×
Mobilā versija
Brīdinājums +9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. septembris, 2014
Drukāt

Hodorkovskis prezentē kustību cīņai pret Putina varu (15)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Bijušais naftas magnāts Mihails Hodorkovskis, kurš pats pēc savas izvēles devies trimdā no Krievijas, sestdien sāka ambiciozu kustību, lai apvienotu eiropeiski noskaņotus krievus un mestu izaicinājumu Krievijas prezidenta Vladimira Putina varai.

Kādreizējais Krievijas bagātākais cilvēks solīja neiesaistīties politikā pēc tam, kad pagājušā gada nogalē pēc desmit cietumā pavadītiem gadiem tika atbrīvots amnestijas kārtībā. Tomēr tagad viņš ir apņēmies apvienot opozicionāri noskaņotus Krievijas pilsoņus.

“Mazākums būs ietekmīgs, ja tas ir organizēts,” Hodorkovskis sacīja tiešsaistē pārraidītajā ceremonijā no Parīzes, atklājot savu jauno kustību “Atvērtā Krievija”.

Hodorkovskis uzsvēra, ka projekts, kuram nosaukums dots pēc labdarības organizācijas nosaukuma, kuru viņš slēdza pēc nonākšanas cietumā, būs tiešsaistes platforma līdzīgi domājošiem cilvēkiem, nevis politiskā partija.

Domājams, ka Kremlis joprojām uzskatīs projektu par sliktu, teica 51 gadu vecais sīvais Putina pretinieks.

“Sagaidu, ka viņš būs sarūgtināts,” viņš teica par Putina iespējamo reakciju.

Krievijas aktīvisti un cienījami emigranti, tostarp Parīzē bāzētais ekonomists Sergejs Gurijevs un Londonā bāzētais uzņēmējs Jevgeņijs Čičvarkins pievienojās trīs stundas garajā tiešsaistes ceremonijā. Viņi abi no Krievijas aizbēga drošības dienestu spiediena dēļ.

Hodorkovska sabiedrotie sacīja, ka, lai gan Putins turas pie varas stingri, viņa valdīšana kādu dienu beigsies. Viņi uzstāja, ka ir pienācis laiks domāt par Krievijas nākotni pēc Putina.

Bijušais naftas kompānijas JUKOS īpašnieks Hodorkovskis, kurš tagad ar ģimeni dzīvo Šveicē, neslēpti atbalstīja sacelšanos Ukrainā, kas noveda pie Maskavas atbalstītā prezidenta Viktora Janukoviča gāšanas februārī, tomēr norādīja, ka nevēlas panākt asiņainu revolūciju Krievijā.

Viņš uzsvēra, ka visiem, kas atbalsta Krievijas eiropeisku kursu, ir jāapvienojas pirms 2016.gadā gaidāmajām parlamenta vēlēšanām.

Hodorkovskis kustību pret Putina varu izveido laikā, kad Kremļa kritiķi brīdina, ka valsts tuvojas politiskai un ekonomiskai katastrofai saistībā ar saspīlējumu attiecībās ar Rietumiem, ko izraisījusi krīze Ukrainā un tai sekojošās sankcijas un atbildes sankcijas.

Visi Krievijas galvenie televīzijas kanāli atrodas Kremļa kontrolē un Krievijā ir tikai daži plašsaziņas līdzekļi un organizācijas, kas uzdrīkstas atklāti stāties pretī Putina varai.

Vienam no ietekmīgākajiem opozīcijas aktīvistiem Aleksejam Navaļnijam ir noteikts mājas arests, notiek vēršanas arī pret citiem opozicionāriem, tādēļ ir pierimusi kustība pret Putina varu, kas pavadīja viņa pārvēlēšanu Krievijas prezidenta amatā 2012.gadā.

Opozīcijas deputāts Ļevs Šlosbergs, kurš pagājušajā mēnesī cieta no uzbrukuma saistībā ar izmeklēšanu par Krievijas karavīru klātbūtni Ukrainā, paziņoja, ka sabiedrība maksā par “lielām valsts kļūdām”.

Tomēr Hodrokovskis uzsvēra, ka ikvienam Krievijas pilsonim joprojām ir iespējas ietekmēt savas valsts likteni.

“Mēs atbalstām to, ko viņi sauc par eiropeisku izvēli vai valsti, kuru vada likuma vara,” paskaidroja Hodorkovskis. “Mēs ticam, ka apgalvojums “Krievija nav Eiropa” ir meli, kas apzināti tiek uzspiesti sabiedrībai,” viņš piebilda.

“To dara tie, kas vēlas  visu mūžu valdīt valstī, tie, kas vēlas uzspļaut likuma un taisnīgumam,” Hodorkovskis norādīja, acīmredzot runājot par bijušo Valsts drošības komitejas aģentu Putinu, kurš Krievijā pie varas ir kopš 1999.gada.

“Mēs esam Eiropā gan no ģeogrāfijas, gan kultūras viedokļa,” viņš piebilda. “Mēs neesam vienkārši krievu eiropieši. Mēs esam patrioti. Un īstiem patriotiem pat piķa melnos reakcionāru laikos ir jākalpo savai valstij un savai tautai,” turpināja Hodorkovskis.

Viņa atbalstītāji pauda cerību, ka “Atvērtās Krievijas” projekts vairos informētību krievu vidū un palīdzēs viņiem saskatīt patiesību caur propagandu.

Krievijas valsts plašsaziņas līdzekļi Hodorkovska jaunā projekta atklāšanu sestdien nepieminēja, bet viņa preses sekretāre Olga Pispanena norādīja, ka kustības vietne internetā “openrussia.org” ir cietusi no izkliedētā pakalpojumu atteices uzbrukuma (DDoS), kas ir vietņu pakalpojumu bloķēšana ar ļoti daudzu viltus pakalpojumu pieprasījumu nosūtīšanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (15)

 1. …kurš pats pēc savas izvēles devies trimdā no Krievijas.. varbūt cietumā arī sēdēja pēc savas izvlēles.Nekam nederīgs raksts.

 2. Pūķina nākošais postenis Atbildēt

  Piedņestras republikas prezidents.

 3. Smierej pa purnu. Pa maskaļu mūdei.

 4. Syt gon. Taisni pa pirnu. Kai syudam.

 5. Lotgolie’si saka:””Vorna vornai ac’is nekn’abj!””

 6. A čto eto> Net vobly, vodki i kartoški? Doloi %%%%%%%%%%%%%%%% !!!

 7. Teļiem jau nav galvas. Domā ar asti. Ka tik var atgaiņāt mušas.
  Teļi neko nezina par procentiem. Kāda tur starpība?
  80% tikpat muļķīgs kā 99.99%

  Nujā… maskalis jau nesaprot ko nozīmē %%%. ka tikai %%%. Cik tur ir, vbiens pīpis. Maskalim.

 8. Kas par smiekliem! Kas par izpriecu!

  Putinu abalstot 80% ??? Vai tik nebija 88888888888%

  Ir gan dumji ļautiņi ticēdami tam sūdainajama Vovam. Iz vēstures mēslaines.

  Ha-ha-ha !!! Ha-ha-ha !!! Ha-ha-ha !!!…………………………………..Ha-ha-ha !!!

 9. Vai tā nav judofobija, kuŗi uztraucās par žīdiņiem?
  Lai jau žīdiņi ēd savas macas. Maskaiī drīz grauzīs skujas.
  Nākamā ziemā izsals kā prusaki.

  Runājot par prūšiem: kam kritīs Karalauči? Leišiem vai vāciem?

 10. Lietiņa vienkārša: .., miers būs mājās.

  Laimīgu ceļu uz vēstures meslaini.

 11. nu ka gan citadi- ja VISUS EBREJUS KAS TIK LIELISKI izlaupija krieviju- lai sponsoretu izraelas karu / terorismu pret palestiniesem – 47 g okupejusi palestinas teritorijas UN NEKADAS SANKCIJAS ///putins IZDZINA NO KRIEVIJAS

 12. .. KLUDS : 2. ‘ … NEVIENKARS LATVIJAS EIROPIETIS … KURS IESUDZ …!

 13. … Ar kadu morales negaciju atskirtos Putinisma propaganda un meli ar sis kustibas neizteikto patiesibu un viltigo divkosibu – nav svarigi – bet PATIESIBU NEDRIKST SPELETIES … LAI VIENU LAUNUMU UZVARETU NEDRIKST PIELIETOT KO LIDZIGU !?

  … ‘ Mes neesam VIENKARSI KRIEVU EIROPIESI. (?!) Mes esam patrioti. (Vai tadi ka Usikovs, kurs ir gatavs nemt ieroci rokas pret vienalga kadu uzbruceju Bezabrenei … (!). Un istiem patriotiem … ir jakalpo savai valstij un savai tautai … ‘!

  … Nekada opozicija pasreizejai Kremla ievestai politiskai sistemai nav iespejama, bez atklatas patiesibas par to kas ir noticis … kas un par ko un kadiem merkiem megina turpinat Krievijas uzmesanu ka no 1990 gadiem … ! Uzurpetais krievu nacionalisms ar > 80% pilsonu atbalstu, atrodas viltigu cilveku kontrole, pateicoties ievestam un valsts resursu izvarojusam ‘kailam kapitalismam’ … !

  … Hodorkovska un to lidzbiedru izteiktas potenciali divdomigi izteiktas, un tadejadi kadu vajadzibai apsleptas, Krievijai nakotnei iedomatas istenibas neatklaj to istos merkus un nepierada vinu ‘isto patriotismu’, jo ir skaidri japasaka kas ir kas : 1. kas ir nevienkars krievu eiropietis ( vai ka Bezabrene, nevienkars latviesu eiropietis, kurs iesudz valsti par cilvektiesibu neieverosanu! 2. kas ir ‘istens patriots? 3. ka ‘sadi’ kalpotu savai valstij ( vai turpinat savas valsts un savas tautas resursu PRIHVATIZESANU ar savas valsts attistibai nepiemerotu ekonomisko modeli, izpilditu ar areja kapitala palidzibu un pasaules globalo banku monopolu, ka Bezabrene!), un 4. kas ir ta ‘sava tauta’ ( vai ta bus tada pati ka musu pasu krievvalodigo eiropaeisko krievu iedomata ‘Latvijas tauta’), vai Krievijas pagatnei lidziga nakotnes poliglota tauta, bet ar vienu no tam vadiba … ka vienmer ?!

 14. ” ja «tas būtu nepieciešams krīzes pārvarēšanai». ”
  ————————–
  Hodorkovski, vari ticēt manam vārdam, ka visai drīz Krieviju piemeklēs, tas kā izteicies – krīze. Sabruks Krievijas impērijas iedīgļi. Kopā ar Krievijas pseido veidotās impērijas modeļi sabruks arī pareizticīgās baznīcas izsludināta ciniskā virsvadība, kas patiesībā bija Krievu impērijas naida stutētāja un reklametāja sabiedrībā. Esmu pārliecināts – man ir redzējums par Kijevas-russ atdzimšana. Hadarkovski atceries manu vārdu Google portālā.

  • Ko gribat par valdnieku – Putinu/diktatoru vai juudu/ banku/ oligarhiju? Seshi Juus slauks vienaa pusee, pusducis Juus slauks otraa pusee. Cilveece izskataas nolemta, ne?

Draugiem Facebook Twitter Google+