foto – Sintija Zandersone/LETA

“Himki” atbrauca un parādīja līmeni 0

Latvijas čempione basketbolā “VEF Rīga”, uzsākot savu devīto sezonu VTB Vienotajā līgā, pirmdien savā laukumā ar rezultātu 64:104 (21:28, 13:14, 16:35, 13:28) zaudēja Maskavas apgabala “Himki” komandai.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

“VEF Rīga” komandā ar 13 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām atzīmējās Rolands Freimanis, bet pa 12 punktiem lietuvietim Arnam Labuckam un amerikānim Entvonam Skotam, kuram arī piecas atlēkušās bumbas, septiņas rezultatīvas piespēles un septiņas kļūdas.
Savukārt septiņi punkti, septiņas bumbas zem groziem un trīs bloķēti metieni komandas kapteinim Marekam Mejerim. Tāpat septiņus punktus iemet Iļja Gromovs, kuram arī četras atlēkušās bumbas.

Pretiniekiem 24 punktus sameta amerikānis Džeimss Andersons, bet 20 punkti Alekseja Šveda kontā.

Rīdzinieki maču iesāka neveiksmīgi, nonākdami iedzinējos ar 0:7, bet pirmos punktus laukuma saimniekiem guva Skots, kurš pēc nospēlētām divarpus minūtēm realizēja pustālo metienu. Turpinājumā pretinieku pārsvars ātri pārsniedza desmit punktus (15:4), bet Freimanis pēc nākšanas uz maiņu iemeta tālmetienu un samazināja “Himki” handikapu. Nedaudz pāri pirmās ceturtdaļas vidum “Himki” pārsniedza 20 punktus, bet Mejera un Labucka gūtie punkti neļāva pretiniekiem gūt ievērojamu pārsvaru.

Pirmo ceturksni Rīgas komanda zaudēja ar 21:28, bet otrās ceturtdaļas sākumā viesiem atkal izdevās pārsniegt desmit punktu pārsvaru, kuru gan Gromovs ar pāris rezultatīvām darbībām samazināja līdz astoņiem punktiem (28:36). Ceturtdaļas otrajā pusē laukuma saimnieki turpināja pakaļdzīšanos, pusminūti pirms došanās uz ģērbtuvēm Arnoldam Helmanim panākot vismazāko deficītu otrajā ceturksnī – 35:41.

Arī trešās ceturtdaļas sākumā “VEF Rīga” turpināja iedzīt pretiniekus, Mejerim panākot mīnus četrus punktus (37:41), bet vēlāk Labuckam – mīnus trīs (44:47). Tiesa, pēc tam “Himki” iemeta desmit bezatbildes punktus, bet pēc vēl viena Freimaņa tālmetiena sekoja 13 punkti pēc kārtas pretinieku izpildījumā, tādējādi laukuma saimnieki atradās iedzinējos jau ar 47:70.
Turpinājumā “VEF Rīga” vairs nespēja sasmelt izlieto ūdeni, līdz mača finālsvilpei būtiski nelaužot spēles gaitu un ciešot zaudējumu.

“VEF Rīga” iepriekšējā sezonā sasniedza savu līdz šim labāko rezultātu Vienotajā līgā, regulāro čempionātu noslēgdama septītajā pozīcijā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā zaudēdama Sanktpēterburgas “Zeņit” basketbolistiem. Savukārt “Himki” aizkļuva līdz finālam, nodrošinot dalību ULEB Eirolīgā.