×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
27. februāris, 2015
Drukāt

Hodorkovskis: Putina ēra Krievijā tuvojas beigām (18)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Vladimira Putina ēra Krievijā tuvojas beigām un Rietumiem ir jāizrāda morāls atbalsts opozīcijai, Londonas karaliskā starptautisko attiecību institūta “Chatham House” forumā paziņojis Kremļa kritiķis un bijušais Krievijas naftas magnāts Mihails Hodorkovskis.

“Lai ko mums necenstos parādīt Kremļa sabiedrisko attiecību speciālisti un televīzijas propaganda, Putins nav supermens, un viņš tiešām neieies vēsturē kā varonis,” pavēstīja Hodorkovskis. “Televizora ekrānā viņš var cīnīties ar lāčiem, lidot ar gājputniem un medīt tīģerus, taču tā ir viena vienīga fantāzija. Putins ar pliku torsu – tas nav spēcīgs līderis, bet gan kails karalis.”

Pēc bijušā “Jukos” vadītāja teiktā, Putina politiskais atbalsts balstās uz ilūziju, ka Krievijas sabiedrības noslēgtība un valsts lomas palielināšana ir vedusi uz stabilitāti un uzplaukumu.
“Un lai arī daudzi ekonomiskā klimata pasliktināšanos saista ar karu, speciālisti lieliski saprot, ka Krievijas ekonomika vēl pirms Krimas pievienošanas bija izsmēlusi attīstības resursu, kas balstījās uz iznīcinātās atvērtības un uzņēmējdarbības brīvības,” sacīja Hodorkovskis.

Viņš norādīja, ka pašreizējais Putina nospraustais Krievijas politiskais kurss arvien vairāk satrauc Krievijas biznesu un valdošo eliti, tostarp viņa lojālos atbalstītājus.

“Acīmredzams, ka Putinam ir iestājies rudens. Taču šis rudens var būt ļoti ilgs. Krievijai nāksies diezgan ilgi stāvēt pie slima imperatora gultas, ar šausmām vērojot režīma agoniju,” sacīja Hodorkovskis. “Izdzišanas process būs ļoti sāpīgs Krievijas iedzīvotājiem un bīstams starptautiskajai drošībai.”

Pēc Horodrkovska domām, Putins sapņo vienoties ar ASV par jaunu pasaules kārtību, kas būtu līdzīga Aukstā kara laikiem.

“Pasaule ir sadalīta lielvaru ietekmes zonās, iejaukties oponenta ietekmes zonā ir aizliegts, nemaz nerunājot par iekšējām lietām. Par cilvēktiesībām labāk aizmirst uzreiz. Tāda izskatās Putina ideālā pasaule, un es neesmu pārliecināts, vai vēl kādam patīk šī aina,” uzsvēra Hodorkovskis, norādot, ka Putina politiskā filozofija ir pretrunā mūsdienu pasaulei un nekad neradīs Rietumu līderu sapratni. “Es nevaru iedomāties, par ko kaut vidējā termiņā varētu vienoties ar cilvēku ar tādiem priekšstatiem par pasauli.”

“Krievijas un mūsu attiecību rītdiena atrodas ārpus Putina, ārpus viņa ģeopolitiskajām ambīcijām un izvirtušās sapratnes par pasaules uzbūvi. Jo Putins nav Krievijas nākotne. Krievijas nākotne esam mēs,” paziņoja Hodorkovskis.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Ušakovs došoties uz Ņemcova bērēm uz Maskavu paraudāt uz Putina pleca. Cinisma kalngals!

  • Un Juus visi domaajat, ka Hodorkovska eera buus labaaka? Seshi no vienas puses. pusducis no otras! Maajas uutrupees no rietumiem, maajas uutrupees no austrumiem.

 2. Ļoti līriska runa! Hodorkovskis vel ne tādas muļķības ir runājis pasaules priekšā! Kāda vajadzība tās retranslēt? Vai tad trūkst mums citu gaišredžu. Ceru, ka tie nebūsim mēs, kas stāvēs ilgi pie mirstoša Putina un Krievijas gultas. Pats gan domāju ka viss notiksies vienā acumirklī. Apmērām tā, kā ar Nemcovu. Krievijā ir bijuši cari, kas paši atdeva varu, bet tādus viņi skaita par debīliem.

 3. sis zaglis par krievijas prezidentu nekad netiks…

 4. Riebiigi. Vai nu rietumu z–u bankas muus ceerp vai austrumu z–u bankas/oligarhi muus ceerp.

 5. Lužkova tipa nelieši jau ir sākuši nomelnošanas kampaņu.

 6. Bet, nošauj Ņemcovu?!

 7. Kopš Hordorkovskis to teics, krievnacisti ir noslepkavojuši Ņemcovu. Lai viņam vieglas smiltis! Putlera diktatūras laiks tuvojas beigām.

 8. Krievija NAV lielvara Atbildēt

  Tā ir atpalikusi valsts, kuru Āfrikas kontekstā varētu salīdzināt ar Zimbabvi. Kodolieroču krājums “lielvalsts” statusu nepiešķir.

 9. … Nemaz nepatik ari Hodorkovska alternativais rezims … ( drosi vien liberalisma pasleptais un kaila kapitalisma visatlautibas procesa izveidojies elitistu organizetais ologarhijas cels uz citadi centralizetu diktaturu un imperialistisko globalismu … ) kas tusets ar vardiem: ‘ … iznicinatas atvertibas un uznemumejdarbibas brivibas…’ !!!

  … Ari Horokovskim jasak saparast, ka 21.g.s. informativas un tehnologiski izglitotas civilizacijas pieprasijums ir preteji ortodoksalas elites anahroniskam un savtigajam redzejumam !!!!

  … Modernais un eruditais cilveks pieprasa ne jau PASREIZEJA, transformeta imperialisma globalisma IEVESANU VIA BANKIERU FINANSETU, bet etiskas un moralas sabiedribas attistibu, uz brivpratigi un legali org politiskas strukturas, bazetu uz visu tautu brivpratigu, regionalas hierarhijas org bez VETO, EKONOMISKI NEATKARIGAM regionalam vajadzibam atbilstigu, resursu pieejas vienlidzinatu ekonomiju sistemas attistibas modeli pec vietejo kulturalo tautu vajadzibam … U.t.t. …

 10. sis cilveks ir loti liels divkosis.

 11. Krievijas akadēmiķis arī secina, ka putins sabruks, BET viņš baidās arī ka neizglītotais pūlis var savārīt lielas ziepes.
  Mūsu valstī arī vajadzētu saprast, ka valsts ir gudro un godīgo kopa! Viss cits ir smags akmens pie kājas, kas jāvelk līdzi, ja vēl beigās ar to akmeni nedabū pa ģīmi.

 12. Ir tads sakamvards (smejas gardak pedejais) vai ne hadarkovski.

Draugiem Facebook Twitter Google+