HK “Rīga” izglābjas un uzvar pirmo mājas spēli 0

HK “Rīga” Krievijas Jaunatnes hokeja līgas (MHL) jaunās sezonas pirmajā mājas spēlē pirmdien ar rezultātu 3:2 (0:2, 1:0, 1:0, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā uzvarēja Sanktpēterburgas SKA-1946 vienību.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Viesi vadībā izvirzījās jau trešajā minūtē, kad vārtus guva Deniss Kondratjevs, bet 14.minūtē jau 2:0 panāca Maksims Nikolajevs.

Otrās trešdaļas sākumā mājinieki ilgstoši spēlēja mazākumā, tomēr prata vienus vārtus atgūt, kad trīs minūtes pirms trešdaļas beigām pēc Jura Upīša piespēles precīzs bija Rihards Bukarts.

Pēdējās trešdaļas gaitā abām komandām pa divām reizēm bija iespēja spēlēt vairākumā, tomēr rezultāts nemainījās. Minūti un trīs sekundes pirms pamatlaika beigām Kristera Gudļevskla vietā laukumā tika sūtīts sestais spēlētājs, bet jau pēc četrām sekundēm Upītis rezultātu izlīdzināja.

Pagarinājumā nekas ievērības cienīgs nenotika, bet pēcspēles metienu sērijā “Rīgas” rindās izcēlās Bukarts un Dāvis Straupe, kura kontā uzvaru nesošais raidījums.

Otrdien abas komandas tiksies atkārtoti. Savukārt ceturtdien un piektdien “Rīga” divreiz mērosies spēkiem ar Čerepovecas “Almaz” hokejistiem.

Jauno sezonu “Rīga” sāka ar četriem izbraukuma mačiem, divreiz zaudējot Stupino “Kapitan” vienībai, bet cīņās ar Čehovas “Ruskije vitjazi” uz pusēm dalot panākumus pēcspēles metienu sērijās.

Šajā sezonā mainīta MHL čempionāta izspēles kārtība – 33 komandas sadalītas Rietumu (17 vienības) un Austrumu (16 vienības) konferencē. Turklāt regulārajā čempionātā vienības savā starpā sacentīsies tikai konferences ietvaros, aizvadot četru apļu turnīru.

Rietumu konferences kopvērtējumā “Rīga” ar pieciem punktiem piecās spēlēs pašlaik ieņem 12.vietu.

Šogad MHL A divīzijas Rietumu konferencē ir komandas ne tikai no Krievijas, Latvijas un Baltkrievijas, bet arī Čehijas un Ungārijas.

Kā ziņots, pēdējo pārbaudi pirms jaunās sezonas “Rīga” aizvadīja no 18. līdz 26.augustam, kad Omskā piedalījās Pasaules kausa izcīņas turnīrā jauniešu komandām. Šajās sacensībās Latvijas vienība ieņēma ceturto vietu savas apakšgrupas noslēguma kopvērtējumā, neiekļūstot pusfinālā.

Pagājušajā sezonā “Rīgas” komanda atkal nespēja pārvarēt MHL Harlamova kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla barjeru, kurā ar 2-3 piekāpās “Mitiščinskije atlanti” hokejistiem. Turklāt šajā sacensību fāzē Latvijas vienība zaudēja komandai no Mitiščiem jau otro gadu pēc kārtas.

Jau vēstīts, ka MHL B divīzijā šosezon spēlēs trīs Latvijas komandas – “Juniors”, “Prizma/Rīga” un sacensību jaunpienācēji “Liepājas metalurgs”.

Visas trīs Latvijas vienības čempionātu sāks 19.septembrī. Pirmajās divās spēlēs “Prizma/Rīga” uzņems Lietuvas klubu Viļņas “Baltika”, bet “Liepājas metalurgs” savā laukumā tiksies ar “Juniors” vienību.

MHL B divīzijā šosezon 31 komanda sadalīta trīs divīzijās. Visas trīs Latvijas vienības iekļautas Ziemeļrietumu divīzijas dalībnieku vidū, kurā kopā būs 11 vienības no Krievijas, Latvijas, Lietuvas un Moldovas. Šīs 11 komandas regulārajā čempionātā aizvadīs pa četrām spēlēm ar citām savas divīzijas vienībām.