HK “Rīga” izcīna otro uzvaru, tomēr paliek ārpus pusfināla 0

HK “Rīga” Pasaules kausa izcīņā jauniešiem Omskā apakšgrupas noslēdzošajā mačā trešdien ar rezultātu 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pieveica Čehijas komandu Vitkovices “Steel”, tomēr ar to bija par maz, lai sasniegtu turnīra pusfinālu.

Notriektā tautumeita 6

Otrajā grupas trešās kārtas mačā MHL čempionvienība Omskas “Omskije jastrebi” ar rezultātu 4:6 (0:3, 1:1, 3:2) saspringtā cīņā piekāpās Dubjūkas “Fighting Saints” vienībai, kas cīnās Savienoto Valstu hokeja līgā, un tieši šīs divas komandas sasniedza pusfinālu. Lai “Rīga” iekļūtu labāko četriniekā, “Fighting Saints” nedrīkstēja uzvarēt pamatlaikā.

Trešdienas maču “Rīgas” komanda iesāka ļoti sekmīgi un jau piektajā minūtē bija izvirzījusies vadībā ar rezultātu 2:0, kad ar vārtu guvumiem izcēlās Rustams Begovs un Kirils Galoha. Tomēr turpinājumā visi Latvijas kluba mēģinājumi bija nesekmīgi un piecas minūtes pirms pamatlaika beigām “Steel” komanda panāca izlīdzinājumu 2:2. Tas nozīmēja, ka jāspēlē pirmais pagarinājums šajā turnīrā. Arī piecu minūšu pieliktajā laikā rezultāts nemainījās, bet pirms soda metienu sērijas Rihardu Cimermani rīdzinieku vārtos nomainīja Nils Grīnfogels. Sekojošajā “bullīšu” sērijā “Rīga” tika pie panākuma ar rezultātu 1:0, vienīgos vārtus gūstot Kārlim Ozoliņam.

“Spēles sākumā mums bija vairāk vēlēšanās uzvarēt, tomēr pie rezultāta 2:0, visticamāk, atslābinājāmies,” pēc trešdienas mača izteicās Galoha. “Pretiniekiem izdevās lauzt cīņas gaitu, tomēr labi, ka uzvarējām “bullīšos”.” Zīmīgi, ka pirmajās divās trešdaļās “Rīga” ļāva pretiniekiem izdarīt tikai astoņus metienus.

“Interesantāks bija mačs ar Omsku, jo tā spēle bija emocionālāka,” secināja Galoha. “Šodienas mačs bija mierīgāks, kas mūs, iespējams, arī ietekmēja cīņas gaitā.”

Līdz ar to “Rīgas” komandai trešdien bija jācer uz labvēlīgu iznākumu otrajā grupas spēlē. Tomēr tas sākās pretēji Latvijas vienības vēlmei, jo jau pirmajā trešdaļā “Fighting Saints” izvirzījās vadībā ar 3:0. Kad likās jau, ka liktenis izšķirts, trešās trešdaļas beigās “Omskije jestrebi” guva divus vārtus nepilnu četru minūšu laikā un samazināja deficītu līdz 4:5. Turpinājumā Omskas vienībai bija vēl viena iespēja cīnīties vairākumā, bet tā netika izmantota un “Fighting Saints”, ieraidot ripu tukšos vārtos, pielika punktu cīņai.

Grupas noslēguma kopvērtējumā pa sešiem punktiem trijās spēlēs izcīnīja “Omskije jastrebi” un “Fighting Saints” komandas, bet “Rīga” ar pieciem punktiem palika trešā un ceturtdien sacensības noslēgs ar maču par piekto vietu. Savukārt “Steel” komanda apakšgrupu cīņās tika pie viena punkta un aizvadīs spēli par septīto vietu.

Kā ziņots, A grupas pirmās kārtas mačā svētdien rīdzinieki ar 5:2 uzvarēja savulaik latviešu uzbrucēja Zemga Girgensona pārstāvēto “Fighting Saints” vienību, bet pirmdien ar 3:6 piekāpās “Omskije jastrebi”.

Tikmēr B grupā pirmās divas vietas izcīnīja Somijas klubs Hāmēnlinnas HPK un Latvijas hokeja speciālista Aleksandra Beļavska trenētā Bobruiskas “Dinamo-Šiņņik” komanda no Baltkrievijas, kas trijās spēlēs izcīnīja pa sešiem punktiem. Savukārt Ontario hokeja līgas (OHL) vienība Sadberi “Wolves”, kas turnīrā triumfēja pagājušajā gadā, un Gēteborgas “Frolunda Indians” no Zviedrijas palika trešajā un ceturtajā pozīcijā.

“Dinamo-Šiņņik” mačā pret “Wolves” svētdien pārliecinoši uzvarēja ar rezultātu 5:1, bet pirmdien ar 2:5 piekāpās “Frolunda Indians” hokejistiem.

Savukārt trešdien Baltkrievijas klubs ar 3:2 uzveica HPK hokejistus, sagādājot pretiniekiem pirmo zaudējumu turnīrā.

Salīdzinājumā ar pērnā gada turnīru dalībnieku skaits sacensībās sarucis no 12 līdz astoņiem. Turnīrs norisināsies līdz sestdienai.

Pirmajā turnīra norises gadā “Rīgas” komandai tikai pavisam nedaudz pietrūka līdz iekļūšanai finālā, tomēr turnīra gaitā kā vienīgā spēja pieveikt tā brīža MHL čempionvienību Maskavas “Krasnaja armija”, savukārt pērn Latvijas vienība ieņēma ceturto vietu grupā starp sešām vienībām, nekvalificējoties pusfinālam.