uzturēšana, tīrīšana un dezinfekcija, nepieļaujot vai samazinot arī piesārņojumu, kas izplatās pa gaisu. Vienlaikus būtiski izvairīties no netīrumu uzkrāšanās, saskares ar indīgām vielām, kondensācijas vai pelējuma veidošanās, gādāt par kaitēkļu apkarošanu. Vajadzības gadījumā ar termoregulāciju jānodrošina piemēroti apstrādes un uzglabāšanas nosacījumi, lai pārtikas produktus varētu uzglabāt atbil­stošā temperatūrā.

Plānojot tehnoloģiskos procesus uzņēmumā, I. Zepa iesaka izvērtēt tiem nepieciešamo telpu izvietojumu, lielumu un iekārtojumu, lai nodrošinātu produktu aizsardzību pret piesārņojumu, jo patērētājiem tas var izraisīt dažādas saslimšanas. Jāatceras, ka pēc sagatavošanas (termiskās apstrādes) pārtika ar kaitīgajiem mikroorganismiem var tieši vai netieši piesārņoties no termiski neapstrādātās pārtikas, tāpēc nepieciešams telpā vai laikā nodalīt jēlās un gatavās produkcijas apstrādi un tīros un netīros darbus, piemēram, dārzeņu pirmapstrādi u.c.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+