×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. maijs, 2015
Drukāt

Himnas Goda diena atklāja Baumaņu Kārļa daudzšķautnaino personību

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izskanējusi Himnas Goda diena, kas bija veltīta Latvijas tautas lūgsnas autora Baumaņu Kārļa 180. dzimšanas dienai.

Sarīkojums bija pirmais no Latvijas valsts simtgades svētku ieskaņas pasākumiem, portālam LA.lv pastāstīja Limbažu novada sabiedrisko attiecību speciāliste Agrita Vītola.

“Himnas Goda dienas un Baumaņu Kārļa dzimšanas dienu svinības Limbažu novada Viļķenē rīko reizi piecos gados. Arī šogad pasākuma programma bija piepildīta ar dažādiem tradicionāliem, kā arī neparastiem pasākumiem, lai parādītu un ļautu iepazīt Baumaņu Kārļa neparasto, daudzšķautņaino personību,” sacīja Vītola.

Latvijas valsts simtgades reģionālo un nevalstisko projektu koordinatore un Himnas Goda dienas projekta vadītāja Jolanta Borīte uzsvēra, ka ikvienam ir svarīgi zināt, ka Baumaņu Kārlis ir ne tikai himnas autors, bet atstājis bagātu dziesmu un vokālo kompozīciju pūru, bijis aizrautīgs sabiedriskais darbinieks, kā arī aizrautīgs prāta spēļu spēlētājs.

Sarīkojuma goda viesu vidū bija Kultūras ministre Dace Melbārde. Ministre vēlēja himnai saules mūžu, un lai tā allaž būtu mūsu spēka diesma.

Nozīmīgākais notikums bija koncerts “Un tauta dziesmu godā cels”, kur vienkopus pulcējās 27 Latvijas kori. Koncerta mākslinieciskais vadītājs Kaspars Ādamsons programmu bija veidojis divās daļās. Vienā vairāk izdziedātas latviešu tautas dziesmas, bet otrā daļā iekļautas oriģināldziesmas un tautai nozīmīgas dziesmas. Koncerta izskaņā visi klātesošie vienojās kopīgā tautas lūgsnā “Dievs, svētī Latviju!”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+