×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Hodorkovskis: ja Krieviju neapturēs, tā varētu doties uz Baltijas vai Balkānu valstīm (2)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Ja Krievijas invāzija Ukrainā, ko sācis prezidents Vladimirs Putins, netiks apturēta, Baltijas vai Balkānu valstis varētu būt nākamais mērķis, vizītes Lietuvā laikā paziņoja Kremļa kritiķis Mihails Hodorkovskis, kas vairāk nekā desmit gadus pavadīja cietumā Krievijā.

“Uzskatu, ka gadījumā, ja Ukraina vai Rietumvalstis neizrādīs nopietnu pretošanos Putinam, viņa nākamais mērķis patiešām varētu būt Baltijas vai Balkānu valstis. Nešaubos, ka Lietuvas līderi to ļoti labi saprot un nesēž rokas klēpī salikuši,” Hodorkovskis, kas decembrī plašās amnestijas rezultātā tika atbrīvots no cietuma, sacīja intervijā Lietuvas laikrakstam “Lietuvos rytas”.

Runājot par Krievijas rīcību Ukrainā, viņš teica, ka “Putins un viņam apkārt esošie kaut kādā mērā maldījās un pārrēķinājās, un tagad viņiem nav atkāpšanās ceļa”.

“Pēc mēģinājuma iegūt teritorijas Krimā un veiksmīgas to sagrābšanas, viņus nevar apturēt. Viņiem ir jāvirzās uz priekšu, lai gan neviens nekaitē krieviem Krimā vai Ukrainā, kā to apgalvo Putina propaganda,” laikraksts citēja Hodorkovski sakām.

Hodrokovskis tika aizturēts 2003.gadā, kad bija viens no akcionāriem un vadītājs naftas koncernā YUKOS. Viņš bija viens no bagātākajiem cilvēkiem Krievijā un tolaik bija viens no retajiem Putina kritiķiem. Vēlāk Hodrkovska uzņēmums sabruka, bet viņa atbalstītāji uzstāj, ka prāvas pret viņu bija politiski motivētas par politiskās opozīcijas finansēšanu Krievijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Hodorkovskis NEMULD, bet ZINA ko runā!!! VIŅŠ labāk kā kāds cits zina savu valsti Krieviju…, kur piedzimis, audzīs un skolojies un no kuras ari ticis cietumā…!!!

  2. To, ko muld kaut kāds Hodorkovskis, neviens jau sen neņem par pilnu.

Draugiem Facebook Twitter Google+