×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
2. jūnijs, 2012
Drukāt

“Hipotēku banka” sāks reģistrēt pieteikumus lauksaimniecības zemes iegādei

nauda3

Valstij piederošā “Latvijas Hipotēku un zemes banka” (“Hipotēku banka”) pirmdien, 4.jūnijā, sāks reģistrēt pieteikumus lauksaimniecības zemes iegādes kreditēšanas programmas aizdevumiem, pavēstīja Zemkopības ministrijas (ZM) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dagnija Muceniece.

Viņa norādīja, ka bankas filiālēs varēs iegūt informāciju par aizdevuma saņemšanai nepieciešamajiem dokumentiem, kā arī informāciju par atbalsta saņēmējiem izvirzītajām prasībām.

“Lai veicinātu iespējami operatīvāku aizdevumu nonākšanu pie klientiem, “Hipotēku banka” jau nākamnedēļ sāks aizdevumu pieteikumu reģistrēšanu un aizdevuma saņemšanai nepieciešamo dokumentu izvērtēšanu. Tādējādi laikā, kamēr tiek gatavoti programmas noteikumi un sadarbības modelis starp iesaistītajām institūcijām ‒ Lauku attīstības fondu, ZM, Valsts kasi un “Hipotēku banku”, banka jau veiks darbības, kas tuvinās klientus aizdevuma saņemšanas brīdim,” sacīja “Hipotēku bankas” valdes priekšsēdētāja vietnieks Jēkabs Krieviņš un prognozēja, ka pirmie lēmumi par aizdevuma izsniegšanu Lauku attīstības fondā tiks pieņemti jūlija sākumā.

Jau ziņots, ka valdība 29.maijā slēgtā sēdē vienojās par atbalsta pasākumu aizdevumiem lauksaimniecībā izmantojamās zemes iegādei jeb zemes kreditēšanas programmas ieviešanu.

Kopējā kredītlīnija būs 10 miljoni latu, un aizdevumi tiks izsniegti līdz 2013.gada 31.decembrim. Aizdevuma termiņš nebūs ilgāks par 20 gadiem. Paredzēts arī, ka viens saimnieciskās darbības veicējs vai savstarpēji saistīti aizņēmēji varēs saņemt atbalstu ne vairāk kā 100 tūkstošu latu apmērā, bet atbalsta summa nedrīkstēs pārsniegt 100% no iegādājamās zemes platības tirgus vērtības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+